Pokaż wyniki 1 do 2 z 2

Temat: Kombatybilność Divów FF vs IE

  1. Domyślnie Kombatybilność Divów FF vs IE

    Pisałem stronkę (css, php) w programie który do podglądu używał kontrolki IE, wszystko pięknie ładnie, ale pod FF divy pouciekały we wszystkie strony świata, zmieniając również swoje wymiary. Znalazłem trochę info w necie na ten temat i tak namieszałem w kodzie że już sam się pogubiłem, a problem jak był tak jest Co zrobić żeby divy wyglądały tak samo we wszystkich przeglądarkach (albo chociaż podobnie) bo wiadomo że różnice w interpretacji kodu muszą być.

    Nie wstawiam całego kodu, bo nie proszę o znalezienie błędów tylko chciałbym wiedzieć czy istnieją jakieś zasady na zachowanie zgodności ? przykładowy div, który rozwala się pod FF

    Kod:
    #cpmoaarrotfl{
            line-height:13px;
    	position: absolute;
    	top: 295px;
    	left: 30px;
    	margin: 5px;
    	padding: 0px;
    	border: 2px solid #BDB76B;
    	background: #F5F5DC;
    	width: 140px;
    	float: left;
    }

  2. #2
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Z Nienacka
    Postów
    396

    Domyślnie

    Witam,

    szczerze mówiąc ja osobiście z reguły miałem problem odwrotny tzn. IE się wypie... i to juz nawet bez różnicy czy 6 czy 7...

    Z doświadczenia wiem, że będziesz rzucał mięsem i zjesz na tym własne zęby. Jednak dobrze, że o tym myślisz ponieważ zdarzają się jeszcze tacy webmasterzy, którym się nie chce sprawdzić działania pod innymi przeglądarkami i wyniki tego są jakie są

    Co do Twojego problemu...trudno coś powiedzieć tylko po tym co napisałeś, ale mogę Ci podpowiedzieć, że częste problemy to interpretacja marginesów itp. Różnice będą zawsze (w końcu to interpretacja )...

    Tu masz kawałek przykładowego css z którego ja korzystam i jest on względnie interpretowany przez najpopularniejsze przegladarki:

    Kod:
    #top {
    
    	background-color: white;
    	width: 835px;
    	margin: auto;	
    }
    #NAGLOWEK {
    	background-color: white;
    	
    }
    
    #MENU {
    	width: 273px;
    	float: left;
    	overflow: hidden;
    		font-family: arial;
    }
    
    #TRESC {
    	width: 562px;
    	float: left;
    	overflow: hidden;
    	background-image: url("pliki/tlo-tresc.jpg");
    	background-repeat: repeat-y;
    	text-align: left;
    	font-family: arial;
    }
    
    #STOPKA {
    	clear: both;
    	width: 835;
    	background: url("pliki/stopka.jpg") top;
    }
    Ale czy akurat o takie coś Ci chodziło to nie wiem...

    pozdrawiam

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj