Witam

Troszkę dziwny problem: kolega zrobił sobie stronę z własnym systemem statystyk, które logują mu dane do bazy. Oprócz typowych danych użytkownika jak np. system operacyjny czy wersja przeglądarki i innych tego typu informacji standardowo obrabianych przez funkcje PHP znajduja się tam także informacje o AV i firewallu użytkownika. Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić jak to jest możliwe? Na pewno mnie nie nabiera, bo wchodziłem w określonych godzinach z 2 różnych komputerów z różnymi firewallami i antywirusami i poźniej podałem o której godzinie wszedłem dokładnie i podał mi nazwy AV i firewalla (dwa razy dobrze) Nie wierzę, że to przez php, bo to niemożliwe! Czy to możliwe, że strona ma jakiegoś trojana który mi cichaczem wysyła inna aplikację, która pobiera te dane i wysyła mu znowu do systemu statysyk? Troche mnie to martwi i zastanawia jeżeli tego typu informacje mogą być zbierane przez strony www...

PS. na innych językach (poza PHP) się nie znam, więc proszę o wyrozumiałość...bo pewnie moje pytanie nie jest zbyt ambitne.