Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 11

Temat: Piracenie Telewizji Cyfrowej

  1. Domyślnie Piracenie Telewizji Cyfrowej

    Interesuje mnie teoria w jaki sposób nie dobre ludziska oglądają płatne kanały telewizji cyfrowej (PC tudzież C+) za darmo, zmieniając co miesiąc jakieś bliżej nie określone kody, co jest do tego potrzebne, ile to kosztuje, czy teoretycznie każdy może to robić?, czy może to już sprawa nie aktualna (więc jak to było dawniej) :] teoria TEORIA
    www.lingubot.pl - projekt sztucznej inteligencji.

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Poznań
    Postów
    159

    Domyślnie

    moge ci opowiedziec jak to bylo dawniej

    Do pare lat temu Cyfra+ kryptowala swoje programy w systemie Seca.
    Pewne (blizej nieokreslone) madre glowy znalazly bug-a w oprogramowaniu kart, dzieki czemu przy uzyciu programatora Phoenix mozna bylo odczytac z karty "cyferki" do utworzenia poprawnego wpisu.
    http://www.slj-elektronik.pl/dane/op...nprog_fta.html
    (mam jeszcze taki - tylko starsza wersje)

    Jak juz byles w posiadaniu klucza umozliwiajacego wysylanie polecen do chipa na karcie, sciagales gdzies z sieci soft do "zarzadzania" karta. Potem wystarczylo znalezc odpowiednie kluczyki - byly dedykowane stronki - i wgrac je na karte do odpowiedniej pozycji na liscie kanalow, potem mala modyfikacja daty waznosci i gotowe.

    Powyzszy opis dotyczyl orginalnych kart.

    Mozna bylo rowniez uzywac zamiennikow - tzw. zielonek (od koloru PCB) - byly to karty recznej roboty z dwoma ukladami na plytce i stykiem zgodnym z ukladem pinow na orginalnej karcie. Zielonka skladala sie z eepromu gdzie wgrywalo sie klucze i PIC-a z oprogramowaniem - do programowania tego mozna bylo uzyc wspomnianego Phoenix-a, ale znacznie wygodniej robilo sie to jtag-iem. Jtag wystepowal w wielu odmianach i smakach - mam gdzies jeszcze jego najprostsza wersje, ale to ze byly proste wersje nie oznaczalo malej ilosci opcji - do swojego dolozylem 4 kable z iglami - przytkniecie ich w odpowiednim miejscu w tunerze umozliwialo jego programowanie (ale to juz inna bajka).

    Co do samuch kluczy to lapanie ich z powietrza bylo wyzsza szkola jazdy gotowania na gazie - nie kazdy mial odpowiedni sprzet, moc obliczeniowa i skilla. Wiem tylko, ze cala operacja sprowadzala sie do wlozenia orginalnej aktywnej karty do specjalnej "przelotki" wyposazonej w kabel rs-232. Przelotke do tunera, a kabel do kompa. Wiecej szczegolown nie znam, kody byly tak latwo dostepne, ze sie tym nie interesowalem glebiej.

    To tyle historii - od jakiegos czasu polskie platformy cyfrowe uzywaja systemu Seca2 (cyfra), Polsat pewnie juz dawno sie przezucil na Nagravision2 - a N jest dla mnie zupelna tajemnica.

    Slyszalem, ze po wielkich bojach, trwajacych kolo 2 lat Seca2 padla i znow mozna sie "bawic". Jak jest z reszta - nie wiem. Juz od bardzo dawna nie siedzialem przed zadnym tunerem sat (domowym).

    Byla jeszcze inna mozliwosc, ale wymagalo to ogladania tv sat na kompie, tzw. key shareing - kilku/nastu gostkow zrzucalo sie na full pakiet, jeden mial w kompie karte tunera sat z modulem CAM, a pozostali same tunery - reszte sobie dospiewaj.

  3. #3
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Postów
    278

    Domyślnie OT

    Heh , czyżbyś był wielkim fanem piłki nożnej


    Pozdrawiam VLN.
    Kod php:
    $zmienna $_POST['COS']; 
    Zamiast tego :
    Kod php:
    $zmienna htmlspecialchars($_POST['COS']); 
    I mamy zabezpieczenie przed XSS

  4. Domyślnie

    @Dexter dzięki za informacje - trochę skomplikowane ale spróbuje je jakość przegryść
    @VLN Ja tam nie mogę przegapić Euro :P
    www.lingubot.pl - projekt sztucznej inteligencji.

  5. #5
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Poznań
    Postów
    159

    Domyślnie

    loozik - jak czegos nie kumasz albo szukasz dokladniejszego info wal smialo - zobaczymy ile jeszcze pamietam

    edit:

    heh - okragly 128 post

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał VLN Zobacz post
    Heh , czyżbyś był wielkim fanem piłki nożnej


    Pozdrawiam VLN.
    Erotyki

  7. Domyślnie

    Taaa erotyki, na zwykłym polsacie będą wszystkie mecze leciały :> więc dekoder do tego potrzebny nie będzie
    www.lingubot.pl - projekt sztucznej inteligencji.

  8. #8
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    /dev/random
    Postów
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał hedVB Zobacz post
    @Dexter dzięki za informacje - trochę skomplikowane ale spróbuje je jakość przegryść
    @VLN Ja tam nie mogę przegapić Euro :P

    he he czy troche skomplikowane to co jest opisane to nie jest nawet 0.00001% tego co powinienes wiedziec. Poruszony zostal tylko problem systemu Seca1 dawno juz nie uzywanego.

    Na dole stronki http://www.dbox2.lantech.pl/ masz moj stary kod razem z source jak lamalo sie klucze na takich kartach.

    Obecnie to juz jest calkiem inna jazda i Seca1 to jest w porownaniu z tym dziecinada. Obecnie wprowadzane systemy sa wlasnoscia Kudelskiego czyli jest to kolejna odmiana Nagry... Jak chcesz sie bawic to na poczatek warto sie zapoznac z assemblerem dla procesorow ST i napisac sobie jakis emulator takiego procesora. Nastepnie sciagnac sobie ogolnie gdzies dostepne dump-y rom-ow z ktorejs Nagry (1 lub 2) i probowac to zrozumiec

    A jak juz wejda nowe karty to zastanowic sie jak wyluskac z tej karty ROM i EEPROM... a sa to karty juz z wysoko wyspecjalizowanymi zabezpieczeniami.

  9. #9

    Domyślnie

    www.laki.dvhk.pl
    Tu jest wszystko co powinniście wiedzieć. Dodam, że PC jest podobno rozkodowany tylko wymaga to dosyć częstej zmiany kluczy które są na bieżąco publikowane na stronie nie wiem jak częstej dokładnie bo sam nie używam

  10. #10
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    /dev/random
    Postów
    556

    Domyślnie

    Na lakim masz jedynie gotowe rozwiazania, niejako proste instrukcje dla "noobow".

    Choc tutaj kwestja podejscia co nazywamy "piraceniem TV" czy uzycie zrobionej na gieldzie karty czy zrozumienie tematu.

    To co jest na stronie lakiego jeszcze na jakis czas starczy i potem stanie sie ciemnosc. Niestety Polsat zmienia system na Nagre3. Cyfra robi to samo z tym ze bedzie to specyficzna odmiana Nagry3 (tzw. tunelowanie przez SECA), a celem tego jest zmiana systemu bez wymiany tunerow. Ot w sumie karta "gada" sobie z tunerem jak by to byla SECA, natomiast caly proces dekodowania oraz instrukcje jakie dostaje karta od operatora sa jak w Nagra3.

    Obecnie pozostanie np. piracenie cyfrowego UPC gdzie stosuje sie stara Nagre...
    Nowe systemy zapewne szybko nie polegna, a napewno nie w PL i jesli sie cos pojawi to bedzie to komercyjne rozwiazanie z jakiegos kraju...
    Ostatnio edytowane przez tom : 08-17-2008 - 20:58

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj