Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 13

Temat: ethereal i jego opcje

  1. #1
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    uk
    Postów
    17

    Domyślnie ethereal i jego opcje

    witam,

    Dlaczego moj ethereal przechwytuje tylko pakiety z mojego IP Z mojego routera korzysta dwoje uzytkownikow sieci bezprzewodowej, zatem teoretycznie pakiety powinny 'fruwac' w sieci, jednak ethereal pokazuje tylko moje paczki a nie z innych komputerow, wiec

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Poznań
    Postów
    159

    Domyślnie

    po 1 to wifi nalezy wstawic w tryb monitor
    po 2 nie napisales jak ty sie laczysz wiec pierwsze jest moze wcale niepotrzebne
    po 3 to troll z ciebie, i nie nazywaj dziecko - liveboxa routerem ;p
    po 4 masz przynajmniej malego plusa za wlasciwy dzial

  3. #3
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    uk
    Postów
    17

    Domyślnie

    Dzieki za slowa uznania

    To nie jest live box, tylko router. Sory ale nie pamietam nazwy, poniewaz znajduje sie on w innym pokoju, gdzie nie mam obecnie dostepu.

    Lacze sie poprzez wi-fi a ethereala mam wlaczpnego w tryb promiscouous mode.

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Poznań
    Postów
    159

    Domyślnie

    promiscous mode w przypadku karty wifi nie jest tak trywialny jak ustawienie opcji w etheral

    karte wifi musisz ustawic tak jak pisalem wczesniej w tryb monitor, zeby radio w karcie odbieralo wszystkie pakkiety a nie tylko te przeznaczone dla ciebie

    jak przestawic karte zalezy od samej karty i systemu operacyjnego jakiego uzywasz - odsylam do profesora google po szczegoly

  5. #5
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Pod windows bedzie lipa ogolnie, pod Linuxem lepiej... ale...

    Tryb monitor nie dekoduje pakietow (danych) - jesli to WEP i znasz klucz to wireshark potrafi zdekodowac te pakiet po wpisaniu mu klucza; rejestruje wszystko jak leci - zarowno tamke ethernet jak i ramke od wifi. W trybie managed promisc (gdy sie podlaczysz do sieci i wejdziesz z karta w tryb promisc) powinienes widziec pakiety ethernet (tak driver wifi tlumaczy pakiety zanim przekaze do kernela wiec tak je bedzie widzial sniffer) ale nie masz informacji o warstwie radiowej.

    Calosc omawialem juz raz tutaj http://hack.pl/forum/post24919-10.html
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  6. #6
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    uk
    Postów
    17

    Domyślnie

    Ok, sciagam linuch Suse i zobaczymy co tam w trawie piszczy, ale obawiam sie ze problemow bedzie wiecej niz moge sobie wyobrazic w zwiazku z tym systemem.

    Mimo wszystko nadal bede probowal pod winda, posiadam karte Atheros AR5007EG i nie wiem jak zmienic jej tryb w monitor - wszelkie informacje jakie napotkalem, byly ad. dla linuxa(iwconfig...).

    TQM - widze ze jestes bardzo madrym czlowiekiem i mam nadzieje ze napiszesz kilka prtzydatnych informacji. (pamietaj ze tlumaczysz laikowi, wiec niektore pojecia moga byc mniej jasne).

  7. #7
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    AR5007 to jeden z nowszych ukladow - nawet pod Linuxem mozesz miec problemy jeszcze. Roznica tylko w tym, ze Linux problem rozwiaze w ciagu rozsadnego czasu, Windows raczej zapomnij... do sniffingu wifi pod Windows jest specjalna 'karta' na usb i komplet specjalnych sterownikow do niej - $200 na start

    Do sniffingu proponuje zaopatrzyc sie w starszy model Atherosa i problemow nie bedzie. Przy AR5007 nic nie wiadomo...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  8. #8
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    uk
    Postów
    17

    Domyślnie

    To jest model atherosa w laptopie wiec wymiana na jakis starszy model odpada

    TQM - jaki jest ogolny model postepowania odnosnie wlaczania karty wifi w tryb monitor na platformie windows bo w linuxie bynajmniej wiem.

    Co masz na mysli mowiac o problemach na mojej karcie

    pozdrawiam

  9. #9
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Cytat Napisał judin Zobacz post
    To jest model atherosa w laptopie wiec wymiana na jakis starszy model odpada
    To kupic starszy na PCMCIA i w ten sposob ominac problem albo cos na USB... Ralink bedzie ok.

    Cytat Napisał judin Zobacz post
    TQM - jaki jest ogolny model postepowania odnosnie wlaczania karty wifi w tryb monitor na platformie windows bo w linuxie bynajmniej wiem.
    Na windows nie bardzo sie da z tego co mi wiadomo. Ci ktorym sie udalo (lub przynajmniej tak sadza) mieli spore problemy. Klopot w tym, ze windows nie pozwala na takie zabawy jak linux - sterowniki do kart nie maja takich mozliwosci i tyle. Jest urzadzonko na USB i kosztuje 200 dolcow i z nim masz sterowniki ktore potrafia przejsc w tryb monitor bez problemu... tylko problem dalej taki, ze soft do auditu sieci wifi pod windows jest generalnie komercyjny... czyli kicha!

    Cytat Napisał judin Zobacz post
    Co masz na mysli mowiac o problemach na mojej karcie
    AR5007 i AR5008 to nowe karty na nowym ukladzie i jeszcze nie ma do niego zbyt dobrego wsparcia. Sterownik sam w sobie istnieje ale wiem od ludzi ktorzy znaja sie na tym o wiele lepiej ode mnie, ze to jeszcze nie to co byc powinno - ponoc sa powazne problemy ze stabilnoscia :-( Nie mam takiej karty wiec nie testowalem osobiscie ale wiem ze ci ludzie wiedza co mowia.
    Swoja droga problem na pewno zostanie niebawem rozwiazany i nie bedzie porblemow z ta karta.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  10. #10
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    uk
    Postów
    17

    Domyślnie

    W starym lapku mam karte wifi do PCMCIA o nazwie Edimax IEEE 802.11g

    Jak myslisz TQM bedzie to dobre polaczenie wraz z linuchem do sniffowania

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jak wyświetlić komunikat na innym kompie znając jego IP
    By spidernet in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 5
    Autor: 12-13-2007, 13:25
  2. Pobranie pliku PHP bez jego wykonywania ?
    By PiXel in forum Hacking
    Odpowiedzi: 9
    Autor: 06-27-2007, 13:51
  3. ethereal- kilka pytań
    By tRiDio in forum Hacking
    Odpowiedzi: 5
    Autor: 05-18-2007, 19:04
  4. konfiguracja Ethereal
    By damiano in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 7
    Autor: 03-12-2007, 19:26
  5. Porzadek na Forum a wlasciwie jego brak
    By Wyrafinowana Kurtyzana in forum Problemy/Skargi
    Odpowiedzi: 8
    Autor: 07-28-2006, 11:06

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj