Pokaż wyniki 1 do 2 z 2

Temat: ukrywanie referral i niewidzialny iframe w kodzie źródłowym

  1. #1

    Domyślnie ukrywanie referral i niewidzialny iframe w kodzie źródłowym

    Mam pytanie do znających temat. Jak możliwe jest ukrycie referral (w statch googla) oraz jak można ukryć (prawdopodobnie coś takiego: <IFRAME src="http://strona.pl" style="display: none;"></IFRAME>.
    Skąd wiem, ze to możliwe? Spotkałem jakiś czas temu kolesia na Barcampie, który pracował jako programista w jednym ze znanych portali. Przy piwie powiedział w jaki sposób portale nabijają ilość wyświetleń na mniej odwiedzanych działach (wiadomo, że każdy dział w portalu ma szefa, który odpowiada m.in. za przychód z reklam ze swojej działki). Podobno umieszczają iframe na stronie z dużym ruchem i przenoszą (nic nie wiedzących) do innego działu (reklam jest mnogo na portalach - więc widzisz stronę niby otwartą a w przeglądarce cały czas się ładują jakieś reklamy). Oczywiście jak zrobisz podgląd źródła i szukasz iframe - nic nie ma. W statach googla takie wejścia traktowane są jak bezpośrednie - jak to się robi?
    Jakiś gotowy skrypt do wpisania na stronę lub pomysł?
    Pozdrawiam

  2. #2
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    /dev/random
    Postów
    2

    Domyślnie

    W pliku ramka.php dajesz kod z iframe, a w docelowym np. index.php za pomocą ajaxa (np. jquery) doczytujesz sobie na dole strony iframe i tyle.

Tagi

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj