Pokaż wyniki 1 do 9 z 9

Temat: praca magisterska

  1. #1

    Domyślnie praca magisterska

    Witam!
    Jestem studentką drugiego roku studiów uzupełniających specjalność Grafika i inżynieria audiowizualna. Zatem w tym roku muszę zacząć pisać pracę magisterską. Mam jednak problem ze znalezieniem i sformułowaniem tematu. Wiem jedynie tyle, że chciałabym, aby moja praca magisterska była związana z programem Flash, gdyż przyda mi się to w przyszłości, gdy będę szukać pracy. Znam ten program na poziomie podstawowym, a chciałabym poznać jego bardziej zaawansowane możliwości i myślę, że to by mogło mnie do tego zmobilizować. Mój promotor kazał mi sam wymyślić jakiś ciekawy temat, najlepiej coś, czego nikt jeszcze przede mną nie zrobił. Powiedział, że praca magisterska musi się różnić od inżynierskiej, że nie mogę w niej pokazać tylko swoich umiejętności i napisać np. tylko jakąś grę we Flashu. W pracy magisterskiej należy przedstawić bowiem jakiś problem badawczy, który można zrealizować choćby w formie ankiety, a później przedstawić otrzymane wyniki, statystyki, dokonać analizy itp. Męczę się nad znalezieniem jakiegoś fajnego tematu, który odpowiadał by wszystkim kryteriom podanym mi przez promotora. Pomyślałam więc, że może komuś kto zna ten program lepiej ode mnie, szybciej przyjdzie do głowy jakiś fajny i ciekawy temat. Mogłaby to być może jakaś interaktywna aplikacja multimedialna, połączona z jakimiś plikami video, w szkole mamy bowiem również zajęcia z kamerą. Mamy też zajęcia z dźwięku, więc nie byłoby też problemu nagrać lektora. Tylko nie przychodzi mi nic do głowy takiego, na czym mogłabym przeprowadzić na internautach oglądających to, bądź grających w to, jakiś badań, analiz, statystyk itp. Jeżeli ktoś z Was ma jakiś ciekawy pomysł to proszę o pomoc.
    Pozdrawiam
    Aga

  2. #2

    Domyślnie

    local shared objects a cookies .
    - opis losowego hashowania ścieżek


    -SQL injection
    -xss
    "dobrzy hakerzy są sławni na cały świat, ale o hakerach geniuszach nikt nic nie wie."

  3. #3
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Tu
    Postów
    1,236

    Domyślnie

    sql inj i xss w pracy o flashu..... chyba nie za bardzo
    jakby to byla praca na temat bezpieczenstwa aplikacji www to tak...

    Kiedys sam gryzlem flasha, zdawalo mi sie ze to przyszlosc webow, stalo sie niestety inaczej.
    Tak jak napisala Aga, dzisiaj fleshe to glownie gry, odtwarzacze multimedialne i oczywiscie happy tree friends,
    Flash ma swoje zalety, niestey nie jestem znawca, opisuje jedynie swoje wlasne obserwacje... Jest niewrazliwy na zmiene rozdzielczosci, nie pamietam jak sie taka grafika nazywalo... wektorowa? czy jakas tam...
    Stosunkowo niewiele zajmuja, zrobienie podobnej prezentacji w avi czy tez stworzenie stwony www o podobnych walorach estetycznych zajmowalo by z pewnoscia wiecej htmla dhtmla javascriptu gifow jpegow i innych bajerow, a ich spojnosc i tak nie dorastala by flashowi do piet...

    Soł dlaczego z flashem dzieje sie tak a nie inaczej, ze strony w nim wykonane to w tej chwili niszowa mekka fanatykow tej dyscypliny..
    Moze dlatego ze nawet niewielka modyfikacja wiaze sie z rozlozeniem na stole calego, czesto kilku MB'owego flasha i dlubanie, nie wiem, nie znam sie...
    Moze dlatego, ze ich komunikacja z php/cgi jest utrudniona badz niemozliwa, nie wiem, nie znam sie...
    Tak czy inaczej zalety flasha sa zainteresowanym znane, format przez przegladarki obslugiwany, wiec alternatywa albo jest ale jej uzywanie to same minusy, albo nie ma i pozostaje tylko flash
    Ostatnio edytowane przez gogulas : 11-11-2007 - 13:29
    http://gogulas.yoyo.pl/h.gif

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Flash to bardzo cienki temat jak dla mnie... praca magisterska wymaga czegos wiecej niz dyplomowa (cokolwiek 'dyplomowa' teraz oznacza) - do magisterki musisz miec jakas literature i to nie malo... minimum te 50 pozycji trzeba w spisie literatury miec... a ile zbierzesz do flash'a? 10-15 ksiazek moze 5-10 czasopism... to to na plagiat zakrawa... a dlaczeg na plagiat? Po prostu praga magisterska to nie doktorat gdzie prowadzisz badania wlasne - nikt nie oczekuje cudow czy tego ze cos czlowiek sam wymysli innowacyjnego - to o czym piszesz ktos juz dawno rozpracowal, wiec musisz podac przypisy do zrodel skad bralas informacje. Ile takich zrodel bedzie dla flash'a? Jesli nie podasz zrodel a cos zacytujesz lub nawet strescisz akapi i napiszesz swoimi slowami to i tak nie jest to Twoja wiedza tylko to co znalazlas gdzies i nie przywolalas zrodla - plagiat na 100% :-(

    Idac w taki temat bedziesz musiala sie zdrowo nakombinowac z literatura! Musisz to uwzglednic zanim zadeklarujesz temat pracy magisterskiej... no chyba ze Twoj promotor ma jakis magiczny sposob na rozmnazanie literatury...

    Poza tym jaki problem badawczy widzisz w przypadku Flash'a? Ja nie widze zadnego... Mozna by sie glowic nad sposobami kodowania dzwieku w animacjach - dlaczego wybrano taki a nie inny i czy dobrze zrobiono, itd... ale to wymaga juz raczej znacznie wiekszej wiedzy niz samo uzytkowanie flash'a.

    Poza tym Agnieszka, wybacz ze sprowadze Cie na ziemie... jesli myslisz ze ktos da Ci pozniej prace jako grafikowi lub designer'owi Flash'a dlatego ze pisalas magisterke z Flash'a to sie ciezko zdziwisz... :-(
    Licza sie umiejetnosci ktore potrafisz zparezentowac potencjalnemu pracodawcy a nie to o czym sie pisalo mgisterke... Mnie nikt nigdy nawet nie zapytal o to co mialem na dyplomie.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #5

    Domyślnie

    Hej! Dzięki za sprowadzenie mnie na ziemię Wiem, że szukając pracy nikt nie będzie mnie pytał z czego pisałam pracę magisterską. Ale nie o to mi chodziło, pisząc że przyda to mi się w przyszłości gdy będę szukać pracy. Chodziło mi o to, że byłaby to dla mnie mobilizacja żeby nauczyć się tego programu bardzo dobrze. Tak właściwie to nie wiem dlaczego uparłam się, żeby napisać pracę magisterską z Flasha. Może dlatego, że widzę dużo ogłoszeń pracy dla znających ten program, a może dlatego, że nie mam również pomysłu, z czego innego mogłabym ją napisać. Wiem jedynie że nie chcę nic pisać o sieciach, programowaniu itp, tylko coś z grafiki, bądź filmu. Mogłabym też wymyślić jakiś film krótkometrażowy, bądź jakąś reklamę nakręcić czy teledysk. Ale biorąc pod uwagę kryteria mojego promotora, kręcąc ten teledysk w ogóle nie byłoby możliwości przeprowadzenia jakiś statystyk czy analiz. No chyba że zapytałabym się w ankiecie, czy Wam sie podobało czy nie. Może faktycznie Flash to nie jest dobry temat na prace magisterską (za mało literatury itp.). Ale jeżeli połączę to z filmem i dźwiękiem, to już tej literatury mi trochę przybędzie Jeśli w ciągu 2 tygodni nie znajdę tematu, to skorzystam z twojej rady i zrezygnuje z Flasha ) Pozdrawiam!!

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Thumbs up

    Agnieszko - bardzo dobre podejscie! Tak trzymaj

    Tak czy inaczj mam nieco wyrzutow za to co napisalem powyzej ale to bylo konieczne chyba. Nie dawalo mi to jednak spokoju i zastanawialem sie przez weekend co tym razem 'pomocnego' moglbym napisac... no i cos mam - moze chaotycznie, ale chyba bedziesz wiedziec o co chodzi.

    Skoro chcesz robic cos z grafika i flashem to moze temat w kierunku mediow internetowych (audio, video, film)?! Masz wtedy strony WWW jako nosnik Flash'a ktory jest tzw. thin-client'em czyli cala logika aplikacji jest sobie na serwerze zrobiona w jakimkolwiek jezyku a flash jest jedynie fajna, mila, kolorowa warstwa prezentacji.

    Mozna w to wciagnac co sie da - od bannerow, kampanii reklamowych przez te wkurw****ce wyskakujace animacje ktore sie laduja notorycznie (i powiem Wam ze jest to fenomen bo to jest jak na razie widzialem TYLKO w Polsce!) do czasu az sie zainstaluje AdBlock Plus; na interaktywnych grach i sztuce (flash jako forma ekspresji) konczac... Jako cel analizy mozna postawic cos hmmm niezbyt wymiernego ale cos gdzie bedziesz mogla przedstawic swoj punkt widzenia, swoja opinie (vide p.s.)... Jesli zrobilabys analize jak wygladal rozwoj i zastosowanie Flash'a na przekroju ostatnich lat to moze daloby rade pokusic sie o prognoze (jako cel badawczy) jakie bedzie zastosowanie flasha w ciagu nastepnych 3-4 lat? Czy zostanie wyparty przez Jave/ActiveX/cos inne? Czy Flash zacznie dzialac normalnie na telefonach komorkowych (pomysl o rynku gier on-line - sciagasz na telefon pliczek flash'a i grasz on-line czy to RPG czy MMORPG, cokolwiek)...

    Ok - praca magisterska musi miec podstawy teoretyczne wiec trzebaby cos dodac aby dorobic teorie do rzeczywistosci jesli chcesz dalej pisc o flashu. Sporym tematem moga byc gry on-line ktore sa we flashu... nie wiem czy zdajecie sobie sprawe ile roboty jest z uruchomieniem takiej gry - cokolwiek to nie jest.

    Zakladajac, ze chcesz pisac o flashu, pomysl co moglabys dodac aby dorobic teorie - na pewno znajdziesz jakis kierunek. Porozmawiaj tez z promotorem, powiedz co Ci przyszlo do glowy, na pewno promotor doradzi. To on ma byc Twoim mentorem podczas pisania magisterki. My tutaj na forum moze cos podpowiemy, ale to On(a) bedzie oceniac Twoja prace.

    3mam kciuki!

    P.S.
    Jako uzasadnienie - jak dla mnie praca dyplomowa jest czysto odtworcza - zebrac materialy, opisac, wykazac sie jakas wiedza. Praca magisterska rozni sie od pracy dyplomowej tym, ze trzeba wykazac sie umiejetnoscia myslenia i wyciagnac wlasne wnioski na podstawie analiz i dowodow przeprowadzonych w pracy, podpierajac sie oczywiscie jeszcze szersza literatura. Niektore prace magisterskie sa tez typowo badawcze ale samodzielne badania podparte teoria to domena prac doktorskich.

    Na tym etapie wydaje mi sie, ze moglabys pokusic sie o probe 'przewidzenia przyszlosci' dla technologii flash ale nie wiem czy Twoj promotor sie ze mna zgodzi. Moze temat w stylu "Technologia Flash jako uniwersalna forma interaktywnego przekazu" i rozwazac jak bardzy jest (lub nie jest) uniwersalny Flash... Jako badania mozesz skupic sie na bannerach, reklamach, grach on-line czy jeszcze bardziej zaawansowanych aplikacjach - pole manewru dopiero sie otwiera! Wnioski bylyby np. takie - flash jest uniwersalny tak jak go znamy ale to jeszcze nie koniec jego zastosowan... i lista potencjalnych nowych zastosowan dla tej technologii - taki maly projekt zmian

    Praca bylaby kreatywna, nie do konca szablonowa (na pewno nikt tego nie pisal u tego promotora hehe), daje spora swobode pisania (tylko to tez jest pulapka wiec trzeba sie pilnowac) i spora satysfakcje!
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  7. #7

    Domyślnie

    Hej
    Troszkę myślałam nad tym co napisałeś i myślę, że to by mógł być nawet ciekawy temat. A i literatury by też troszkę przybyło. Bo pisząc o tych banerach i wyskakujących reklamach, można coś dodać z literatury o reklamie i marketingu. Nie za dużo oczywiście. Porównując Flasha z Javą, ActiveX itp. dochodzi literatura o tych programach. Tylko mam nadzieję, że wspominając tylko o tych programach nie będą pytali mnie na komisji jak się pisze jakieś gry np. w Javie ;/ Ale raczej nie powinni... Jeśli chodzi o telefony komórkowe to można opisać FlashLite (kolejna literatura - niedługo będzie te 50 ), ilu operatorów w Polsce to oferuje,potencjał itp. Można też porównać aplikacje we Flashu na PC i platformach mobilnych. No i oczywiście cała reszta którą zaproponowałeś. Tak więc coraz bardziej mnie zachęciłeś do tego tematu, no i pomogłeś bardzo!!! za co jestem ogromnie wdzięczna Musiałabym tylko jeszcze dokładniej przemyśleć część praktyczną tej pracy... Oczywiście zanim zacznę pisać na jakiś temat to dobrze się nad tym zastanowię. Może ktoś coś jeszcze dorzuci do Twojego pomysłu, albo Ty sam coś dorzucisz, albo mnie będziesz próbował zniechęcić, ale oczywiście wiem, że w dobrej intencji, żebym się nie wpakowała w zbyt trudny temat, z którym sobie później nie poradzę. A może ja lub ktoś wymyśli jeszcze jakiś inny ciekawy temat...
    Pozdrawiam!!!

  8. #8

    Domyślnie

    ja bym dodał też 3d
    Ostatnio edytowane przez maxhack : 11-18-2007 - 10:44
    <script>alert('your computer has been hacked')</script>

  9. #9

    Domyślnie

    interesował sie może ktoś silverlight, jakiś czas temu o tym słyszałem miał to być odpowiednik microsoftu na flash'a, był bardzo zachwalany przez producenta zresztą jak wszystkie produkty ale zazwyczaj jak sie ukażą okazuje sie ze już nie sa takie idealne no ale, ten wynalazek miał ożywać XAML.
    "dobrzy hakerzy są sławni na cały świat, ale o hakerach geniuszach nikt nic nie wie."

Podobne wątki

  1. Praca inżynierska
    By Dyziek in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 4
    Autor: 06-08-2007, 17:49

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj