Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 22

Temat: Początek

  1. #1

    Domyślnie Początek

    Witam

    Jest to mój pierwszy post więc "cześć wszystkim".

    <to powitanie już za mną>

    Od jakiegoś czasu chodzi za mną myśl " Kurde tyle ludzi może włamać się do mojego komputera. Koniec z tym! Teraz to ja im pokarze...Kurcze tylko jak?" I tu pojawiły się schody. Bo żeby pokazać komuś kto jest leszy najpierw trzeba coś wiedzieć. Tylko że moje pojęcie o bezpieczeństwie w sieci jest znikome(wiem jak odpalić atiVira i firewall). Dlatego pierwszym moim krokiem jest zakupienie książki która nie jako wprowadziła by mnie w temat bezpieczeństwa sieci. Narazie postanowiłem skupić się na bezpieczeństwie własnego komputera, żebym czasem nie "obudził się z ręką w nocniku". Chciał bym dowiedzieć się od was jakie książke które mogła by mi wiele powiedzieć na ten temat? Nie wymagam oczywiście od was żebyście mi ty wykład zrobili na temat tego jak go zabezpieczyć. Zdaje sobie sprawę że taka wiedza to efekt kilku lat pracy.

    Ivnz

  2. #2
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    No i proszę nareszcie ktoś kto zamiast się skupiać na łamaniu serwerów skupia się na tym żeby zapoznać się z metodami zabezpieczeń - szacuneczek

    Z lekturek polecam:
    PRZEDE WSZYSTKIM:
    Vademecum hakera. Zabezpieczenia w Windows
    Bezpieczeństwo Twojego komputera
    Bezpieczeństwo w Windows 2000. Czarna księga (nawet gdy masz jakiegoś innego windowsa z rodziny NT)

    PONADTO:
    Hakerskie łamigłówki
    Przewodnik audytora systemów informatycznych
    Audyt bezpieczeństwa informacji w praktyce
    Rootkity. Sabotowanie jądra systemu Windows
    Bezpieczeństwo w Windows Server 2003. Kompendium(nawet jeśli nie używasz windows serwer - to polecam)
    Polityka bezpieczeństwa i ochrony informacji
    Wykrywanie włamań i aktywna ochrona danych
    Teoria bezpieczeństwa systemów komputerowych
    Vademecum hakera. Edycja plików binarnych (administrator musi wiedzieć jakich technik używa hacker)
    Nie tylko wirusy. Hacking, cracking, bezpieczeństwo Internetu. Wydanie II (wydanie I jest przestarzałe wiec polecam II)
    Anti-Hacker Tool Kit. Edycja polska
    Linux. Bezpieczeństwo. Receptury (gdybyś używał linuxa)
    Hack Proofing Linux. Edycja polska
    The Shellcoders Handbook. Edycja polska
    ABC ochrony komputera przed atakami hakera
    Hack I.T. Testy bezpieczeństwa danych
    Strażnik bezpieczeństwa danych

    JEŚLI TWÓJ KOMPUTER PODŁĄCZONY JEST DO SIECI
    (a po pierwszym poście wnioskuje że jest)
    Cisza w sieci (właśnie pięć minutek temu zamówiłem w helietonku sobie ją i z niecierpliwością czekam na przesyłkę)
    Hakerzy atakują. Jak przejąć kontrolę nad siecią.
    Bezpieczeństwo sieci. Biblia
    100 sposobów na bezpieczeństwo Sieci
    802.11. Bezpieczeństwo
    Polityka bezpieczeństwa i ochrony informacji
    Wykrywanie włamań i aktywna ochrona danych
    Bezpieczeństwo sieci. Narzędzia
    Tajemnice internetu, hackingu i bezpieczeństwa
    101 zabezpieczeń przed atakami w sieci komputerowej
    Bezpieczeństwo w sieciach Windows
    Bezpieczeństwo w sieci

    CO DO FIREWALLI:
    Cisco PIX. Firewalle
    Firewall. Szybki start
    Wielka księga firewalli
    OpenBSD. Tworzenie firewalli za pomocą PF (nawet jak nie używasz BSD to po przeczytaniu poznasz zasadę dzisałanie firewalla)

    to tyle więcej nie przychodzi mi do głowy - polecam w oparciu o doświadczenie swoje i kolegów ( bo sam wszystkich nie czytałem naturalnie )
    Pozdrawiam 73 cześć
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

  3. #3
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    krzesło
    Postów
    681

    Domyślnie

    czesc nazywam sie zosia samosia chce byc hakerka ale niewiem jaką ksiazke mam przeczytac

    dobre

  4. #4

    Domyślnie

    O co Ci chodzi?! Jak bym się spytał co mam zrobić do konkretnej czynności to też by ci nie pasowało..Poza tym poco się odzywasz jak nie zamierzasz pomóc?

  5. #5

    Domyślnie

    Sory za tamten post , nie zauważyłem tematu .
    Mam podobne zamiary [opisałem w moim temacie ] , tylko chciałbym nabyć takich umiejętności z internetu , bo szkoda kasy na książki jak można mieć za friko z internetu. No więc wdzięczny byłbym za podanie linków , czy portali z owym tematem , interesuje mnie rówież język delphi [ znaczy do używania do pisania programów itp ] więc prsosiłbym o rady jak zacząć , co gdzie czytac itp , oczywiście wszystko z zasobów www

  6. #6
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    heh... zeby być hacerem to najpierw by trzeba umieć korzystać z wyszukiwarki - na samym naszym forum znajdziecie mniędzy innymi:
    http://hack.pl/forum/showthread.php?t=23
    http://hack.pl/forum/showthread.php?t=60

    dodatkowo scorn zarzucił linka do swojego źrudełka
    http://cyberpunks.pl/~jgal/
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

  7. #7
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    krzesło
    Postów
    681

    Domyślnie re

    szkod wm kasy na ksiązki przecież to czysta wiedza
    to nietak ze niezamierzam pomódz poprostu co mam ci podac tytuły
    skoro chcesz sie czegos dowiedzec to powienienas wiedziec czego
    a jesli wiesz czego chcesz sie dowiedziec to powineinas wiedziec gdzie tego szukac

    a skoro dotarłes na strone pd hack.pl
    to znaczy ze jestes na dobrei drodze zeby cos znaleśc

    a pozatym to wyluzuj się

  8. #8
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Postów
    3

    Lightbulb

    to może byście opowiedzieli jakie co wy żeście zrobili w na samym początku gdy braliście się za hacking.bo jak narazie to mam troche matriałów(książek i nie wiem od czego sie zabrać.wszystko to wygląda przerażająco...jakieś cenne wskazówki

  9. #9
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    polsza
    Postów
    747

    Domyślnie

    ja wpisałem do google "FAQ hack" i przeczytałem tyle ile sie dalo potem szukałem na stronkach innych zeczy

  10. #10
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    heh.. na początku... powiem tak:
    zależy co ci bliżej serca leży - nie łudź się ze zostaniech hackerem bez jakich kolwiek umiejętności np. programowania - ja programuje w php wiec się najpierw zaczołem interesować xss - bo wiedziałem co robie i zamiast kopiwoć bezsęsownie z spreparowany kod z forum wystarczyło mi wiedzieć gdzie jest luka

    coniektórzy zaczynają od trojanów - ale czy to znowu taki straszny hacking to bym miał pewne wątpliwości - jedyne co musisz umieć to klikac myszką i mieć troszke daru do przekonania ofiary by kliknela w link
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Początek z hackingiem
    By PorLok in forum Hacking
    Odpowiedzi: 2
    Autor: 10-30-2006, 19:17

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj