Pokaż wyniki 1 do 7 z 7

Temat: android, linux, plik na facie > 4gb

  1. #1

    Domyślnie android, linux, plik na facie > 4gb

    witam. mam taki problem jak mniej wiecej przedstawia temat. chce zainstalowac linuxa na karcie sd ktora ma system plikow fat. obraz tej dystrybujci ma kolo 5gb. stad pytanie, jaki inny system plikow zastosowac lub jakie inne rozwiazanie zastosowac?

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Linux na FAT? Nie widzialem takiej kombinacji od okolo 1998 roku chyba ze mowisz o czyms w rodzaju persistent-usb albo loop mount obrazu dysku.

    Aby Linux poprawnie dzialal uzyj ktoregos z unixowych systemow - ext* da rade, xfs, jfs, itp. Jesli nawet uda Ci sie postawic Linuxa na FAT/FAT32 to nie bedziesz mial modow do plikow, kazdy kto ma karte moze przeczytac kazdy plik (/etc/shadow itp) wiec na prawde nie warto.

    Zrob sobie live-usb (zamiast persistent-usb) z tej karty SD (adapterki na usb sa dostepne), linux bedzie w katalogu i paru plikach na fat32 a reszte miejsca telefon moze uzyc na swoje bzdety. Chcesz linuxa? Wyciagasz karte, wkladasz do adaptera, odpalasz kompa z USB, masz linuxa... mam takie adapterki z nanoSD na USB w postaci breloczka do kluczy - dziala super
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3

    Domyślnie

    nie wiem czy sie dobrze zrozumielismy. jak chce linuxa na telefonie. (w sumie juz mam po przez linuxinstaller) ale mysalalem ze uda mi sie zrobic to samemu. w kazdy jakims poradniku jest partycja fat i obraz. niektorzy kombinuja ze zmniejszaniem obrazu (.img).
    zeby nie zaczynac nowego tematu. szukam sposobu na uzyskanie klawisza ctrl na klawiaturze. jest apka hacker's keyboard jednak 'nie jest przeznaczona na moje urzadzenie' (mogli by cos wiecej napisac) mam xperie x8.

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    No to teraz inna rozmowa zupelnie - teraz wiem co chcesz osiagnac.
    Partycja FAT/FAT32 to jedynie partycja startowa (odpowiednik /boot) a plik .img to obraz partycji z linuxem, na 99% bedzie to ext3 lub podobne. Zmniejszenie obrazu nie ma sensu, po prostu kup wieksza karte pamieci i problem rozwiazany - moim zdaniem szkoda czasu.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał TQM Zobacz post
    No to teraz inna rozmowa zupelnie - teraz wiem co chcesz osiagnac.
    Partycja FAT/FAT32 to jedynie partycja startowa (odpowiednik /boot) a plik .img to obraz partycji z linuxem, na 99% bedzie to ext3 lub podobne. Zmniejszenie obrazu nie ma sensu, po prostu kup wieksza karte pamieci i problem rozwiazany - moim zdaniem szkoda czasu.
    dalej sie nie rozumiemy chodzi o maksymalny rozmiar pliku na partycji fat. jest to 4gb, img ma ponad 5gb, a moja karta ma 8gb
    ctrl znalazlem, jest to vol-

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    nigdy obrazu partycji nie wgrywasz jako pliku - tworzysz partycje na karcie i uzywasz czegos w rodzaju dd do wgrania calej partycji, wiec maksymalny rozmiar pliku w FAT nie ma najmniejszego znaczenia
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  7. #7

    Domyślnie

    postaram sie pozniej poszukac tego howto w ktorym sciagamy bt5 (bez pozniejszych relisow) i wrzucamy na fata
    w kazdym badz razie debian smiga mi na smartfonie i jest fajnie

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj