Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 12

Temat: co z tego że zsekanuję ci karte kredytową ?

  1. #1

    Smile co z tego że zsekanuję ci karte kredytową ?

    Jak nie mam pinu ...

    mowi się , że "uważaj !! strzeż się przed zeskanowaniem twojej karty kredytowej , bo potem ktoś będzie nią płaxcił w sklepie .. ha !!! ale co z tego jak nie masz pinu ?

    YouTube - Dragons' Den - Odcinek II - Część I - Prezentacja pomysłu
    Od 1:15 macie taki skaner ... skąd go wziąć , no i po co to w ogóle ? jak nie masz pinu ofiary >?

  2. #2
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Polska/Poland
    Postów
    1,191

    Domyślnie

    A może masz login i hasło..?

    btw.
    wnoszę do zamknięcia.
    ***********
    * markossx *
    ***********

  3. #3
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Temat wiele nie wnosi ale... krotka odpowiedz dla autora - 'bo nie kazda operacja wymaga podania kodu PIN'

    Co do kopiowania kart i dokumentow... zacznijmy od podstaw

    - Karty platnicze z paskiem magnetycznym - mozna skopiowac pasek (skimmer i jazda)
    - Karty platnicze gdzie nie mamy dostepu do paska ale mamy numery - do platnosci on-line
    - Karty typu EMV (chip and pin) - transakcja potwierdzana jest kryptograficznie poprzez wprowadzenie kodu PIN karty, chip generuje podpis cyfrowy transakcji, wiadomo ze do autoryzacji uzyto karty i kodu PIN... ale w USA nie uzywa sie chip&pin (bo wymiana tylu terminali byla wg nich za droga) i caly system o kant dupy mozna roztluc, bo jak amerykanie wyjada na wakacje/biznesy to i tak ich karty maja TYLKO pasek magnetyczny...
    - Karty z ukladem RFID - tak jak w tym nagraniu powyzej... mozna odczytac ale niekoniecznie sklonowac na inna karte. To nowy twor moim zdaniem pomylony calkowicie... w UK takie karty sa coraz pupularniejsze i dziala to tak, ze mozesz placic do kwoty 10 funtow bez podawania kodu PIN ani niczego innego (technicznie mowiac podajesz pin tylko przy pierwszym uzyciu karty i nigdy wiecej, autoryzacji nie mozna wycofac) - po prostu smigasz karta nad czytnikiem i zaplacone. Co dalej nie trzeba mowic... ile mozna takich drobnych zakupow zrobic zanim ktos sie polapie...

    Co prawda w krajach jak USA, Kanada czy nawet wiekszosc Europejskich - jesli uzywasz kart debetowych to masz przewalone (ale tych nie spotyka sie w USA/Kanadzie, debetowki to domena Europy z tego co widze), wszedzie powinno sie uzywac kart kredytowych bo z definicji bank ma odpowiedzialnosc finansowa za lewe operacje. Jesli place kredytowka i zglaszam niewlasciwa transakcje przed uplywm X dni od operacji to bank musi uznac reklamacje (oczywiscie anuluje karte i wyda nowa, ale zabezpieczenie jest) - na takie okazje banki ubezpieczaja kredyty i to obejmuje tez karty kredytowe.

    Co do samego klonowania karty - z tego co pamietam wiekszosc kart rfid da sie skopiowac prawie kompletnie, prawie bo pierwsza sciezka to chyba numer seryjny czy jakos tak, tego nie da sie nadpisac. Sporo informacji technicznych na stronie RFIDIOt.org - RFID IO tools
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał TQM Zobacz post
    debetowki to domena Europy z tego co widze
    Skąd czerpiesz to info?
    światło mądrości oświetla drogę z nikąd do nikąd

  5. #5
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Z tego co widze do okola i tego co potwierdzaja ludzie z ktorymi rozmawiam... osoby ktore znaja temat unikaja debetowek jesli moga, wszystko puszczaja przez kredytowki bo maja lepsza ochrone - wszystko jest napisane malym druczkiem ktorego nikt nie czyta
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    /dev/random
    Postów
    556

    Domyślnie

    Jesli chodzi o ostatnio najczesciej uzywane metody to maja moj drogi PIN i sam im go dajesz Poza zamontowaniem na bankomacie (jako nakladki) czytnika montuja tak samo kamerke ktora rejestruje co sobie naciskasz na klawiaturce.

    W przypadku RFID fakt na niewiele sie to moze zdac, a zawsze mozna reklamowac cos takiego (tranzakcje bez uzycia kodu PIN)...
    --
    ToM's Super Fix IT "No Fucking Problem"

  7. #7
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Z Nienacka
    Postów
    396

    Domyślnie

    Cytat Napisał tom Zobacz post
    Jesli chodzi o ostatnio najczesciej uzywane metody to maja moj drogi PIN i sam im go dajesz Poza zamontowaniem na bankomacie (jako nakladki) czytnika montuja tak samo kamerke ktora rejestruje co sobie naciskasz na klawiaturce.
    W Niemczech już wpadli na nowy sposób z bankomatami...zamiast nakładki na czytnik pakują nakładkę w miejscu w którym mają wyjechać pieniądze Efekt? Klient przekonany, że transakcja się nie powiodła i mija sporo czasu zanim się skapnie, że pieniądze z konta z zniknęły..

    Pozdrawiam

  8. #8
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Inny popularny rodzaj ataku na PIN to caly pinpad - nakladka
    Nie wiem czy widzieliscie jakie sprzety produkowal Che - pelen wypas... Zdjecia z rajdu na jego dom pokazano na jednej z konferencji - cale kartony skimmerow, pinpadow, pustych plastikow itd. Koles nieco posiedzi :P
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  9. #9

    Domyślnie

    tqm, mam do ciebie pytanie odnosnie kart.
    Mam konto w pewnym banku, do dzis nie mialem karty wyrobionej. Wyplaty robilem papierowo, a przelewy przez internet.
    Jednak tydzien temu pani z obslugi mi powiedziala, ze karte miec musze i ze w ciagu tygodnia mi ja przysla. Jest to karta debetowa.
    Nie mam w banku duzej ilosci pieniedzy, ale dla zasady nie chce miec karty. Czy jak kasa mi zniknie, to bank odpowiada czy ja?
    Bo jesli ja, to sory ale jak kasjer sobie zapanieta numer karty, to nie chce by legalnie zabral mi kase, przenosze sie do innego banku.
    A jak bank odpowiada to spoko, moze nawet ja cos zakombinuje, a co, niesprawny system trzeba wykozystywac, jest to nasz obowiazek ktory prowadzi do postepu i ulepszen.

  10. #10
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Odpowiedz jest w umowie konta napisana malym drukiem

    Generalnie sama karta debetowa to nie problem - moze byc wyrobiona i jej nie uzywasz. Chyba wszystkie karty jakie sa teraz w Polsce wydawane (nie wiem bo nie mieszkam w PL od paru lat) to chip&pin, wiec wyplata kasy z bankomatu albo platnosc w sklepie wymaga podania kodu PIN.
    Odpowiedzialnosc jest 100% Twoja jesli do potwierdzenia operacji uzyto kodu PIN. Kazdy inny wariant to reklamacja z Twojej strony i dalej zalezy od sytuacji. Jesli skladasz reklamacje mowiac ze masz jakies dziwne operacje ktorych nei robiles to banki generalnie natychmiast anuluja Twoja karte i wyrabiaja Ci nowa (to praktycznie automat) i dalej kwestia odzyskania kasy - zazwyczaj oddaja ale to zalezy od tego jak wyglada konkretny przypadek.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj