Pokaż wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Zablokowanie kompa na lan czy włamanie?

  1. Domyślnie Zablokowanie kompa na lan czy włamanie?

    Cześć.
    Mamy na sieci lokalnej trzy kompy i na jednym z nich siedzi koleś który jest zbyt zachłanny na internet a internet jest na całą nasza trójkę! Robi to już po raz kolejny mimo, że go grzecznie prosiłem,żeby nie zajmował całego łącza ale to nie przemawia do niego. Nie należę do osób które stosują rozwiązania fizyczne dla tego proszę o pomoc. Wszyscy w trójkę jesteśmy podłączeni przez swicha (nie mam dostępu do swicha) do routera (do routera też nie mam dostępu) i dalej idzie do netu. On ma Win XP SP2, znam jego IP i MAC. Ja siedzę na linuxie (Debian) więc w miarę możliwości proszę o rozwiązania na tą platformę.
    Nie wiem jak to zrobić i co zrobić, czy włamać się do niego i wyłączyć tego torrenta czy może dam rady zablokować jego dostęp do routera, czy włamać się do routera (Planety) i tam zablokować jego IP?

  2. #2

    Domyślnie

    Myślę, że włamanie czy odcięcie gościa nie załatwi niczego na dłuższą metę.

    Proponuje wyjść ze spółki i z drugim kolegom założyć własną sieć (koszty abonamentu troszkę się wam zwiększą, ale co tam ) i następnym razem nie wchodzić w spółkę z ludźmi chcącymi Cię wydymać.

  3. Domyślnie

    To wygląda tak, że my wynajmujemy chatę w której jest już net i net nie jest nasz tylko właściciela i nie mamy za bardzo możliwości manewru tutaj ...

  4. #4

    Domyślnie

    Mógłbyś go odłączyć od neta Obczaj program netcut
    Zbliża się Trollmagedon...

  5. #5
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    można łącze podzielić po równo każdy ma 33% łącza i koniec
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

  6. #6
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Tu
    Postów
    1,236

    Domyślnie

    Cytat Napisał eMCe Zobacz post
    można łącze podzielić po równo każdy ma 33% łącza i koniec
    Wlasnie, po co "grzecznie prosic" skoro technicznie mozna to rozwiazac i wszyscy beda zadowoleni, zreszta nie wyobrazam sobie sytyuacji gdzie place za internet, a ktos tu wyskakuje mi z postulatem zebym sciagal wolniej...

    uzyj netcuta albo poprowadz routing dla tego goscia przez swojego kompa i tu ogranicz mu przepustowosc.... nawet jesli wylaczysz komputer to tablica arp odswiezy sie sama i routing bedzie po staremu..
    http://gogulas.yoyo.pl/h.gif

  7. #7

    Domyślnie

    A wiec ja zaproponuje ci niemal gotowe rozwiazanie.
    Na poczatek sciagnij i zainstaluj u siebie pakiet dsniff , za pomoca narzedzie arpspoof przeprowadzisz spoofing czyniac z siebie dla niego swoista brame wyjsciowa na swiat, pozniej podam dokladnie co masz wpisac bo teraz sie spiesze.. nastepnie jak juz zainstalujesz dsniff'a i przeprowadzisz udany spoofing , to zrobi sie kolejkowanie HTB+SFQ i wszyscy beda zadowoleni.
    poki co musze leciec , zainstaluj dsniff.

  8. #8

    Domyślnie

    Witam

    Mam podobny problem i chcial bym go rozwiazac w podobny sposob ;> lecz na kompie mam windowsa xp czy dalo by sie na tym systemie tez cos takiego przeprowadzic

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał dr4cul Zobacz post
    Witam

    Mam podobny problem i chcial bym go rozwiazac w podobny sposob ;> lecz na kompie mam windowsa xp czy dalo by sie na tym systemie tez cos takiego przeprowadzic
    Napewno sie da, jednak ja nigdy czegos podobnego na XP nie robilem... Slyszalem jedynie ze jest cos takiego jak etercap na winde... za pomoca tego chyba by sie dalo ale to juz nie do mnie.
    pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Włamanie się na forum, włamanie się na czyjś komputer?
    By Cwenu in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 10
    Autor: 01-22-2008, 15:24
  2. Odpowiedzi: 8
    Autor: 12-30-2007, 11:41
  3. Serer... czy jakoś tak ? Czy ktoś ma ?
    By Vego in forum /dev/null
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 07-26-2007, 13:53
  4. Odpowiedzi: 8
    Autor: 03-12-2007, 19:21
  5. Włamanie czy Przekierowanie
    By irek1022 in forum Hacking
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 09-01-2006, 18:17

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj