Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 30

Temat: czy mogę coś z tego wyciągnąć ?

  1. #1

    Domyślnie czy mogę coś z tego wyciągnąć ?

    nie mam żadnego pomysłu na to
    to jest odczytany kod Aztec 2D z dowodu rejestracyjnego
    od 4 znaku ciąg 'AANtYAAJDAP8xAHwAQgBBA' jest zawsze ten sam dla każdego kodu. tyle wiem
    ale jak się za to zabrać i czy wogóle mam szanse że coś odczytam
    przypomina to troche base64 ale tylko troche

    ZgQAANtYAAJDAP8xAHwAQgBBAP5GADQAMAAy/Qo4ADPuEnwy1xo2P/9QAFIARQBa9wBZAEQO/04AVAAgAE0AvUlqU+8WQRpLe0JBCv1PAFcAQf1jTAAu+y5XAFN v3U9LdmLev0gqWgFXfxYYAVQAtlkj1+Iv8rt8Dt5fLfowALU0q 9/TjnwAvnwfIPAyNW0uFlh7IlPn5UTcMdIZl80DLkVwPmiLRjZSX r1MEk/B1lugVvdzIA5rCk4u3lRCQvszQ4fvMhMGB+83ADnSMntGMh/aGi3gQs1DHjh7Ki0D73xaWH0DSeGmIPdbWv6GRDvgV/fvSSKXTFdu+1f3CkwqnUGBOhJfR3dPfUtL90dTHr0uliDvKi4G fG4DMC43LUs1D1OGOWP4MQA1Y4e+OA98GIe2G4Q7J00Ag1lj9k 8AV/PDl7hBAHwos6DvMY432AA1EzfvMCfFMufaEk6bAwV2KgYOnSM5 exIwN+0yU7MbNmwPcCuDZ145BizdLzetF6OeIICr/jcAfAA114dTB1pNB5eDSLK4RGpy321yewGgLlL2r1lbtp8QaBc 1Lo8w9OY3e1tBAsNCd9XHuzAANivvMGsEd/cxADcP3zBKNgC+Mzs2/osxAHzbMxsuA5BOtkNZg7Y1C8EmJJJJJUD/

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Wyglada to raczej jak PGP w ASCII Armor - przynajmniej tak na moje oko
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3

    Domyślnie

    Umiem znaleźć odszyfrowany ciąg. W jakim celu Ci to potrzebne?

    Odnośnie Twoich szans - zależą od Twojej wiedzy.
    Ostatnio edytowane przez sapheal : 12-31-2011 - 12:00

  4. #4

    Domyślnie

    Bardzo potrzebował bym ten algorytm odszyfrujący - możesz podzielić się wiedzą?

  5. #5

    Domyślnie

    Dołączam się do prośby.

  6. #6

    Domyślnie

    Dostałem kilka pytań na email (w tym także od użytkownika "sergi")- nie odpowiedziałem, ponieważ nie otrzymałem odpowiedzi na pytanie.

    Pytanie brzmi: co kieruje Wami, aby pozyskać takową wiedzę? (zarówno "głupie" odpowiedzi, jak i wskazujące na potencjalne niepożądane użycie skutkują brakiem odpowiedzi).



    pzdr

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał sapheal Zobacz post
    Dostałem kilka pytań na email (w tym także od użytkownika "sergi")- nie odpowiedziałem, ponieważ nie otrzymałem odpowiedzi na pytanie.

    Pytanie brzmi: co kieruje Wami, aby pozyskać takową wiedzę? (zarówno "głupie" odpowiedzi, jak i wskazujące na potencjalne niepożądane użycie skutkują brakiem odpowiedzi).



    pzdr
    mhhhh ........ nic nie dostałem od Ciebie ..... żadnego pytania

    a potrzebuje to na zaliczenie ....... nie wiadomo czemu tak sobie prof. wymyślił :/ i mam to jakoś ogarnąć :/ jak na razie to jestem w czarnej d...

    Nigdzie o takim czymś nic nie pisze :/
    Tu jest jedyny mój punk zaczepienia.

    Pozdro

  8. #8

    Domyślnie

    Drogi sergi,

    Pytanie masz w trzecim poście (#3) tego wątku. Zakładam, że go nie zauważyłeś. Niestety, w "zaliczaniu" przedmiotów nie pomagam. Źle trafiłeś.

    pzdr

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał sapheal Zobacz post
    Drogi sergi,

    Pytanie masz w trzecim poście (#3) tego wątku. Zakładam, że go nie zauważyłeś. Niestety, w "zaliczaniu" przedmiotów nie pomagam. Źle trafiłeś.

    pzdr
    Nie oczekuję ze dasz mi gotowca podanego na tacy, bo nie na tym to polega.

    co do #3 ...... szanse mam na razie marne..... bo ..... wiadomo.... wiedza nie za duża :/

    Proszę chociaż o nakierowanie mnie, gdzie mam szukać lub cokolwiek.

    Pozdro

  10. #10

    Domyślnie

    Elementy wiedzy:

    Zawsze zaczyna się tak samo. Każdy kryptogram to zbiór znaków. Sprawdź czy możesz uzyskać wiele próbek. Sprawdź jakie to znaki. Zbiory znaków są mappingiem (rzutowaniem) innego zbioru znaków, np. słownika 26-literowego. Sprawdź czytak i porównaj częstotliwości i ułożenia znaków. Etc. To jedno - czyli wstępne rozpoznanie jak kod działa (kilkadziesiąt, kilkaset kroków- można uproscić jeśli po drodze wykorzystasz w miarę efektywne kroki logiczne).

    Gdy już na podstawie rozkładu znaków stawiasz tezy o typie kryptogramu, wykorzystujesz odpowiedni software (też wiele znajdziesz) lub piszesz własne. Można by całą książkę na ten temat napisać.

    Do tego wszystkiego znajdziesz wiele małych aplikacji budowanych przez kryptoanalityków przez lata. Znajdziesz w internecie jeśli poszukasz.

    Przykład: oszacowanie typu kodu na podstawie statystyki, następnie oszacowanie pseudokodu transformacji na podstawie charaktersytyki danych, weryfikacja przyspuszczeń.


    Praktyczne podejście:

    Pomyśl o znalezieniu obencych kodów w różnych językach i zapoznaj się z nimi (da się w tym przypadku).

    Podsumowanie:

    Wybór drogi zależy od celu, który obrałeś. Jeśli temat Cię interesuje, nie skupiaj się na jak najszybszym rozwiązaniu zadania, z definicji celu.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj