Pokaż wyniki 1 do 10 z 10

Temat: SMS ingerujący w czynność telefonu

  1. #1

    Domyślnie SMS ingerujący w czynność telefonu

    Witam
    Chodzi mi o smsy wysylane przez operatora, ktore automatycznie zmieniaja nasza konfiguracje wapu itp. W jaki sposob sa one skonstruowane, czy mozna wysylac takie smsy z poziomu normalnego konsumenta telefonii komorkowej i czy da sie z ich pomoca wykonac inne polecenia oprocz konfiguracji wap np. za akceptacja odbiorcy wyslac z jej telefonu smsa pod dany numer o danej tresci. Mozna by sie na tym dobrze dorobic a niestety nie moglem znalezc potrzebnych mi informacji. Za odpowiedz z gory dziekuje.

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Jak sam mowisz moznaby na tym zarobic, wiec pewnie Ci co wiedza juz na tym zarabiaja i tak chetnie wiedza sie nie podziela... ja tez chcialbym wiedziec jak to dziala...

    W BlackBerry mozna wyslac mailem odpowiednie tagi w tresci i mozna wykonac calkiem sporo :-) ale to tez jest ze tak powiem malo znane i bez dokumentacji.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Postów
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał forfilion Zobacz post
    Witam
    Chodzi mi o smsy wysylane przez operatora, ktore automatycznie zmieniaja nasza konfiguracje wapu itp. W jaki sposob sa one skonstruowane, czy mozna wysylac takie smsy z poziomu normalnego konsumenta telefonii komorkowej i czy da sie z ich pomoca wykonac inne polecenia oprocz konfiguracji wap np. za akceptacja odbiorcy wyslac z jej telefonu smsa pod dany numer o danej tresci. Mozna by sie na tym dobrze dorobic a niestety nie moglem znalezc potrzebnych mi informacji. Za odpowiedz z gory dziekuje.
    chodzi Ci o ustawienia konfiguracyjne wap, mms, gprs itd. ?
    Da się to zrobić, to kwestia napisania odpowiedniej aplikacji np. na symbian. Mógłbym spróbować napisać taką aplikację, tylko pytanie jakie konfiguracje miałby być zawarte w takiej aplikacji, bo wspomniane przez Ciebie już są i to za darmo, no i druga kwestia - komercyjna i z tym mógłby być problem ;-)

  4. #4

    Domyślnie

    Chodzi o wyslanie smsa, ktory wykonana czynnosc wyslania smsa z telefonu odbiorcy za jego zgoda na dany numer o danej tresci. Przydalaby sie tez wysylka masowa, tzw spam takze symbian i koszty z wyslaniem normalnego smsa odpadaja, no chyba, ze liczylibysmy na darmowki. Ostatnio przed snem wysnulem dosc ciekawy plan ale nie bardzo orientuje sie w jego wykonywalnosci, wiec zwracam sie do Was z pomoca

  5. #5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    /dev/random
    Postów
    556

    Domyślnie

    hmm cos za cos... ale nie przesadzaj... osobiscie sam rozsylam sobie SMS-y z jakimis reklamami/informacjami do firm z ktorymi wspolpracuje itp. Ot pod WinMobile napisalem sobie prosty programik, do tego kupujesz np. w Play karte i masz SMS-y w calkiem przyzwoitej cenie do takich akcji...


    P.S.

    a za darmo to nawet trudno w gebe dostac wiec nie marudz, zwlaszcza ze takie akcje ja traktuje jako wmiare tania reklame... ludzie zlecaja takie sprawy firma i placa nie mala kase... bo nei ma nic za free... kiedys byly bramki za free ale ludzie nie potrafili tego uszanowac...
    --
    ToM's Super Fix IT "No Fucking Problem"

  6. #6
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    To nie lepiej kupić usługę w jakimś "centrum sms" (nie wiem jak to profesionalnie nazwać) nie będę reklamował na forum - zresztą tą co mam na myśli idzie w google łatwo odnaleźć ? Sms wychodzi dość tanio - dodatkowo można w polu nadawcy wpisać sobie co się chce a nawet wysyłać sms flash (czy jak sie to tam nazywało - ten co się wyświetla automatycznie - tylko wiekszość telefonów nie pozwala na zapisanie takiej wiadomości a to minus

    ale wracając do tematu - konfiguracja wymaga podania marki i modelu telefonu - więc - co zresztą dziwić nie powinno - będzie to zależne od danego modelu..
    Więc może warto zacząć zdobywanie info od właśnie tej strony ?

    Czy można coś więcej niż konfiguracja ? Wsumie wątpie... Konfiguracja wap/mms dla laika może okazać się kłopotliwa - dlatego operatorzy i producenci softu wyszli naprzeciw - domyslać się można że jest to dedykowane rozwiązanie do tego celu a nie "skutek uboczny" czegoś innego...
    z tego co kojarzę ten SMS normalnie się zapisywał w skrzynce i można było w dowolnej chwili z niego skorzystać - co by znaczyło ze cały potrzebny kontent jest w postaci SMS'a - nie mam kabelka do telefonu w tej chwili - ale jak sie nikomu nie uda to porzyczę od kumpla i zrzucę treść (myślę że się uda)
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

  7. #7
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    /dev/random
    Postów
    556

    Domyślnie

    te SMS-y co sie odrazu pokazuja to SMS-y kalsy 0, co do konfiguracyjnych tak jak mowisz to jest zalezne od firmware telefonu... za duzo sie nie da namieszac, chyba ze znajdziesz jakis blad jak to byl w iPhone

    Odnosnie firm zajmujacych sie SMS-ami itp. to fragment sprzetu (zdjecia) dalem w temacie nizej... chodzi tez z tym bramka SMS... Te firmy tak samo uzywaja najczesciej kart PrePraid i innych (zlezy gdzie w danym momencie sa najtansze SMS-y do danej sieci)...

    Ja uzywam tak jak pisalem Play bo wychodza obecnie najtaniej do wszystkich sieci... za 50zl mam okolo 2600sms-ow - jak masz taki sprzecik to mozesz jeszcze rozdzielic sobie na kilka kart i uzywac np. darmowych SMS-ow z danej sieci... Przy telefonie czekalo by cie przekladanie kart SIM i podzial numerow na operatorow...
    Ostatnio edytowane przez tom : 10-23-2009 - 16:18
    --
    ToM's Super Fix IT "No Fucking Problem"

  8. #8

    Domyślnie

    Nie przyczepiajac sie juz kwoty jaka ten sms bedzie mnie kosztowal pomyslmy o jakims uniwersalnym rozwiazaniu. W Polsce najbardziej popularna jest chyba nokia i mysle, ze mozna by to skonfigurowac pod wiele modelow tej marki a wtedy cel bylby juz w jakiejs czesci osiagniety. Chodzi mi o to, czy ktos z Was bylby w stanie stworzyc takiego smsa, napisac softa wysylajacego je, jak nie z poziomu PC to z innego aparatu.

  9. #9
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    /dev/random
    Postów
    556

    Domyślnie

    hmmm a ile dajesz za taki soft - joke...

    nie wiem czy ot tak znajdziesz sobie ze ktos napisze, kazdy ma najczesciej kupe wlasnych spraw... najlepiej samemu zabrac sie za nauke i cos sklecic...

    Powiem ci ze np. wysylanie SMS-ow z telefonu opartego o WindowsMobile (piszac w C# .NET) jest banalnie proste... do tego SDK jest do sciagniecia i zawiera sporo przykladow...

    Odnosnie samej struktury SMS-ow to moge zapytac znajomych z T-Mobile, ale to tylko tyle...
    --
    ToM's Super Fix IT "No Fucking Problem"

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał tom Zobacz post
    hmmm a ile dajesz za taki soft - joke...

    nie wiem czy ot tak znajdziesz sobie ze ktos napisze, kazdy ma najczesciej kupe wlasnych spraw... najlepiej samemu zabrac sie za nauke i cos sklecic...

    Powiem ci ze np. wysylanie SMS-ow z telefonu opartego o WindowsMobile (piszac w C# .NET) jest banalnie proste... do tego SDK jest do sciagniecia i zawiera sporo przykladow...

    Odnosnie samej struktury SMS-ow to moge zapytac znajomych z T-Mobile, ale to tylko tyle...
    Znajac strukture, byloby o wiele latwiej, wiec jezeli nie sprawi Ci to klopotu mozesz zapytac. Moze ktos jednak znajdzie chwile i napisze, moze komus tez sie przyda, zobaczymy.

Podobne wątki

  1. Namierzanie telefonu.
    By Frusciante in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 50
    Autor: 06-09-2018, 14:55
  2. Zakładanie gmail, obejście nr telefonu
    By Eressea in forum Google hacks
    Odpowiedzi: 6
    Autor: 07-01-2009, 18:16
  3. Sms
    By gall2812 in forum /dev/null
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 02-03-2009, 16:44
  4. Odzyskiwanie sms
    By eruveleth in forum Hacking
    Odpowiedzi: 13
    Autor: 07-31-2007, 20:47
  5. Nr telefonu
    By sasi in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 17
    Autor: 07-16-2007, 10:54

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj