Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 11

Temat: Filtracja mac [problem]

  1. #1

    Domyślnie Filtracja mac [problem]

    Na początku się przywitam, ponieważ jestem nowym użytkownikiem owego forum. Witajcie.
    Teraz przejdę do mojego problemu, z góry zaznaczam, że zaczynam się w to (bawić) edukować i się zabezpieczać .
    Do mojej zabawy mam oddzielny laptop na którym mogę się pouczyć. Sprzęt to: Dell D610. Parametry mogę podać na prośbę udzielającgo pomocy. [Teraz z telefonu klikam].
    Więc problem jest w tym iż adres mac przypisany do danego sid [sieć nie zabezpieczona hasłem] nie chce połączyć z internetem. Zaznacze że nie używam anten i ruteru. Bezpośrednio bez okablowania. I teraz potrzebuje kilka wskazówek i czy istnieją jakieś dodatkowe zabezpieczenie przeciw połączenia się do sieci nie zabezpieczonej? Zdaje się na wasze doświadczenie ;d
    Ostatnio edytowane przez smieszny : 09-22-2013 - 00:29

  2. #2

    Domyślnie

    Napisz to jeszcze raz byle jasniej

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał szymkraw Zobacz post
    Napisz to jeszcze raz byle jasniej
    Oczywiście. Mam adresy mac 5 nie zabezpieczonych sieci w mojej okolicy. Adresy są z pasma b i g. Podmieniam adres mac sieci "x" dla swojej karty sieciowej, siła sygnału 3kreski, i nie mogę się podłączyć. Więc w czym problem jest? Czy może istnieje inne nie widzialne zabezpieczenie przeciw połączeniu się?
    Ostatnio edytowane przez smieszny : 09-22-2013 - 10:44

  4. #4
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    woj. Lubuskie. Dokładniej się nie da
    Postów
    405

    Domyślnie

    Możliwe, że adresy ip są w serwerze dhcp przydzielone na sztywno, czasami jest radius postawiony, czasami jest kontrola czasowa, czasami jest blacklista/whitelista mac adresów, kombinowanie aclami, różnie. Jesteś połączony, ale tak że pisze "połączenie z siecią", ale "brak połączenia z Internetem"? Tak może być np jak się router nie połączył z modemem, lub wypiął się kabel na zewnątrz, czy ktoś nie zapłacił za sieć. Czasami na windzie mam błąd nawet ze swojego, że się nie może połączyć, bo komp nie spełnia czegośtam (i restart routera).
    Zaznacze że nie używam anten i ruteru.
    <-- a właśnie masz zamiar go użyć Za accesspointem (w 1 lub osobnym urządzeniu) router stać musi - nie stawia się zwykle wifi by kompy łączyły się tylko ze sobą nawzajem.
    Także więcej info. Co robisz i co ci pluje.
    Ostatnio edytowane przez Piatkosia2010 : 09-22-2013 - 11:31
    Jeśli nie będziesz mieć pod górke, nigdy nie dojdziesz na szczyt.

  5. #5

    Domyślnie

    To tak, rutera nie podłącze ponieważ jest w drugim mieszkaniu. Wtym co aktualnie chcę się połączyć (dell d610) próbuję bezpośrednio po przez wbudowane wi fi w laptopie. Co do tego łączenia to jest tak że wybieram konkrety adres mac, do konkretnej sieci i spróbuje się połączyć to nawet nie chce pociągnąć (czyt. Połączyć) tego połączenia.
    Ostatnio edytowane przez smieszny : 09-22-2013 - 11:59

  6. #6

    Domyślnie

    Zgadza się. Sama lista adresów MAC Ci nie wystarczy, bo zapewne w sieci jest wyłączony serwer DHCP, albo działa jakieś inne zabezpieczenie, np. PPPoE.
    Ostatnio edytowane przez oziem : 09-23-2013 - 13:11

  7. #7

    Domyślnie

    Więc co dalej muszę zrobić ?

    Jakieś wskazówki ?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał smieszny Zobacz post
    Oczywiście. Mam adresy mac 5 nie zabezpieczonych sieci w mojej okolicy. Adresy są z pasma b i g. Podmieniam adres mac sieci "x" dla swojej karty sieciowej, siła sygnału 3kreski, i nie mogę się podłączyć. Więc w czym problem jest? Czy może istnieje inne nie widzialne zabezpieczenie przeciw połączeniu się?
    Napisał że nie może się połączyć z siecią; więc problem z tymi 5 mac-ami lub z sterownikami karty wifi która blokuje klonowanie mac adresu .
    Nawet sam Win 7 blokuje mi klonowanie na WN722N w win xp nie ma problemów.

    Odpal cmd i wpisz ipconfig
    Sprawdź czy mac został zmieniony.

    Przy okazji sprawdziłbym sygnał np. programem "inSSIDer 2.0"
    Zapraszam na darmowy server głosowy: MaximumTeam TS3
    GG: 8566788

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał oziem Zobacz post
    Zgadza się. Sama lista adresów MAC Ci nie wystarczy, bo zapewne w sieci jest wyłączony serwer DHCP, albo działa jakieś inne zabezpieczenie, np. PPPoE.
    To co pisze jest bez sensu
    DHCP -> do sieci można się połączyć bez protokołu TCP-IP
    PPPoE -> żeby połączyć się z serverem pppoe musisz najpierw połączyć się z siecią ....
    Zapraszam na darmowy server głosowy: MaximumTeam TS3
    GG: 8566788

  10. #10

    Domyślnie

    nternetem"? Tak może być np jak się router nie połączył z modemem, lub wypiął się kabel na zewnątrz, czy ktoś nie zapłacił za sieć. Czasami na windzie mam błąd nawet ze swojego, że się nie może połączyć, bo komp nie spełnia czegośtam (i restart router

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj