Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 11

Temat: jaki linux na starego laptowa do Wardrivingu

  1. #1

    Domyślnie jaki linux na starego laptowa do Wardrivingu

    Posiadam staruszka z:

    amd k6-350MHz
    96MB RAM
    i 2gb dysk.
    +karta na cardbus belkina.

    Zastanawiam się jaki linux byłby najlepszy do takiej zabawy.
    Musze dodać ze moje zdolności nie są zbyt rozwinięte jeśli chodzi o linuxa ale konsoli to ja się nie boje

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    Belgia
    Postów
    52

    Domyślnie

    Każdy Linux Ci powinien ruszyć na tym komputerze. A nie chce gasić twojego zapału do wardrivingu ale wszystkie (lepsze) aplikacje tego typu są właśnie konsolowe.

    Pozdrawiam
    Opętana *.tgz paczka ugryzla Dyzia w wacka

  3. #3
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Garwolin/Warszawa
    Postów
    107

    Domyślnie

    Na starego kompa wyszla specjalna wersja ubuntu na Xfce - xubuntu
    "Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie dokonuje tego wynalazku."

  4. #4

    Domyślnie

    ok to ściągam go jak go ściągnę to będę instalował. Mam pytanie czy jest ktoś chętny wrazie problemów do którego mógłbym napisać np. na gg i otrzymać szybka w miarę konkretna odpowiedz. Bo jeśli chodzi o Linuksa to jest to system dużych możliwości tylko żeby zacząć "śmigać" czasem trzeba pojąc podstawy. A w internecie idzie odnieść wrażenie ze jest to system tylko i wyłącznie starych wyjadaczy. Ja obecnie uzywam Mandrivy 2008.1 i jest kilka rzeczy które mi nie działa a pisać z każda duperela na forum nie ma sensu. Bo bardzo trudno o dobra odpowiedz.
    Ostatnio edytowane przez darom_ms : 07-09-2008 - 20:22

  5. #5
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Nie wiem czy na takim czyms bym w ogole odpalal srodowisko graficzne... raczej cos lekkiego bez grafiki bo to bez sensu moim zdaniem... Alt+Fn masz konsole tekstowe, mozna odpalic wszystkie aplikacje jakie potrzeba, ilosc RAM styknie a jakbys mial problemy to osbie oskryptowac nieco calosc samemu i po problemie. 2GB dysku to masa miejsca!
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  6. #6

    Domyślnie

    Ja używam, do czasu, Xubuntu ogólnie całkiem całkiem ale polecałbym np. Damn Small Linuxa. Ogólnie najwięcej zyskasz oszczędzając na środowisku graficznym. Jeżeli już na jakimś Ci zależy to nie instaluj Gnome/KDE tylko np. XFCE, Fluxboxa, WMaker.

    Pozdrawiam

  7. #7
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    ... lub IceWM - proste i diabelnie szybkie. Cale srodowisko odpala sie szybciej niz dowolna prosta aplikacja jaka mam pod Gnome :P
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  8. #8

    Domyślnie

    Sadze ze środowisko graficzne to w dzisiejszych czasach to podstawa. Jakoś trzeba odebrać maila z grafika czy przeglądnąć internet. Nie wspominając o jakimś dokumencie który gdzieś trzeba napisać do druku. Oczywistym jest ze instalacja na tej klasie sprzętu instalacja gigantów (KDE albo Gnome) jest strata czasu.

  9. #9
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Tutaj o takich zastosowaniach nikt nic nie mowil - ma byc sprzed do wardrivingu i szczerze mowiac to ja widze maly uzytek w srodowisku graficznym w ogole... Jedyne co przychodzi mi do glowy, to fakt, ze w xterm'ie mozna ustawic jakas mniejsza czcionke i kismet wiecej info zmiesci na ekranie Poza tym jest to strata miejsca i marnowanie procka jesli mowimy o wardrivingu.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  10. #10
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Różne zakątki sieci.
    Postów
    995

    Domyślnie

    Ja bym Ci polecił na ten sprzęt Debiana, albo, jeśli chcesz jak najwięcej wyciągnąć z tego lapa, to Gentoo. Gentoo jest dobre na tego typu sprzęt, ale jego stawianie naprawdę długo trwa. Jądro też bym radził przekompilować, wrzuciłbym tylko to co najważniejsze do działania do jajka, a reszta w postaci modułów (wszysko sieciowe itd), a i jądro przestawić w LOW MEM. Pozwoli Ci to zdobyć nieco RAMu. Druga sprawa, zastanów się dobrze, co chcesz robić na tym laptopie, pierw go przedstawiasz jako tylko do wardiwingu, a później jeszcze dodajesz czytanie maili, surofowanie po sieci w trybie graficznym... Ja bym nie radził wstawiania trybu graficznego, ale jak już trzeba IceWM, albo FWVM. Surfować po necie możesz z links'a, nawet masz obsługę div'ów w drugiej wersji. Pliki tekstowe możesz drukować bez okienek.
    http://nikowek.blogspot.com/
    Zbrojne Ramię Pingwina!
    -----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
    Version: 3.12
    GCS d- s++:++ a--- C+++ UL+++ P L+++ E--- W++ N++ o K- w--
    O M- V- PS PE Y PGP++ t+ 5 X+ R tv- b++ DI- D-
    G+ e- h! r% y?
    ------END GEEK CODE BLOCK------

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 6
    Autor: 06-18-2008, 17:00
  2. jaki linux??
    By 4ndr1u in forum Linux
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 05-14-2008, 08:26
  3. Karta PCI do wardrivingu
    By mister in forum Wardriving
    Odpowiedzi: 4
    Autor: 02-19-2008, 21:14
  4. GNU/Linux to OS, Linux - kernel
    By m33 in forum Linux
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 12-04-2007, 16:15
  5. Jaki linux...??
    By Olonor in forum Linux
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 06-02-2007, 09:33

Tagi

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj