Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 13

Temat: Steganografia w HTML

  1. #1

    Domyślnie Steganografia w HTML

    Slyszałem, że istnieje coś takiego jak ukrywanie danych w plikach html. NIestety, google mówi bardzo mało. Czy mógłbym prosić o szersze info na temat tej metody?

  2. #2
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Różne zakątki sieci.
    Postów
    995

    Domyślnie

    Co prawda nie wiem co to jest "Steganografia", ale tak, można zakomentować. Komentarz w HTML to bodajrze
    Kod:
    <-- ABC -->
    ale pewien nie jestem, każdy będzie mógł to podglądnąć jeśli zajrzy w źródełko, ale przeglądarka powinna to zignorować.

  3. #3

    Domyślnie

    nie, no...bez przesady
    chodziło mi o coś w bardziej hardcorowym wydaniu. SKoro info można ukrywac w obrazach, dźwiękach, plikach .exe tak, że az tak łatwo podglądać ich nie mozna, to steganografia w (x)html to na 100% nie komentarze

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Nie bardzo wiem jak ukryc tekst w pliku tekstowym i to tak aby zachowac poprawny kod (aby poprawnie sie parsowal i wyswietlal)... W plikach graficznych to pestka ale nie wiem za bardzo z czym by tu pokombinowac w pliku HTML.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #5
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Tu
    Postów
    1,236

    Domyślnie

    mozesz np. zaszyfrowac z przesunieciem, czy cus....
    ale zeby jaks tresc zawrzec i nie bylo to widoczne... hm... jest raczej niewiele bajtow ktore beda widziane jako bialy znak (null), ale zalozmy ze sa takie dwa, to juz mozna sie pokusic o zapisanie czegos przy ich pomocy
    http://gogulas.yoyo.pl/h.gif

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Pamietaj ze steganografia to ukrycie tresci, ktora bedzie niewidoczna normalnie (tzn plik bedzie nadal dzialal poprawnie - obraze sie wyswietlal a html renderowal) ale bedzie przenosil informacje...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  7. #7
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Tu
    Postów
    1,236

    Domyślnie

    chyba znalazl by sie taki bajt, ktory przegladarka uznala by za "nic" i nie zareagowala... tak jak edytor tekstowy, natomiast hex wyswietlil by to jako 'kwadracik", dwa takie znaki i mozna cos w dokumencie 'schowac', chociazby tak/nie
    czyli na jeden bajt potrzebowali bysmy 8 bajtow, chyba ze zlozymy taki szyfr co bedzie uzywal np. 32 znakow wtedy 5 bajtow na kazdy nasz ukryty znak..

    No bo jak inaczej cos takiego zrobic?
    http://gogulas.yoyo.pl/h.gif

  8. #8
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Nie pamietam dokladnie ile bylo danych na 1MB grafiki a ile na 1MB MP3 na przyklad... ale dla pliku tekstowego uzytecznosc bedzie znikoma... cholernie wiele tekstu i strasznie malo danych

    Szkoda czasu moim zdaniem... choc nie powiem, malo kto tam zajrzy wiec moze warto sie zainteresowac tematem.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  9. #9

    Domyślnie

    http://ieeexplore.ieee.org/xpl/freea...number=4041744

    chodzi mniej więcej o to, tylko trzeba to jakoś rozwinąć (bo dla mnie to za mało :P )
    Ostatnio edytowane przez PHmaster : 01-28-2008 - 14:46

  10. #10

    Domyślnie mogę ci opisać sposób...

    Otóż da się zrobić to np. tak.... Bierzesz plik HTML (tekstowy defakto), i korzystasz z czegoś takiego jak rozkładanie danych (bajtów) na system dwójkowy, czyli jednymi i słowy na klocki typu TAK albo NIE. Teraz piszesz taki program co to np. modyfikuje zawartość tagów HTML'a. Jak? Podam ci taki przykładzik:

    fragment strony:
    <html>
    Jestem sobie murzyn...
    </html>

    informacja do wkodowania: "1100" (np. oczywiście)

    zmodyfikowany fragment strony:
    <HTml>
    Jestem sobie murzyn...
    </html>

    ....Strona wyświetla się tak samo, a zawiera poufne dane.....
    To oczywiście jeden z kilku sposobów na taki myk... Tu zostało wykorzystane używanie dużych lub małych liter w TAG'ach, którym jest to objętne.... Myślę że pojmiesz o co biega...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Steganografia i JPEG
    By tewux in forum Steganografia
    Odpowiedzi: 13
    Autor: 05-20-2008, 20:35
  2. Kurs HTML
    By Virus in forum HTML/DHTML/XHTML
    Odpowiedzi: 12
    Autor: 08-13-2007, 12:46
  3. decode html
    By damo in forum Hacking
    Odpowiedzi: 0
    Autor: 10-21-2006, 19:44
  4. tagi w HTML-u
    By grzek in forum Perl/Python/TCL/Prolog
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 08-05-2006, 20:47

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj