Pokaż wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Jak się zabezpieczyć?

  1. Domyślnie Jak się zabezpieczyć?

    W szukajce nie znalazłem, więc specjalnie założyłem konto i pisze ten temat...

    Jak/jakimi programami zabezpieczyć Swój komputer przed wirusami,trojanami,outdoorami i innym ścierwem?

    Rozumiem że tyle ile użytkowników tyle pomysłów na zabezpieczenie komputera, ale proszę o podanie najlepiej darmowych programów antywirusowych, antytrojanowych, firewalowych itp. By mieć pewność że mój komputer jest w 99% zabezpieczony.

    Wiem że najpierw trzeba "zainstalować" myślenie o czym większość użytkowników internetu zapomina, ale ściągam dużo z neta (filmy, muzyka programy, kody itp.)

    Pytanie chyba jak najbardziej na miejscu, bo kto mi odpowie lepiej niż haker

  2. #2

    Domyślnie

    http://hack.pl/forum/showthread.php?...zpiecze%F1stwo

    Bezpieczeństwo w 100% osiągniesz surfując po sieci przy pomocy Live CD bez twardziela.
    Ostatnio edytowane przez mickyfiki : 04-19-2009 - 21:29

  3. #3
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    C:\Perl\bin
    Postów
    1,578

    Domyślnie

    100% orly?
    w livecd backtracku3 jest root->toor, wystarczy ssh
    @Scourer
    jesli nie czujesz sie na silach w lataniu systemu/szukaniu spyware, to zamien windowsa na cokolwiek innego. wtedy bedziesz mial ta pewnosc
    War, war never changes.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał GSG-9 Zobacz post
    100% orly?
    w livecd backtracku3 jest root->toor, wystarczy ssh
    coś się nie podoba?!

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał mickyfiki Zobacz post
    Bezpieczeństwo w 100% osiągniesz surfując po sieci przy pomocy Live CD bez twardziela.
    Lepsza, praktyczniejsza, łatwiejsza w obsłudze będzie maszyna wirtualna najlepiej z jakąś dystrybucją Linuksa.

    @Scourer - jak wspomniał GSG aby ochronić się przed malware najlepsze jest używanie Linuksa. Jeżeli chcesz używać windy musisz mieć kilka programów - AV, firewall i inne.
    //edit
    Spybot S&D wraz z rezydentem (program do kontroli rejestru i procesów) jest bardzo przydatny.
    Ogólnie powiedziałbym trzeba być czujnym i myśleć, same programy nie wystarczą. (mały przykład)
    Od 1.5 roku nie reinstalowałem windowsa, brak problemów z wirusami, a z kompa korzystam nie tylko ja.
    Ostatnio edytowane przez rafal44 : 04-20-2009 - 19:25
    "a imię jego będzie czterdzieści i cztery"
    A. Mickiewicz Dziady cz. III

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    tutej!
    Postów
    233

    Domyślnie

    Nie licząc koniecznośći posiadania AV+FW, najlepiej nie korzystać z p2p i warezów. Filmy, muzykę i software tylko z pewnych źródeł. Regularne update'y całego software'u no i nie wchodzenie na nieprzyjazne www sajty.

    W sumie nic nowego. : P


  7. #8

    Domyślnie

    Jak chcesz się zabezpieczyć w 99%, to nie myśl jakich programów potrzebujesz, tylko jak byś zaatakował swoją własną maszynę.
    Może warto wyłączyć pewne standardowe usługi które są niepotrzebne, nie ściągać i instalować programów z niepewnych źródeł, regularnie aktualizować system i AV, korzystać ze spybota od czasu do czasu, Mieć dobrze skonfigurowanego firewalla, nie pracować na koncie administratora i unikać cudzych pendrive-ów. pozdro.

  8. #9
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    C:\Perl\bin
    Postów
    1,578

    Domyślnie

    zyj jak ja:
    no av, no fw, no problem!
    War, war never changes.

Podobne wątki

  1. Jak zabezpieczyć ludziom dziurawe otwarte AP?
    By rekruter in forum Wardriving
    Odpowiedzi: 14
    Autor: 07-26-2009, 19:58
  2. jak się lenić?
    By Citko0 in forum /dev/null
    Odpowiedzi: 2
    Autor: 10-17-2008, 18:10
  3. Jak włamać się na czyjeś gg?
    By sidh-mor in forum /dev/null
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 09-27-2008, 09:26
  4. jak otworzyć się na świat?
    By run in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 7
    Autor: 02-26-2008, 14:34
  5. Jak zabezpieczyć aplikacje?
    By hedVB in forum Security
    Odpowiedzi: 12
    Autor: 01-23-2008, 20:25

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj