Pokaż wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Hasło w JavaScript

  1. #1

    Domyślnie Hasło w JavaScript

    Takie jedno zagadnienie. Jak wyciągnąc hasło, jesli jest zakodowane w tym stylu:
    Kod:
    var code = new Array("a", "b", "c"...itd
    
     a potem jest np
    
    ((code.length)*60)/27-46)

    Może być sposób na wyliczanie ręcznie, może być progs

    Z góry dzięki
    Pozdrawiam

  2. #2
    Zarejestrowany
    May 2007
    Postów
    406

    Domyślnie

    ..................... ...
    Ostatnio edytowane przez kaspsior : 04-17-2012 - 22:27

  3. #3

    Domyślnie

    Ale co mi da to ze wyliczę to działanie? Chodzi mi o to, czy mogę w jakiś sposób odnaleźć hasło w formie wyrazu, zakodowane w taki sposób

  4. #4

    Domyślnie

    a co to jest "itd" i "a potem jest np", pierwszy raz widzę taką składnie. Napisz trochę więcej kodu i nie urywaj.

  5. #5

    Domyślnie

    Kod:
    var code = new Array("a", "b", "c", "d", "e", "f", "g", "h", "i", "j", "k", "l", "m", "n", "o", "p", "q", "r", "s", "t", "u", "v", "w", "x", "y", "z");
    
    Eingabe = window.prompt("Password : ","");
    
    if(Eingabe != ((code.length)*60)/27-46)
    Nie chodzi mi akurat o ten kod ale o regułę, w jaki sposób jest kodowane hasło, jakiś przykład może być. I czy można tak zakodowane hasło potem odszyfrować

  6. #6

    Domyślnie

    Na początku deklarowana jest tablica od "a" do "z" która stanowi bazę do dalszej
    części algorytmu. Do bazy można się odwołać np. poprzez code.indexOf(literka), która wyszukuje ciągu znaku "literka" w zmiennej code i zwraca jej położenie w postaci liczby. Mając dwie takie liczby możemy wyszczególnić ze zmiennej jej wartosc np. haslo=code.substring(code.indeOf(literka), code.indexOf(literka)+1).
    Szukaj w kodzie właśnie takich poleceń, sądząc po tym iż autor używa code.length to zna też powyższe konstrukcje. Ale to tylko jedna strona medalu, tak naprawdę może wszystko być dodatkowo szyfrowane wymyślnymi technikami.

  7. #7

    Domyślnie

    Malcolm dzięki, o to mi chodziło- o działanie skryptu

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 25
    Autor: 01-31-2012, 08:57
  2. Javascript Library - projekt
    By pwasikiewicz in forum Java Script/Flash/Inne
    Odpowiedzi: 0
    Autor: 06-09-2007, 12:46

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj