Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 17

Temat: Propozycja na rozrywkę.

  1. Domyślnie Propozycja na rozrywkę.

    Co Wy na to, aby umieszczać na forum zagadki dotyczące bezpieczeństwa? Ktoś z nas dokładnie opisuje zagadnienie, i daje zadanie (włamać się, odszyfrować itd). Osoba zakładająca pytanie, zobowiązana by była na odpowiadania na pytania ułatwiające rozwiązanie zagadki (np, jaka wersja apache'a jest zainstalowana itd.) Można jakieś ułatwienia podawać, (np po 3 dniach config apache'a). Kto zgadnie/znajdzie rozwiązanie, podrzuca następną zagadkę, albo ustalamy listę - kolejność podawania zagadek.

    Możemy lecieć na "sucho", Gdyby się rozkręciło, możnaby ustawić serwer dedykowany "dziurawy" i przeprawadzać na nim akcje :-) (sugerowałbym wtedy poruszanie takich tematów na zamkniętym forum.

    plusy takiej zabawy:
    - poszerzanie wiedzy (a o to głównie chodzi)
    - zabawa
    - [brutalne] odsianie userów :->

    minusy:
    - możemy stracić DUŻO czasu
    - podsuniemy jakimś lamerom pomysły na wandalizm
    - tego typu akcje już były (wargame by pea*)

    * nie ten sam poziom, ale pomysł.

    Jeżeli jeszcze nie wiecie, o co chodzi, mogę na maila podrzucić propozycje zadań,
    aha. jeszcze jedna sprawa. Oczywiście tqm i mateo mieliby bana na udzielanie odpowiedzi. dopiero po 48 godzinach mogliby się udzielać, ponieważ popsują całą zabawę... Już widzę te wyczerpujące odpowiedzi po 2 minutach.


    i jeszcze jedno. Betti narzeka, że mam za głośną klawiaturę, Betti mówi, że nie może spać. Polecacie jakiś cichy sprzęt? :-)

  2. #2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    ex machina
    Postów
    130

    Domyślnie

    Pomysła bardzo mi się podoba. Ja myślałem np o postawieniu DVL we własnym zakresie i "psuciu" go Myśle że Twój pomysł mógłby się przerodzić w coś ciekawego, bo te wszystkie hackme i wargames to generalnie bardzo podobne do siebie.
    Jutro przeczytam jeszcze raz to co teraz napisalem, bo pozno juz jest i mogłem jakieś bzdury popisać



    Co do klawiatury to ja mam Logitech UltraX i jest całkiem cicha.
    Wasz czas jest ograniczony, więc nie marnujcie go na życie cudzym życiem. Nie dajcie się schwytać w pułapkę dogmatu, która oznacza życie według wskazówek innych ludzi. Nie pozwólcie, by szum opinii innych zagłuszył wasz wewnętrzny głos. I co najważniejsze, miejcie odwagę iść za głosem swojego serca i intuicji. Wszystko inne jest mniej ważne.

    Steve Jobs

  3. #3
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    Nio mi pomysł też się podoba...
    najpierw wykładzik później warsztaty
    Jestem za!
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

  4. #4

    Domyślnie

    Bardzo fajna inicjatywa , ale na takie rzeczy potrzeba trochę czasu trzeba to przygotować etc .
    Kiedyś reklamowali w jakiś tele zakupach klawiaturę która nie wydaje żadnych odgłosów i można ja myc pod bieżącą woda ,była wykonana z gumy jak dla mnie to jest lipa no ale.
    "dobrzy hakerzy są sławni na cały świat, ale o hakerach geniuszach nikt nic nie wie."

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mad_Dud Zobacz post
    Betti narzeka, że mam za głośną klawiaturę, Betti mówi, że nie może spać.
    zalej uszy gipsem <zart> ja mam Creativa (strasznie jazga)

    a co do pomyslu jestem za!

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Sluchajcie... pomysl mi sie podoba, nie podoba mi sie ban dla mnie hehe

    Tak na serio - na pl.comp.lang.perl prowadzilismy swego czasu (mowie w czasie przeszlym bo w ciagu ostatniego roku zajrzalem tam tylko 3 razy) konkursy Perl Golf'a :-)

    Zadania byly rozne - od wykonywania obliczen, przez obrobke danych itd... cel - napisac jak najkrotszy program ktory rozwiazuje zadanie... Programy byly w 1 linicje a dokladnie perl -e <kod programu> i do wyniku liczyl sie wlasnie kod programu... Wiele z nich mialo 20-30 znakow tylko :-)

    Zadania byly publikowe na www.kernelpanic.pl (host aktualnie wylaczony - musze zapytac kolegi co sie stalo), tam byl score-board, itd. Zabawa przednia... ostatnia zasada - zwyciezca przygotowuje nastepne zadanie.
    Czas rozwiazywania zadania 7 dni, pozniej tablica wynikow przestaje akceptowac nowe zgloszenia, publikuje wszystkie zgloszone rozwiazania i podaje kto wygral.

    Jesli mozemy zrobic cos w tym stylu to bedzie wspaniale. Jasno trzeba okreslic reguly tylko...

    Ja zaproponowalem konkurs z nagroda i nadal o nim mysle - nie mam czasu dokonczyc Zrobimy to wiec inaczej - w przypadku zagadek jak proponuje Mad_Dud wypadaloby podac na koniec rozwiazanie - niezaleznie od tego czy ktos znalazl rozwiazanie czy nie - no chyba ze zagadka zostaje otwarta do czasu az zostanie rozwiazana... w przypadku zagadki/konkursu z nagroda kwestia ujawnienia odpowiedzi (dokladnego wyjasnienia co, jak, dlaczego, po co) w przypadku nie znalezienia rozwiazania zalezy od autora zadania i sponsora nagrody (bardziej nawet sponsora).

    Pozostaje jeszcze kwestia logicznego dobierania podpowiedzi aby nie wywalic zadania w pierwszych godzinach dajac za duzo podpowiedzi

    To kto zaczyna?
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  7. #7
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    krzesło
    Postów
    681

    Domyślnie re

    mi też sie podoba ale powiem tak
    jeśli chpodzi o odsiewanie userów
    myśłe sobe że 90% tegoi forum to lamy łącznie zemną

    chcesz odsiewać userów
    powiedz żeby każdy pokazał bugi i exploity
    które znlazł

    dla mnie podział jets prosty
    hincking to nie wargamez
    hackme czy inne pierdoły

    "audytor"
    który niema miejsca na millw0rm
    czy innych bugtraqach
    to lama
    i wszytko

    a mówiąc szczerze
    zanam jedno forum jeśli chodzi o polske które jest zniśne
    i niebęde go tu reklamował
    tam jest dobra organizacja i wysoki poziom
    np forum jest podzielone na działy do krtórych są dopuszcani
    urzytkownicy mający odpowiedni status
    staus zdobywa się
    pisżac toturiale znajdując bugi w cms stronach czy oprogramowaniu
    niema ciągłej jazdy w stylu niekarmić trola
    czy podziałów n a tych z dobrym podejściem czy ze złuyym
    moderator decyduje co jest dostępne dla wszytkiuch
    np dział nowe exploity
    dostępny jest tylko dla wipów
    czy zostanież wipem zależy od ciebie
    i konieć
    bo niektórzy chyba zapominają tu że to przedewszystkim zbawa
    anie jakiś krzysz który trzeba dzwigać

    a tu z całym szacunkiem
    odpowiedzi na konkretne pytania udziela jedna osoba reszta mówi poszukaj w google
    a najwięcei jest tematów typu
    napisałem bota do pinicipolo
    albo jak wysłac trojana
    zkonfigurować przyciski specjalne albo połączyć stringi
    w c
    makabra bez obrazy
    ale o poziome niektórych osób uwarzających się tu za adminów cz nawet hakerów (chyba tylko dlatego ze odwiedzili coonfidence)
    to ja lepiei będe milczał

    ogólnie zchęcią wezme udział w tei zabawie


    mam nadzeie ze nikogo nieuraziłem
    Ostatnio edytowane przez ble34 : 06-06-2007 - 12:17

  8. #8
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Polska/Poland
    Postów
    1,191

    Domyślnie

    hej Ludzie!
    pomysł upadł...?
    ***********
    * markossx *
    ***********

  9. #9
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    nie pomysł żyje ;D
    ludzie umarli ;D
    a właściwie to ich wolny czas ;D
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

  10. Domyślnie

    Cytat Napisał eMCe Zobacz post
    ludzie umarli ;D
    czekam na zatwierdzenie pierwszej zagadki przez tqm. Nie wiem też, w jakim dziale umieszczać tematy i w jakim formacie tematy mają być pisane.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj