Pokaż wyniki 1 do 2 z 2

Temat: przywracanie systemu z partycji recovery

  1. #1

    Domyślnie przywracanie systemu z partycji recovery

    helo, bede mial dzisiaj do czynienia z kompem (HP Compaq dc7800) - taka mala skrzynka - mam tam zainstalowac windowsa na nowo...
    widze, ze na dysku D: jest jakis plik ok 1,5GB, wiec przypuszczam ze jest jakis szybszy sposob na odtworzenie poczatkowego stanu windowsa z tego pliku, niz instalacja systemu z plytki, a potem jeszcze szukanie sterownikow po necie (wlasciciel kompa nie ma do niego zadnej plyty)
    pytanie jest takie: jakie sa sposoby przywracania takiego systemu spakowanego na innej partycji? czy jest jakas opcja w biosie (przejrzalem na szybko ale nic nie rzucilo mi sie w oczy, ale nie znam sie na tym wiec moze przegapilem) czy moze była do tego kompa jakas plyta startowa? albo jeszcze jakies inne triki?
    ide pogooglowac, ale poniewaz czas nagli to prosze tez o pomoc jak ktos ma doswiadczenie
    TIA

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Jesli jest to partycja to jest to cala partycja a nie plik na dysku D. Ja w Lenovo mam takie cos, wiem ze Sony stosuje identyczne rozwiazanie. Nie wiem jak to wyglada w innych firmach ale w Lenovo masz przycisk ThinkVantage - jak go wcisniesz w trakcie startu kompa to odpali wlasnie to co jest na tej dodatkowej partycji i tam bedzie calkiem sporo opcji.

    Na pewno start narzedzia recovery odbywa sie zamiast startu windows. Jak zaladujesz juz windows to nie wykonasz przywracania systemu.

    W przypadku Lenovo odtwarzany jest caly windows wraz ze sterownikami do sprzetu i wszystkimi lub tylko wybranymi aplikacjami, ktore byly fabrycznie dostarczone (np dodatkowy soft typu 90-dniowa wersja antywirusa, acrobat reader, itd). Trwa to nieco... pare restartow leci po drodze ale system w ciagu ok 2h wraca do normy i masz czysciutki komp - tak jakbys prosto z pudelka.

    P.S.
    Ogolnie coraz mniej firm daje teraz CD/DVD do resinstalacji systemu. Po prostu daja ukryta partycje (czesto nie ma nawet litery dysku przypisanej) i wlasnie ta partycja zastepuje CD/DVD. Oczywiscie zanim cokolwiek zrobisz z kompem, pierwsza rzecz po wyjeciu z pudelka to zrobienie kopii tej partycji - po pierwszym uruchomieniu systemu odpalasz program 'Create recovery media' czy cos takiego i masz wtedy tez CD/DVD.
    Mi padl 3 dni temu dysk w laptopie i tam mialem partycje narzedziowa. Zmiana dysku i nie masz partycji... nie masz jak zreinstalowac systemu. W przypadku IBM/Lenovo dzwonisz do serwisu, podajesz model, nr seryjny i wysylaja Ci za free zestaw plyt tak wiec ja juz smigam na nowym dysku... Ogolnie plyty ktore przyslali 'zainstalowaly' najpierw partycje narzedziowa tak jak to bylo na oryginalnym dysku a pozniej z dysku zrobilem przywracanie - takie jak to o ktorye pytasz.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Podobne wątki

  1. Szyfrowanie dysku/partycji
    By gogulas in forum Security
    Odpowiedzi: 17
    Autor: 09-05-2008, 16:10
  2. Przywracanie danych
    By DnS in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 5
    Autor: 01-21-2008, 19:41
  3. Przywracanie Systemu
    By Zaq_08 in forum Wirusy/Konie trojańskie
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 01-10-2008, 09:16
  4. linux file recovery
    By dexter in forum Linux
    Odpowiedzi: 10
    Autor: 10-17-2007, 11:50
  5. Rozdzielenie partycji
    By Micr0 in forum Windows
    Odpowiedzi: 14
    Autor: 07-02-2007, 22:23

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj