Pokaż wyniki 1 do 3 z 3

Temat: Podsłuch przez laptopa

  1. #1

    Unhappy Podsłuch przez laptopa

    Proszę o pomoc, bo wysiadam psychicznie.
    Mam podejrzenia, że ktoś mnie nagrywa/podsłuchuje przez laptopa i inne urządzeni podpięte do mojej domowej sieci.
    Kiedyś miałam włączoną kamerę w laptopie, bo nie wiedziałam, że może włączyć samoistnie. Do czasu aż usłyszałam obcy męski głos, żebym rozebrała czy coś takiego. Od tego czasu wszystko mam wyłączone i zaklejone. Chciałam odinstalować sterowniki urządzeń, niestety Windows po każdym usunięciu sterów – wyczuwa urządzenia i instaluje je na nowo, włączając je przy tym. Do kamery nie mam wątpliwości, bo można fizycznie zakryć, natomiast co zrobić z mikrofonem. :/
    Mimo, że mam powyłączane w systemie to słyszę dziwne odgłosy z laptopa. Komputer prawie bezustannie dziwnie trzeszczy (odgłos jakby suszarki). To chyba przypomina odgłosy nagrania rozmowy wideo.Nie bardzo wiem, bo nie korzystam ze Skype, żadnych komunikatorów ani czatów on-line.
    Słyszę jakby ktoś mówił (własny głos albo domowników, odtwarzał rozmowy w domu), odgłosy (dzwonek komórki domownika, piosenkę z radia, które włączone dzień wcześniej) albo czasem nieznany głos, jakby ktoś był „po drugiej stronie” komputera.
    Próbowałam to bagatelizować, bo w internecie to są sugestie choroby. Próbowałam czyścić komputer różnymi programami – złapało jakieś śmieci, ale dalej słychać odgłosy. Był pewien program, który blokował dostęp do kamery i po jego zainstalowaniu stał się cud. Ustało trzeszczenie i inne dziwne dźwięki. Niestety program miał tylko okres darmowy i po jego wyłączeniu wróciło dziwne odgłosy, jakby suszyło, a w tle gadało. Aha odgłosy ustały też, gdy uruchomiałam laptop poza domem, gdzie nie był podłączony do domowej sieci. Czasem ta sieć nie działa na laptopie, znika na godzinę albo dłużej. Czy to może być powiązane?
    Od jakiegoś czasu mamy w domu nowy sprzęt – tablet. Niestety również z kamerą. Staram jakoś ją zakrywać. Pewnego dnia usłyszałam przez laptopa dźwięki z gry (który jest tylko w wersji na przenośne urządzenia) wraz z obcymi śmiechami. Tablet jest podłączony do sieci do domowej.
    W jaki sposób mogę sprawdzić, czy ktoś mnie podsłuchuje? I w jaki sposób to ukrócić?

  2. #2

    Domyślnie

    Najlepiej będzie jak przeinstalujesz system operacyjny na nowy.

    Kup za ok. 100zł dobrego antywirusa np: GData albo Norton razem z firewall'em i powinno pomóc.
    Extraterrestrial plant

  3. #3

    Lightbulb

    Sam znam sposób w jaki można to wszystko zrobić więc wiem jak temu zaradzić. Najbardziej prawdopodobnym punktem zapalnym jest router a dokładnie wifi. Najlepiej zmień hasło do wifi, w konfiguracji routera wyłączyć WPS i upewnij się że używasz szyfrowania WPA lub WPA2 a nie WEP. A odnośnie urządzeń - całkowity format i zainstalować ESET oraz dobry firewall.

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj