Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 17

Temat: live cd na twardzielu...???

  1. #1
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Polska/Poland
    Postów
    1,191

    Question live cd na twardzielu...???

    ...

    tak się bawię oda jakiegoś czasu różnymi LiveCD! z linuxami do różnych "zadań specjalnych" i zastanawiam się czy jest możliwość odpalenia takiego Live! z twardziela...
    nie podchodziłem do tego jeszcze praktycznie na razie tylko rozważam i pytam...
    trzeba by skopiować zawartość ISO na twardziel do odzielnie przygotowanej partycji, dodać odpowiednie wpisy do programu ładującego z scieżką do livowego jajka, hmmm i co dalej
    czy taki myk ma w ogóle szansę powodzenia czy raczej się nie da...
    dajcie jakieś info, jak się da to popróbuję i jak odpali to skrobnę opisik
    ***********
    * markossx *
    ***********

  2. #2

    Domyślnie

    A jak by zrobić wirtualny dysk i tam wsadzisz tego linuxa i ustawić żeby startowało z tego dysku.
    "dobrzy hakerzy są sławni na cały świat, ale o hakerach geniuszach nikt nic nie wie."

  3. #3
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Polska/Poland
    Postów
    1,191

    Domyślnie

    hmm, to jest jakieś rozwiązanie ale ja się uparłem żeby go mieć jako normalny system, jak odpalam kompa żeby był w wyborze podczas bootowania...
    jak zpiszę jakieś pliki żeby tam były, jak coś przyinstaluje, żeby tam siedziało,
    itd
    ***********
    * markossx *
    ***********

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    VMWare Server... free i mozna stworzyc wirtualna maszyne, kazac jej odpalic distro z pliku ISO zamiast z CD prawdziwego a pozniej zainstalowac na wirtualny dysk ktory to to stworzy i normalnie uzywac...

    Poza tym mozesz wylaczyc konsole serwera a system bedzie dzialal dalej w tle...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #5
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Polska/Poland
    Postów
    1,191

    Domyślnie

    trzeba mieć machinę w miarę mocną do vmware...
    a co powiesz na vbox'a? jaka różnica?
    ***********
    * markossx *
    ***********

  6. #6
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    ex machina
    Postów
    130

    Domyślnie

    Wiem że np Damn Small Linux ma wbudowany instalator systemu (m. in na dysk) bo sam instalowałem DSLa na pendriva. Z tego co pamiętam na Backtracku też był podobny instalator, tak więc inne liveCD distro też powinne coś takiego mieć.

  7. Domyślnie

    Od razu zwykłą dystrybucję zainstaluj, może być na partycji rozszerzonej.

  8. #8
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    BackTrack2 chce sie instalowac nawet na pen-drive'ach jesli maja 700mb wolnego
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  9. #9
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Polska/Poland
    Postów
    1,191

    Domyślnie

    dobrze jest, prawie każdego liveCD można odpalać z HDD wystarczy pogrzebać na stronkach danego live - tam wszystko jest opisane ładnie

    ale mam drugą zagłostkę, otóż są narzędzia typu hiren's boot CD i inne tego typu... są to małe aplikacyjki ale przydatne... zastanwiam się żeby utworzyć jedną płytę DVD i zebrać na niej co ciekawsze graty, żeby nie nosić 500 płytek CD tylką jedną DVD... zrobić jakieś menu wyboru, podliknkować do niego te graty i używać jak zajdzie potrzeba.., myślicie, że jest to do zrobienia...
    haha, a najlepiej gdyby można było połączyć narzędzia DOS/WINDOWS/Linux na jednej takiej płytce....
    jakieś pomysły
    ***********
    * markossx *
    ***********

  10. #10
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Multiboot na DVD ?!

    Tego jeszcze nie widzialem ale sam bylbym zainteresowany - wlasnie szykuje swoj zestaw 'it forensics' i mam sporo narzedzi... a 1 DVD byloby lepsze niz 5 CD nosic po kieszeniach... i tak moja torba 'grab bag' bedzie wieksza niz planowalem no ale...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Windows 98 SE Live cd
    By spy in forum Windows
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 03-30-2007, 19:51

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj