Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 18

Temat: Sprawdź ile jest warta twoja strona WWW

  1. #1

    Exclamation Sprawdź ile jest warta twoja strona WWW

    W polskim Internecie pojawił się ostatnio nowy serwis pod adresem , http://wycenastrony.funkcje.net za pomocą którego można wyświetlić szacowaną wartość w polskich złotówka podanego serwisu. Algorytm wyceny jest skomplikowany oraz bazuje na różnych ważnych czynnikach takich jak: ilość zindeksowanych stron, liczba oraz wartość linków zwrotnych oraz zwykłych, jak dobrze strona wspomaga SEO, Page Rank strony, ranking Alexa oraz wielu innych.


    Serwis zwraca nam dokładną kwotę w walucie PLN, bazując na kursie USD oraz szacowaną dzienną kwotę za reklamy. Oprócz wyceny, będzie nam dane zobaczyć główne statystyki witryny, między innymi: ilość linków zindeksowanych przez Google czy Alexa.

  2. #2

    Domyślnie

    Wartość Strony: oneat.za.pl, wynosi: 236527.77 PLN.
    LOL

  3. #3
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Postów
    66

    Domyślnie

    Cytat Napisał oneat Zobacz post
    Wartość Strony: oneat.za.pl, wynosi: 236527.77 PLN.
    LOL
    no to jesteś bogaty ... większe jaja są jak się wpisze adres jakiegoś popularnego portalu ...

    Onet.pl według tego jest warty 99345880.76 PLN
    wp.pl jest warte 66129728.21 PLN

    to jest raczej śmieszne :P

  4. #4

    Domyślnie

    Wartość Strony: hack.pl, wynosi: 5095.39 PLN.

  5. #5
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Loool ale porazka!
    Wrzucilem swojego bloga, mniejsza o wartosc jaka wpisali ale sprawdzaja strone pod katem starych danych przynajmniej czesciowo, bo pokazali miniaturke mojej strony glownej hehehe... tak jak ona wygladala dobre 18 miesiecy temu jesli nie wiecej, wiec wycene maja bardzo na czasie :P

    EDIT:
    wrzucilem 2 inne strony nad ktorymi wspolpracuje i dokladnie wiem ile sa warte... wartosc strony podana przez serwis to efektywnie 0.2% i 0.15% prawdziwej wartosci serwisow... a wiem ile sa warte bo wiem jakie oferty niedawno trafily na stol za te wlasnie serwisy.
    Ostatnio edytowane przez TQM : 10-07-2009 - 14:33
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  6. #6

    Domyślnie No nie wyszło im to...

    TQM, miniaturka stron pobierana jest przez roboty dla katalogów itp. Jest robione bardzo rzadko. A skrypty tego typu jak wycena.funkcje... pobiera gotowca. Gdyby taki skrypt miał jeszcze wykonywać miniaturki...

    Ja zajmuję się wyliczaniem wartości domen od jakiegoś czasu...
    Automatyczne wyliczenie wartości strony nie jest takie łatwe. Bo jak automatycznie uwzględnić estetykę domeny, albo lokalną domenę z małą ilością użytkowników (tylko lokalna społeczność) i.. wysoką ceną reklam dla miejscowych sprzedawców.... Takich "trudnych" parametrów jest sporo.
    Ja nad doskonaleniem algorytmów wyceny domen pracuję już od paru miesięcy. Zapraszam na stronę quickB.com.

  7. #7
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Owszem - nie wyszlo im to w ogole

    Powiedz mi prosze jesli to nie tajemnica, na jakiej podstawie wyceniane sa strony (bez detali - nie chce abys tracil biznes albo cos) jesli strony nie posiadaja zadnych reklam, nie sa portalami spolecznosciowymi i nie sa nastawione na szeroka 'klientele' ale na ludzi z konkretnej branzy?

    Domeny o ktorych mowilem ze dostaly tak niskie wyceny to jedna .net i jedna .co.uk - obie maja spory traffice.

    Ten serwis nie mial pojecia o tym jak je wycenic - to wortale tematyczne, tak samo jak hack.pl czy nawet to forum... po prostu porazka - taka automatyczna wycena wartosci domeny to jedna wielka bajka moim zdaniem, ktora tylko pompuje sztucznie rynek. Byl juz raz 'dot-com boom' na poczatku tego wieku i czym sie skonczyl kazdy wie. Widac ze wiele osob nic sie nie nauczylo i nadal brnie w tym samym kierunku posilkujac sie takimi serwisami jak ten powyzej o ktorym mowimy. Po prostu LOL i tyle :P

    EDIT:
    Twoja strona jest nieco lepsza... bo wycenila domene okolo 1% prawdziwej wartosci zamiast 0.2% wiec jest o wiele wiele lepiej!
    Ostatnio edytowane przez TQM : 11-10-2009 - 10:46
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  8. #8

    Domyślnie

    Ocena, wyrażana w jakiejś tam walucie zawsze, sama w sobie będzie pojęciem względnym. Mógłbym się tu rozpisywać o stronach tak dobrych technicznie i wizualnie, że mają wręcz wartość artystyczną....

    Ja wykonuję (staram się) wyceny wartości pod kątem sprzedaży reklam na stronie i tu można przyjąć pewne uśrednienia. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że "średnia" jest uogólnieniem.. ale jednocześnie pasuje do większości...
    Na podstawie ruchu na stronie i jej obecności w wyszukiwarkach i katalogach.. oczywiście po to, żeby wycena była jak najbardziej rzetelna należy uwzględnić katalogi lokalne dla wycenianej strony..... i reszta top secret

    I np. masz stronę hobby o rybkach dobrze zindeksowaną z dużym ruchem i dobrymi wskaźnikami. Nie zarabiasz na niej nic bo to Twoja pasja i swoją wiedzą wypracowałeś stronie dobre SEO. Teraz, gdyby Twoją stronę przejęli specjaliści, to wykorzystując pozycję strony można na niej zarabiać. Właśnie wycenę pod tym kontem ja robię.

  9. #9
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Ok - < zart >ktos robi strone i wyceniacie ja, koles sprzedaje za X tak jak wyszlo, SEO leci, wartosc idzie w gore, wyceniacie i sprzedajecie za nowa cene Y - czysty biznes hehe< /zart >

    Teraz bardziej na powaznie - strony ktore sprawdzalem sa w google na dosc dobrych pozycjach - tzn bedac na 1 miejscu wiele juz poprawic nie mozna... i jedna z tych stron jest wlasnie na pierwszym miejscu dla najpopularniejszych w tej branzy slow kluczowych. Twoja wycena - 1% wartosci... szata graficzna modyfikowana co 2-3 dni, pareset tysiecy aktywnych uzytkownikow

    Druga strona jest dzisiaj na 14 miejscu w google ale wartosc wyceniona jest ulamkiem tego co ta strona jest warta. Niestety cholernie daleko tym algorytmom do jakiejkolwiek racjonalnej wyceny
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  10. #10

    Domyślnie

    Jakakolwiek fachowa wycena dotycząca nieruchomości, samochodu czy też strony internetowej to jedno, a realna wartość rynkowa to drugie. Jeśli masz ekskluzywne mieszkanie w miejscowości, gdzie metr kwadratowy kosztuje np. 1000 zł., oglądasz fotki z tego mieszkania w biurze nieruchomości i mieszkanie Cię zachwyca a na dodatek cena za nie to właśnie 1000 za metr... to czy je kupisz w ciemno ? Gdy zajeżdżasz go zobaczyć, okazuje się, że poniżej okien mieszkania znajduje się śmietnik, z którego zapachy masz w całym mieszkaniu.
    I wtedy albo rezygnujesz z zakupu tego mieszkania albo obniżasz cenę przymykając oko (a raczej nos) na brzydkie zapachy.
    Przykład w drugą stronę. Kupujesz leciwy samochód od sąsiada i dajesz mu więcej niż rocznik tej marki w jakichkolwiek cennikach kosztuje. Dlatego, że znasz historię tego samochodu i wiesz.... itd, itp.
    KAŻDY TOWAR JEST WART TYLE ILE KTOKOLWIEK ZA NIEGO ZAPŁACI!
    Wyceny są tylko wypadkową ogólnych danych (cena za metr kwadratowy w danej miejscowości, rocznik samochodu, czy też ilość wejść na stronę...). Cenę sprzedaży wyznacza rynek. Dotyczy to wszelkich towarów.

    A skąd Ty wziąłeś wycenę stron, o których wspominasz..? Jesteś pewny, że one są realne ?

    No i jeszcze na temat uśredniania, które jest oczywiste przy wszystkich automatycznych wycenach. Średni rozmiar nogi człowieka na świecie to 40,5.
    Można by produkować tylko obuwie w takim rozmiarze i większość ludzi nie miałaby z tym problemu, ci, którzy jeszcze mają o numer, dwa mniejszą nogę też dali by radę ale co zrobią ci którym noga urosła większa...
    Podałem ten przykład, aby pokazać, że wiem co to jest uśrednianie. Mam świadomość, że nie jest doskonałe, ale dzięki temu Świat działa. Cała statystyka zbudowana jest na uśrednianiu.

    Być może akurat Twoje strony naprawdę są tak dużo warte. Jeśli nie chcesz podać ich adresów, to napisz na jakiej podstawie dokonałeś takiej a nie innej ich wyceny. Interesuje mnie to, bo może będę mógł wyciągnąć z tego jakieś budujące wnioski.
    Wycena stron internetowych quickb.com

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Autor: 05-02-2009, 16:13
  2. www - jak tu wejść- sprawdź
    By r_jaro in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 7
    Autor: 06-20-2008, 13:42
  3. gdzie jest strona?
    By aneesto in forum Off Topic
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 05-23-2008, 11:42
  4. strona www.haker.ocom.pl
    By Marcus123 in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 6
    Autor: 01-06-2008, 14:36
  5. strona www zmiana treści, przekierowanie
    By rocky3ster in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 4
    Autor: 11-28-2007, 12:13

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj