Pokaż wyniki 1 do 10 z 10

Temat: DO admina/ów i modów

  1. #1
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    UK
    Postów
    360

    Domyślnie DO admina/ów i modów

    Czesto, baaardzo czesto widze na tym forum pytania nie tylko glupie, ale i beznadzijnie glupie-"jak haknac gg dziewczyny" itp. Po jaka cholere zamykac takie watki, nie lepiej skasowac toto? Albo moze wprowadzic autoryzacje posta przed admina/moda przed jego opublikowaniem? Takie cos zredukowaloby ilosc trolli na forum do zera
    Atheros? - nanzwa mhata yangu

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    C:\Perl\bin
    Postów
    1,578

    Domyślnie

    Cytat Napisał bemyself Zobacz post
    Albo moze wprowadzic autoryzacje posta przed admina/moda przed jego opublikowaniem? Takie cos zredukowaloby ilosc trolli na forum do zera
    wymagaloby to zwiekszenia liczby moderatorow, nie kazdy jest przynajmniej 2x dziennie.
    jak skasujesz temat, to zalozy nastepny i to w innym dziale
    /facepalm

    juz lepiej banowac za takie pytanie o,o
    War, war never changes.

  3. Domyślnie

    Zostawiamy z dwóch powodów:
    • Aby przestrzec nowych użytkowników przed pisaniem głupich postów,
    • Aby udokumentować głupotę użytkowników.


    Moderacja nowych wątków nie zredukowałaby trolli - moderatorzy ciągle mieliby z nimi do czynienia. Jest nas za mało aby włączyć moderację postów. To by zredukowało (jeśli nie zatrzymało) rozwój forum.

    Jedynym rozwiązaniem jest podniesienie poziomu forum poprzez pisanie porządnych, interesujących i zaawansowanych technicznie wątków. Wtedy trolle znikną w natłoku wartościowych zagadnień.

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    UK
    Postów
    360

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mad_Dud Zobacz post
    Zostawiamy z dwóch powodów:
    • Aby przestrzec nowych użytkowników przed pisaniem głupich postów,
    • Aby udokumentować głupotę użytkowników.
    trol jest trolem, jak ma napisac cos glupiego i tak to napisze, obejetne mu co trolowatego pojawilo sie na forum... myslisz ze trol czyta forum? Jak ma zadac glupie pytanie to od razu pyta a nie czyta, googluje, mysli.. a banowanie cos da? Zarejestruje sie jeszcze raz i na kur**uje albo jeszcze gorzej..To mi podpada pod prawa Murphy'ego


    Cytat Napisał Mad_Dud Zobacz post
    Jedynym rozwiązaniem jest podniesienie poziomu forum poprzez pisanie porządnych, interesujących i zaawansowanych technicznie wątków. Wtedy trolle znikną w natłoku wartościowych zagadnień.
    marzenie scietej glowy, slowo 'hack' podnieca kazdego trola i nie patrzy on na na zawartosc frorum, tylko od razu troluje:/.

    EDIT:

    Modow moze byc wiecej, moze w panelu da sie ustawic jakies ograniczone prawa dla poczatkujachych modow:P albo moze jescze ocs innego-wiem ze da sie filtrowac slowa w forach typu nuke itp, ale jak da sie filtrowac frazy-moze byc dodac"jak zhackowac gg " i dodwawac potem inne trolowate badziewie wiem ze to co jest nierealne ale kurde tydzien temu na 10 nowych watkow 10 smierdzialo trolem:/ dosc mam tego:/
    Ostatnio edytowane przez bemyself : 08-18-2009 - 21:00
    Atheros? - nanzwa mhata yangu

  5. Domyślnie

    Cytat Napisał bemyself Zobacz post
    trol jest trolem, jak ma napisac cos glupiego i tak to napisze
    Jesteś w błędzie.
    Kilka razy zdarzyło mi się, że dostawałem PM z tekstem "widzę, że kasujecie takie tematy, ale może jednak mi pomożesz"

    Cytat Napisał bemyself Zobacz post
    marzenie scietej glowy, slowo 'hack' podnieca kazdego trola i nie patrzy on na na zawartosc frorum, tylko od razu troluje:/.
    Z tej wypowiedzi mogę wyciągnąć dwa wnioski
    • Jesteś sceptycznie nastawiony do ludzi i w nich nie wierzysz.
    • Nie miałeś do czynienia z tworzeniem i kontrolowaniem społeczności internetowej.

    Z takim nastawieniem nie ma co pchać się we współtworzenie portalu, społeczności.
    Poza tym myślę, że mylisz pojęcie trolla z wannabe lamer.

    Cytat Napisał bemyself Zobacz post
    Modow moze byc wiecej
    Nie tobie o tym decydować. Ten temat był już przerabiany wielokrotnie i z tego co wiem, Administracja nie zamierza podjąć decyzji o nowych nominacjach. Jeśliby chłopaki zmienili zdanie, to my i tak już mamy odpowiednich kandydatów.

    Jeśli tak bardzo chcesz pomóc w rozwoju forum to zachęcam do korzystania z opcji "raportuj".

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    ... a ja bardzo chcialby tutaj podziekowac wielu osobom, ktore raportuja posty - w tym sa to nowi uzytkownicy forum, ktorzy twardo stapaja po ziemi.

    DZIEKUJE!
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  7. #7
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    UK
    Postów
    360

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mad_Dud Zobacz post


    Nie tobie o tym decydować.
    odpowiedz niegodna stanowiska, ktore piastujesz. Ale nie mi decydowac o tym, kto je przynaje.

    Co do reszty-w mniejszym lub wiekszym stopniu zgadzam sie z toba, moj post nie byl zadaniem czegokolwiek (a juz na pewno nie żądaniem modowania, bo zaloze sie ze to miales na mysli) tylko na wpol zartobliwa propozycja jakichs zmian. Bo bez zmian nic nie przetrwa. To chyba oczywiste. Ewolucja to podstawa
    Ostatnio edytowane przez bemyself : 08-20-2009 - 21:55
    Atheros? - nanzwa mhata yangu

  8. #8
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    Przyznam iż sam się nad tym zastanawiałem:
    Uważam że "bemyself" ma swoje słuszne racje:
    Obecnie próbując znaleźć jakiś temat który pamiętam że był - dostaję tyle wyników że przejrzenie tego zajmuje kawałek czasu a do informacji docieram chyba tylko dlatego że pamiętam że bylo takie coś na forum....
    Być może nie umiem szukać :)
    Dodatkową sprawą jest optymalizacja SQL :)

    Niemniej jednak tak jak podano wyżej są też argumenty mówiące o tym zeby takowe posty pozostawić... i co zrobić ? :)

    A nio wydaje mi się iż jest sposób :) (Żekomo na wszystko jest!)
    Tym razem zaczerpnięty z MS Windows i jego.... kosza :)
    Który nie jest brany pod uwage w wyszukiwaniu :)

    Co powiecie na takie rozwiązanie (nie wgłębiam się tutaj w szczegóły techniczne - bo nie znam kodu vBulletin ale myślę że nie będzie wiekszego problemu z tym):

    Wszystko co wrzucamy do dev/null oznaczać dodatkowo flaga kosza
    (dodatkowo wywalilbym te wątki do osobnej tabeli w bazie)
    w wyszukiwaniu w pierwszej kolejności wyświetlac to co nie jest w /dev/null
    potem <hr><h1>A tu jest h*jnia. Napisz takie cos a kill -9 getYouPID();</h1> czy cos w tym stylu i wyswietlamy to co jest w dev/null'u...
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

  9. #9

    Domyślnie

    Powiem wam tak.
    Tego nie za3macie.
    Kazdy haker nie był dzieckiem madrosci na poczatku.
    Jak dla mnie powinnismy zrobic serie artykulow na temat hakerstwa.
    Taka jak szkola hakerow tylko zeby zawierala tylko glowne watki.
    I zeby jakas grupa moderatorow robila jakis quiz.
    I wszelkie trollstwo by mialo tylko kawalek forum.
    A ci ktorzy sie naucza tego i przygotuja shellcode do shaczenia kilku aplikacji (testowych) przejda dalej (oczywiscie jak sprawdzi to jakis mechanizm badz nasi wierni modowie).
    I zeby bylo tak kilka krokow takiego szkolenia.
    Bo jak narazie widze to poziom na forach hakerskich jest tak niski ze nawet "prawdziwi" ludzie zanizaja swa inteligencje czytajac i odpisujac na posty.

    Kto jest za

  10. #10
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    /dev/random
    Postów
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał oneat Zobacz post
    Powiem wam tak.
    Tego nie za3macie.
    Kazdy haker nie był dzieckiem madrosci na poczatku.
    Jak dla mnie powinnismy zrobic serie artykulow na temat hakerstwa.
    Taka jak szkola hakerow tylko zeby zawierala tylko glowne watki.
    I zeby jakas grupa moderatorow robila jakis quiz.
    I wszelkie trollstwo by mialo tylko kawalek forum.
    A ci ktorzy sie naucza tego i przygotuja shellcode do shaczenia kilku aplikacji (testowych) przejda dalej (oczywiscie jak sprawdzi to jakis mechanizm badz nasi wierni modowie).
    I zeby bylo tak kilka krokow takiego szkolenia.
    Bo jak narazie widze to poziom na forach hakerskich jest tak niski ze nawet "prawdziwi" ludzie zanizaja swa inteligencje czytajac i odpisujac na posty.

    Kto jest za
    Jest dzial Newbie...

    ...jak ktos sie upiera i chce zostac hackerem, kupuje szkole hackerow itp. to nigdy nim nie zostanie bo jest ograniczony...

    Lepiej niech sie zajmie tym co go kreci na komputerze , a reszta sama przyjdzie.

    Ja bym bardziej zabral sie za programowanie i cracking, reverse engineering - to bardziej rozwija kreatywne myslenie... a od tego niedaleka droga do tego co wiekszosc uwaza za hacking.

    Po co ci pisac shellcode jak nie wiesz jak dziala system, procesor i programy...

    Sorry moze sie brzydko wyraze bo jestem troche starej daty jak na tego typu tematy... ale kiedys wydaje mi sie ze bylo inaczej. Teraz wiekszosc adeptow to wtorny debilizm i lenistwo do potegi n-tej, kiedys taki sie trafial raz na ruski rok na IRC-u i byla przynajmniej zabawa. Teraz to jest juz nudne...

    A co do tego ze nikt nie rodzi sie odrazu madry to fakt, ale trzeba nauczyc sie jak sie uczyc. Naprawde jakies teksty o hackerstwie sa zbedne - przynajmniej z mojego doswiadczenia Choc nie jestem hackerem
    --
    ToM's Super Fix IT "No Fucking Problem"

Podobne wątki

  1. panel admina
    By pIhU_ in forum Hacking
    Odpowiedzi: 18
    Autor: 07-21-2009, 12:48
  2. Praca admina
    By Bouzer in forum Off Topic
    Odpowiedzi: 5
    Autor: 03-29-2008, 16:22
  3. Test na admina
    By karolek in forum Windows
    Odpowiedzi: 0
    Autor: 02-03-2008, 13:21
  4. Panel admina w jportal.
    By 29_ in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 6
    Autor: 07-18-2007, 20:18
  5. blokada admina w szkole
    By ironwall in forum Windows
    Odpowiedzi: 13
    Autor: 01-20-2007, 19:13

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj