Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 14

Temat: interpretacja kodu Python

  1. #1

    Domyślnie interpretacja kodu Python

    Witam!
    Mam pewne pytanie zwiazane z pisaniem, a raczej interpretacja kodu. Znalazlem w internecie artykul pt. "instant hacking". Autor pisze ze lepiej najpierw napisac kod w nototniku, a potem dpiero zinterpretowac w interpreterze. Kod napisalem, ale nie wiem jak go zinterpretowac, tzn., zeby program go zrozumial i zinterpretowal. problem jest pewnie banalny, ale nie moge sobie z nim poradzic. Z gory dziekuje za porady!

  2. #2

    Domyślnie

    Kod programu zapisauj jako plik z roz. py

    Kod:
    c:\>python plik.py
    lub poprostu
    Kod:
    c:\>plik.py
    Ostatnio edytowane przez Anubis : 02-21-2007 - 16:02

  3. #3

    Domyślnie

    Dzieki Anubis!

  4. #4

    Domyślnie

    Autor tego artykułu popełnił wielką gafę. Nigdy nie pisz w notatniku Pythonowych skryptów. Notatnik "nie wie" kiedy zastosować wcięcia w kodzie, które w Pythonie są powszednie. Zamiast czytać niedopracowane i stare artykuły skocz na te kilka stron:

    www.ppcg.eu.org
    www.ppcg-kurs.vdl.pl
    www.ppcg.eu.org/forum

  5. #5
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Tu
    Postów
    1,236

    Domyślnie

    Te wciecia to chyba tylko po to, zeby kod byl czytelnijszy,
    albo ja o czyms nie wiem i phyton rozni sie pod tym wzgledem od wszystkich innych jezykow programowania
    http://gogulas.yoyo.pl/h.gif

  6. #6

    Domyślnie

    najwidoczniej nie wiesz. Python ma to do siebie, że "z przymusu" korzysta z wcięć, by poprawić wizualnie wygląd kodu. Czasami jest to męczące, ale po kilku latach można się przyzwyczaić i polubić.

  7. #7
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    dla scislosci, nie tylko python tak robi :P
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  8. #8
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Różne zakątki sieci.
    Postów
    995

    Domyślnie

    neji (czyżby fan anime "Naruto"?), teraz do pythona na Windowsie jest automatycznie "doszywane" IDE które daje Ci "poręczny" edytor i tą konsolkę w której możesz pisać progsy w realtime

  9. #9

    Domyślnie

    Jedynym fanem czegokolwiek jestem to Pythona. A to IDE (czyli IDLE Python/Python Shell), o którym mówisz nie jest dobre. Bo zapycha pamięć i po ponownym uruchomieniu skryptu, otrzymujesz efekt z przed wcześniejszej interpretacji kodu. Czy może jaśniej...
    Niejednokrotnie miałem problem z tym, że nie wiedziałem czemu program nie działa. Kod poprawiam i wydaje się być już OK. Uruchamiam i ... dostaję ten sam komunikat błędu. Problem znika po restarcie komputera. Odnoszę wrażenie (mój domysł) że winę za to ponosi pozostawienie w pamięci poprzednich wartości, nawet po (!) zakończeniu działania aplikacji.

    Ale jest i na to sposób:

    http://www.pydev.pl/?p=29

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał neji Zobacz post
    Jedynym fanem czegokolwiek jestem to Pythona. A to IDE (czyli IDLE Python/Python Shell), o którym mówisz nie jest dobre. Bo zapycha pamięć i po ponownym uruchomieniu skryptu, otrzymujesz efekt z przed wcześniejszej interpretacji kodu. Czy może jaśniej...
    Niejednokrotnie miałem problem z tym, że nie wiedziałem czemu program nie działa. Kod poprawiam i wydaje się być już OK. Uruchamiam i ... dostaję ten sam komunikat błędu. Problem znika po restarcie komputera. Odnoszę wrażenie (mój domysł) że winę za to ponosi pozostawienie w pamięci poprzednich wartości, nawet po (!) zakończeniu działania aplikacji.

    Ale jest i na to sposób:

    http://www.pydev.pl/?p=29
    Ja się z tym problemem spotkałem tylko pod windowsem, pod linuxem tego nie mam.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. python po Polsku?
    By cebab in forum Inne języki
    Odpowiedzi: 4
    Autor: 06-28-2008, 13:29
  2. Python literatura
    By redmaster in forum Perl/Python/TCL/Prolog
    Odpowiedzi: 8
    Autor: 01-10-2008, 23:47

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj