Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy ... 78910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 81 do 90 z 99

Temat: HACK.pl wykryło krytyczną lukę serwerów home.pl

  1. #81
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Cytat Napisał ghackerek Zobacz post
    To na ile sie w koncu hack.pl wycenił 200 czy 200 000 zł
    To nie hack.pl sie wycenil na 200k a dwojka jego redaktorow - a to jest spora roznica.

    Taki skrot myslowy to daleko posuniete uproszczenie - hack.pl to nie sa tylko 2 osoby... choc wiem doskonale, ze prosciej jest powiedziec 'hack.pl' niz wdawac sie w szczegoly :-(

    Co do dalszego losu sprawy - poczekamy, zobaczymy... sam jestem ciekaw jak to sie skonczy.

    Cieszy mnie jednak to, ze wiekszosc wypowiedzi (zarowno na tym forum jak i na wielu innych do ktorych dotarlem) jest jednak dosyc stonowana. Jedni pochwalaja, inny wysmiewaja (zarowno obu Michalow jak i home.pl - hacking.pl tez sie gdzieniegdzie oberwalo)... wiazace decyzje podejma jednak odpowiednie organy i mozemy tylko czekac.

    EDIT:
    Wydaje mi sie ze juz cisnienie wszystkim nieco opadlo :-) wiec dalsze potepianie/wychwalanie stron proponuje zostawic na opowiesci przy zlocistym plynie i przeksztalcic ten watek w typowo informacyjny gdzie beda trafialy aktualizacje sytuacji gdy bedzie przybywac faktow.
    Ostatnio edytowane przez TQM : 04-09-2007 - 17:38
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  2. #82
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Polska/Poland
    Postów
    1,191

    Exclamation

    (łatwiej atakować ogół niż konkretne osoby)
    gratulujemy ghackerek odwagi !!!

    edit:
    gratulujemy = gratuluję Ci osobiście (markossx) ghackerek odwagi !!!

    Ostatnio edytowane przez markossx : 04-09-2007 - 17:51
    ***********
    * markossx *
    ***********

  3. #83

    Domyślnie

    "dobrzy hakerzy są sławni na cały świat, ale o hakerach geniuszach nikt nic nie wie."

  4. #84
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Polska/Poland
    Postów
    1,191

    Domyślnie

    porażka, total!
    ***********
    * markossx *
    ***********

  5. Domyślnie

    Mam wrażenie, że cała afera, jak również powodujący ją wybuch paniki, opiera się na jednym podstawowym błędzie, popełnionym przez Michała. Albo raczej, na niezręcznym sformułowaniu użytym w mailu, które jest cały czas błędie przez was (oraz ludzi z home.pl) interpretowane.

    Chodzi o zdanie:

    Koszt informacji szacujemy wstępnie na 200,000 złotych (...).
    Wy wszyscy zakładacie, że chodzi o informację, którą M&M zamierzali umieścić na hack.pl, czyli że wiadomość brzmiała "Za 200k nie opublikujemy wiadomości o waszym błędzie/ nie zniszczymy waszej reputacji/ nie udostępnimy innym informacji, jak się do was włamać". To akurat pasowałoby do teorii spiskowej o "szantażu".

    A tu- wała. Informacja oznacza, czego wielu z was najwyraźniej nie potrafi zauważyć, informację o metodzie działania błędu w serwisie home.pl. Czyli, autorzy nie chcieli dwustu kawałków za nieujawnianie błędu wszystkim obecnym, tylko za ujawnienie błędu adminom home.pl. Ot, zwykłe doradztwo sieciowe. A że chcieli być mili i dać serwisowi szansę na załatanie dziur w ochronie ZANIM oni sami opublikują wiadomość o tychże dziurach, tedy zostali źle zrozumiani i posądzeni o najgorsze intencje. Jak widać, nie opłaca się iść ludziom na rękę, bo nie dość że nie docenią, to jeszcze uznają to za nieczyste zagranie ("Jak to? Hakerzy [ZŁOOO!] są mili, zwracają nam uwagę na błąd w systemie i dają szansę naprawić przed jego ujawnieniem, a do tego oferują pomoc w jego rozwiązaniu za marne 200 tysięcy POLSKICH ZŁOTYCH?! [to naprawdę nie jest jakaś kosmiczna suma, 50k euro za informację o tak poważnym błędzie...] Niemożliwe! Oni MUSZĄ nas szantażować, niby po co mieliby nam podawać pomocną dłoń? O boże, Zdzisiek, dzwoń do ABW!!"). Takie życie...

  6. #86

    Domyślnie Post Skasowany

    Post Skasowany
    Ostatnio edytowane przez ghackerek : 07-23-2008 - 14:37 Powód: Post Skasowany

  7. #87
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    W hack.pl to nie tajemnica... na stronie glownej jest link...
    W hacking.pl jest tak samo... wystarczy zajrzec
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  8. #88
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    Ilu redaktorow liczy sobie hack.pl albo hacking.pl ? Ktos wie ?
    nie mam pojęcia co ma ilość redaktorów do całej sprawy ale:
    http://hack.pl/redakcja_serwisu/ w sumie wystarczy poszukać!!

    co do bekania - to i ja mogę (na twoje rozumienie sprawy) ale nie publicznie..
    ...hack.pl tez w "pupe" powinien dostac bo co to za strona ktora pokazuje co nielegalnie mozna...
    pokaż w którym momencie hack.pl pokazuje jak sie gdzieś włamać?

    na forum tematów gdzie jest coś konkretniej (czytaj filmik eryka o ile dobrze pamiętam i kilka innych) to można na palcach jednej ręki policzyć.. w żadnym temacie nie ma namawiania do złego - wszystko jest w celach informacyjnych... zaraz powiesz ze te cele informacyjne to tylko przykrywka.. no wiec jak mi wyjaśnisz jak zabezpieczyć swoją stronę przed atakiem xss w przypadku kiedy nie wiem jak taki atak wygląda to jesteś mistrzu..

    to jest jak pisanie i czytanie - nie da sie umieć pisać a nie umieć czytać i na odwrót..

    umiesz złamać - umiesz zabezpieczyć... umiesz zabezpieczyć - umiesz złamać (chyba ze ktoś też umiał zabezpieczyć )
    i tyle...
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

  9. Domyślnie

    po raz kolejny dyskusja odbiegla od tematu...
    Wracajac do sprawy - dlaczego panowie Michalowie nie zabieraja do tej pory glosu? Interesuje mnie bieg tej sprawy wiec jezeli ktos posiada jakies informacje to prosze sie podzielic.

  10. #90

    Domyślnie :-))

    jestem tu nowy jesli chodzi o forum lecz obserwuje Wasz serwis już od dłuższego czasu i nie wydaje mi sie żeby ktokolwiek z HACK pokusił się o 200tys zł za ta luke....cała ta afera i to, że ją znależliście powinna świadczyć tylko o doskonałej technice znajdowania błedów a home.pl powinni to przyjąć z pełną świadomością błędu , który mieli... pozdrawiam Wszystkich

Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy ... 78910 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Home.pl hack
    By kosiarz in forum Security
    Odpowiedzi: 9
    Autor: 04-08-2007, 13:01
  2. www hack
    By kosiarz in forum Security
    Odpowiedzi: 5
    Autor: 03-29-2007, 07:34
  3. Home.pl luka w zabezpieczeniach ?
    By p_e_t_e_r in forum Hacking
    Odpowiedzi: 16
    Autor: 03-25-2007, 17:00
  4. Ip - hack
    By northdakota in forum Hacking
    Odpowiedzi: 13
    Autor: 03-02-2007, 17:39
  5. GG Hack
    By ELukasz in forum Hacking
    Odpowiedzi: 12
    Autor: 01-03-2007, 21:16

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj