Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy ... 78910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 81 do 90 z 94

Temat: Nauka hackingu i obrony przed nim - materialy szkoleniowe

  1. #81
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Za twoimi plecami
    Postów
    351

    Domyślnie

    Hehe Programiki piszę, ale moje pytanie dotyczy głównie bezpieczeństwa aplikacji webowych A zapytanie do googli 'bezpieczeństwo php' daje w wyniku mnóstwo ogólnych i niewiarygodnie powierzchownych tekstów, z których nic sie nie można nauczyć
    Black Coders | Hacking, Kernel, Linux, Operating Systems, Programming
    I otworzyła studnię Czeluści,
    a dym się uniósł ze studni jak dym z wielkiego pieca,
    i od dymu zaćmiło się słońce i powietrze.
    A z dymu wyszła szarańcza na ziemię,
    i dano jej moc jaką mają ziemskie skorpiony.
    (...)
    I dano jej nakaz aby nie zabijała,
    lecz aby przez pięć miesięcy cierpieli katusze...

  2. #82

    Domyślnie

    Ja sie calkiem sporo dowiedzialem z http://phpsec.org/ i z http://www.cgisecurity.com/ ;D
    Uczyc sie Angielskiego
    Ostatnio edytowane przez David : 09-18-2008 - 20:28

  3. #83
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Za twoimi plecami
    Postów
    351

    Domyślnie

    Po angielsku też może być Dzięki
    Black Coders | Hacking, Kernel, Linux, Operating Systems, Programming
    I otworzyła studnię Czeluści,
    a dym się uniósł ze studni jak dym z wielkiego pieca,
    i od dymu zaćmiło się słońce i powietrze.
    A z dymu wyszła szarańcza na ziemię,
    i dano jej moc jaką mają ziemskie skorpiony.
    (...)
    I dano jej nakaz aby nie zabijała,
    lecz aby przez pięć miesięcy cierpieli katusze...

  4. #84
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    W Sieci !!!
    Postów
    282

    Domyślnie

    Hahahaha Zabijaja mnie niektore posty...

    Chcesz Hackowac ? Ucz sie Linuxa Mac-a czegokolwiek
    Win all edyszyn
    Bo to jest piekne...
    Bo wiedza jest piekna...
    Bo wiedza to Hacking...
    A Hacking to wiedza...





    MONCIOLY
    "Wszystkie komputery PC są kompatybilne, ale niektóre są kompatybilniejsze od innych... Twój jest zawsze mniej kompatybilny..."

  5. #85
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Za twoimi plecami
    Postów
    351

    Domyślnie

    Mandr4ke, mówisz o mnie? Jeśli tak, to chyba trochę źle mnie oceniłeś Ja się uczę linuksa i programowania. A do tego, że się tak wyrażę, TYLKO jako "premię" security/hacking
    Więc nie traktuj mnie tak jakbym całymi dniami przeszukiwał wyniki dane przez google po wpisaniu "jak hakować", a nie umiał nawet programować OK?
    Black Coders | Hacking, Kernel, Linux, Operating Systems, Programming
    I otworzyła studnię Czeluści,
    a dym się uniósł ze studni jak dym z wielkiego pieca,
    i od dymu zaćmiło się słońce i powietrze.
    A z dymu wyszła szarańcza na ziemię,
    i dano jej moc jaką mają ziemskie skorpiony.
    (...)
    I dano jej nakaz aby nie zabijała,
    lecz aby przez pięć miesięcy cierpieli katusze...

  6. #86
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    W Sieci !!!
    Postów
    282

    Domyślnie

    Luzior Ormi ;> Jest good ;>
    "Wszystkie komputery PC są kompatybilne, ale niektóre są kompatybilniejsze od innych... Twój jest zawsze mniej kompatybilny..."

  7. #87

    Domyślnie

    To może ja.

    1. Ciekawą metodą nauki są wszelkiego rodzaju hackme. Polecam Think Device Hack (www.tdhack.pl), Net-Force (www.net-force.nl - angielski !!! ), Bright Shadows (http://www.bright-shadows.net - znów angielski ). Szczególnie ta ostatnia strona - oprócz typowo hackme-owych zadań ( co ja piszę... ) znalazłem tam kilka świetnych tutoriali (np: http://net-square.com/papers/one_way/one_way.html ).
    Na każdej z tych witryn znajduje się po kilkadziesiąt-kilkaset (w przypadku BrightShadows) zadanek z róznych dziedzin hackingu: websecurity, exploity, kryptografia itp.
    Żeby je rozwiązać, trzeba naprawdę duuuużo posiedzieć ucząc się przy okazji setek nowych rzeczy.

    2. Ostatnio na blogu Gynvael'a Coldwind'a (dla tych, co nie wiedzą - zwycięzca dwóch ostatnich edycji SecurityDays w kategorii " Bezpieczeństwo aplikacji internetowych") pojawiły się rozwiązania do kilku zadań z tegorocznej edycji finału SD. Wierzcie mi, że naprawdę wiele mozna się z tego dowiedzieć na temat łamania zabezpieczeń stron www. Same zadania są dostępne na witrynie http://xe.securitydays.pl/

    3. Dla tych, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności w programowaniu, polecam z kolei: SPOJ (www.spoj.pl), OOPS (http://opss.safo.biz/), a dla hardcorowców - Project Euler (http://projecteuler.net). Zapewniam Was, że zadania tam publikowane szybo sprowadzą na ziemię wielu z tych, co sądzili, że printf("Hello world !!!"); uczyni z nich megahaksiorów. Szczególnie Project Euler - to już jest naprawdę wyższa szkoła jazdy. Algorytmika, matma no i wysokie umiejętności ogólnokoderskie wymagane. A żeby być dobrym hakerem - cóż, bez tego się nie obędzie.
    Dla ułatwienia - SPOJ umożliwia rozwiązania w około 30 językach programowania, w Project Euler możesz używać dowolnego, bo tam podajesz jedynie wynik, jaki wygeneruje Ci twój algorytm; więc niech żaden z początkujacych haksiorów mi tu nie płacze, że nie zna C czy innego Pascala. Jak chcesz, możesz rozwiązywać problemy nawet na kartce papieru.

    4. Poza wymienionymi tu powyżej punktami, które w zasadzie koncentrują się na programowaniu i znajomości podstawowych technik, podstawowymi źródłami wiedzy są:
    - dokumenty RFC: szczególnie te dotyczące najważniejszych protokołów. Bez znajomości np. protokołu HTTP raczej nikt z początkujących haksiorów nie ma się co brać za takie rzeczy jak HTTP Response Splitting itp., że o TCP nie wspomnę nawet, bo to podstawa jakiejkolwiek hakerki sieciowej (analiza pakietów bez znajomości TCP - no nie wyobrażam sobie )
    - dobre, ale naprawdę dobre książki. Do tych wydanych w Polsce zaliczyłbym niewątpliwie pozycję wyjątkową, aż szkoda, że taką mało objętościową: "Hacking - sztuka penetracji"; także "Shellcoder's Handbook" (w tej chwili w Polsce niedostępna, czekam jak na zbawienie na wznowienie wydania, bo na pierwsze przez własną głupotę się nie załapałem); no i "Szkoła hakerów", wyśmiewana przez wielu, a według mnie zawierająca wiele informacji szczególnie dla tych "newbies", szukających tego magicznego "początku kłębka włóczki"
    - wspaniałym źródłem informacji jest witryna SecurityFocus.com, szczególnie w zakładce "Infocus" - masa naprawdę świetnych tekstów, okraszona przykładami, no i oczywiście baza wszelkiej maści podatności i exploitów. W komplecie z Secunia.com, SecuriTeam.com oraz PacketStormSecurity - nieprzebrana skarbnica wiedzy. I znów kłania się ęglisz , niestety.
    - jest też kilka tutoriali-perełek wybijających się ponad to, co można w ilościach masowych znaleźć w sieci. Mam szczególnie dwa ulubione, gdzie kolesie po prostu krok po kroku, za rączkę, podając przykłady na użycie podstawowych narzędzi (host, nmap, hping2 itp.), prezentując proste skrypty w perl-u automatyzujące pewne czynności pokazują proces ataku na zdalne hosty, począwszy od wstępnego rozpoznania celu po sam finałowy atak.

    Hacking to po prostu nieskończona nauka.I to jest w nim najlepsze.

    Sorki za dłużyznę.

    Podsumowując - każdy ma swój sposób na zdobywanie wiedzy i swoje ulubione źródła. Ja podałem moje, jeśli komuś się to przyda, bardzo się cieszę.
    "...i stało się! Linie telefoniczne otworzyły mi bramę do świata
    upajającego jak heroina pulsująca w żyłach ćpuna! Elektronicznym
    sygnałem przekraczam wrota szukając ucieczki od codzienności,
    głupoty i niesprawiedliwości... i znajduję podobnych sobie."

  8. #88

    Domyślnie

    to ja coś dorzucę dobry kurs XSS
    00110100 01101110 01100100 01110010 00110001 01110101
    How To Become A Hacker
    Polskie forum programistów java

    Ubuntu - staroafrykańskie słowo które po przetłumaczeniu brzmi "nie umiem zainstalować i skonfigurować debiana"

  9. #89
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    W Sieci !!!
    Postów
    282

    Domyślnie

    "Wszystkie komputery PC są kompatybilne, ale niektóre są kompatybilniejsze od innych... Twój jest zawsze mniej kompatybilny..."

  10. #90
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    omfg... ale ten efekt matrix w cyrylicy mnie powalil
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy ... 78910 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Poczatek hackingu
    By kubagd in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 9
    Autor: 02-07-2007, 11:24
  2. obrona przed filtrowaniem pakietów
    By michalpa in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 02-05-2007, 16:40
  3. nauka
    By xyron in forum Hacking
    Odpowiedzi: 5
    Autor: 11-05-2006, 18:05

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj