Strona 6 z 10 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 51 do 60 z 94

Temat: Nauka hackingu i obrony przed nim - materialy szkoleniowe

  1. #51
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Przed komputerem...
    Postów
    148

    Domyślnie

    Dopóki nie spróbujesz nie będziesz wiedział czy Ci się przyda, bo skąd my niby mamy wiedzieć do czego ma Ci być przydatny.

    // Ale na początek i tak poleciłbym Ci Ubuntu

  2. #52
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Debian to jedna z najczystszych dystrybucji - nie instaluje setek zbednych bibliotek jak np RedHat, Mandriva, Suse i spolka... i ma system zarzadzania pakietami, wiec instalacja czegokolwiek co potrzebne jest najczesciej banalnie prosta.

    Debian nie ma najnowszych gwizdkow i dzwonkow, w tej kategorii jest z zalozenia zawsze w tyle, dzieki czemu wersje stabilne softu to wersje ktore sa solidnie przetestowane. Aktualizacje bezpieczenstwa sa wypuszczane bardzo szybko.

    Jesli ktos ma watpliosci to informacja sprzed lat - juz cos okolo 1996 roku Debian chyba jeszcze w wersji 1.3 zagoscil w przestrzeni kosmicznej jako system sterujacy projektem badawczym, pozniej latal jeszcze wielokrotnie (juz w nowszych wersjach). Czy wysylajac na orbite sprzet ktorego wystrzelenie kosztuje $50000/kg ryzykowalbys czyms co moze nawalic?
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #53
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Różne zakątki sieci.
    Postów
    995

    Domyślnie

    Mógłbyś powiedzieć jaki to był projekt?
    http://nikowek.blogspot.com/
    Zbrojne Ramię Pingwina!
    -----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
    Version: 3.12
    GCS d- s++:++ a--- C+++ UL+++ P L+++ E--- W++ N++ o K- w--
    O M- V- PS PE Y PGP++ t+ 5 X+ R tv- b++ DI- D-
    G+ e- h! r% y?
    ------END GEEK CODE BLOCK------

  4. #54

    Domyślnie

    Bouzer napisał :

    Dopóki nie spróbujesz nie będziesz wiedział czy Ci się przyda, bo skąd my niby mamy wiedzieć do czego ma Ci być przydatny.
    Otóż przeczytałem tą książkę:
    http://helion.pl/ksiazki/de3bib.htm

    Przez 7 dni siedziałem przed kompem czytałem i bawiłem sie debianem ale po tej lektórze nie moge powiedzieć że moja wiedza na temat samego debiana zancznie wzrosła. Napewno coś wiem i potrafie zrobić to co w łindołsie, ale to i tak jeszcze mało moim zdaniem :/...

  5. #55
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    debian według powszechnej opinii nadaję się najlepiej na serwer a na desktop tak sobie.

    Ja tam używam go zarówno na serwer jak i na desktop. Z tym że na desktop przeważnie używam dystrybucji testowej.
    Ponieważ ma troszkę więcej opcji i bajerek Poza tym takie jest założenie open source. Jedni piszą inni testują, jeszcze inni tworzą dokumentację, stronę projektu itp...
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

  6. #56
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Nikow - nie pamietam jaki projekt, sorry - to bylo dawno temu w pierwszej polskojezycznej gazecie poswieconej Linuxowi - chyba LinuxPlus to sie nazywalo czy jakos tak... kawal czasu temu tak czy inaczej.

    Co do desktopow - debiana wole na serwery, ubuntu na desktopa - dlaczego? Dlatego ze ubuntu to debian w ladnej skorce a aplikacje przenosze z jednego na drugi, itd. Konfiguracje desktopa mam taka sama jak serwera w wielu miejscach i jak cos dziala na desktopie to i na serwerze zadziala mi bez problemow. Chodzi mi jeszcze po glowie Debian na SPARCu, mam nawet kilka zbednych maszyn Sun'a ale nie mam czasu testowac...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  7. Thumbs up

    to wkońcu forum i jesli mówicie ze dla nas jest to najlepszy czas do nauki tego to moze nas podszkolicie mam na mysli ogólne przetłumaczenie jednej z tych stron ale to bardzo ogolnie i tylko informacje potrzebne napewno ja i inni w moim wieku bedą bardzo wdzieczni

  8. #58
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Prosba jak najbardziej normalna ale niestety musze Cie zmartwic :-(

    1. Na tych stronach nieczesto trafisz cos malo istotnego wiec nie ma co pomijac
    2. Tlumaczenie tekstow zajmuje czas ktorego wiekszosc z tych co znaja temat po prostu nie ma :-(
    3. Jezyk angielski jest podstawa do dalszej pracy w IT
    4. Jesli sa zadane konkretne pytania i znajdziemy czas to z checia odpowiemy, jak widac po moich postach, staram sie nie zostawiac niedomowien i jesli tylko mam pare minut zawsze odpowiadam (przynajmniej staram sie) aby pomoc.

    ... proponowalbym poszukac translatorow - nawet gdzies widzialem polski slownik i translator tylko nie pamietam nazwy... Jesli korzystasz z IE (a fuj!) to instaluje nawet przycisk 'przetlumacz strone' i robi w sumie to co mowi, choc zaleznie od tekstu - roznie sobie radzi, jednak moze sporo pomoc jesli ktos nie zna angielskiego albo zna bardzo slabo... Sprobuje sobie przypomniec jaka byla nazwa programu - pamietam ze byl on platny ale jakos bez szalenstw - dzialalo to to nawet ladnie i bylo <100zl (slownik, translator tekstow, translator stron www).
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  9. #59

    Domyślnie

    hejka,
    chcialbym sie zapytac czy sa jacys uzytkownicy PLD?
    Ja osobiscie na serwy i routerki uzywam tylko PLD, uwazam to za MEGA stabilna dystrybucje, czy jest ktos w stanie temu zaprzeczyc?
    Na routerki daje AC na serwery TH....
    Jak dla mnie to prawdziwych linuxow jest kilka:
    debian
    slack
    pld
    reszta to otoczka....
    Tak wiec chcialbym zapytac, czy jest jakikolwiek admin czy inny guru ktory potrafi powiedziec o jakiejkolwiek znaczacej slabosci PLD
    Ostatnio edytowane przez tanaka : 02-16-2008 - 11:08

  10. Domyślnie

    wiem ze angielski to podstawa i próbuje sie go uczyć

Strona 6 z 10 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Poczatek hackingu
    By kubagd in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 9
    Autor: 02-07-2007, 11:24
  2. obrona przed filtrowaniem pakietów
    By michalpa in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 02-05-2007, 16:40
  3. nauka
    By xyron in forum Hacking
    Odpowiedzi: 5
    Autor: 11-05-2006, 18:05

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj