Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki 41 do 46 z 46

Temat: Problem z uprawnieniami

  1. #41
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Mi tez sie to nie podoba... ale jakis sens to ma jak sie temu dokladnie przygladnac ... a co do urlopow to nawet nie mow - co ide na urlop to cos sie spier****... tym razem padl firewall jak bylem w Polsce i w rocznice slubu zdalnie konfigurowalem nowe urzadzenia ktore w koncu udalo im sie zainstalowac i poprawnie okablowac (nie trzeba mowic wiec ze zona byla zachwycona), wiec awarie i urlopy to temat ktory znam az za dobrze :-(
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  2. #42

    Domyślnie

    Sens TQM to na pewno, w końcu MS nie zatrudnia baranów tylko ludzi na poziomie. Aczkolwiek z ludźmi na poziomie jest tak, że czasem zrobią straszną głupotę - bez aluzji do grup w Win, ale jak już piszemy n/t temat to dodam od siebie, że Zablokowanie Users, które powoduje zablokowanie konta pseudo-admin nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem - chyba, że ja naprawdę nie kumam filozofii podejścia do tematu. Ale sprawdziłem po kilka razy czy w grupie Users nie ma tego konta lub w jakieś z podgruop Users np: Homeusers, ale nie, Homeusers nawet się nie zawiera w Users.

    Nie będę pisał, że to głupie bo zbyt mocne słowo na moją wiedzę o AD, ale na pewno mało intuicyjne. W zasadzie to pierwsza rzecz w Windzie na którą się natknałem i uważam, że nieintuicyjne: )P

  3. #43
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    To Cie pociesze - znajdziesz ich wiecej

    Po prostu MS ma pewna swoja filozofie ale nawet jesli jest to malo intuicyjne to nawet calkiem logiczne z tego co sam zauwazylem wiec jakiejs wielkiej tragedii nie ma. Ja o AD wiem bardzo malo moim zdaniem wiec staram sie unikac powazniejszych wypowiedzi - tak dla spokoju :P
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  4. Domyślnie

    W sumie mam też podobny problem, tylko mam małe pytanie. Czy zaznaczyłeś opcje szyfrowanie plików z utworzeniem certyfikatu. Certyfikaty utworzone na profilu po reinstalacji systemu, czy skasowaniu profilu własnościowego są usuwane. A bez nich nie ma dostępu do pliku, włącznie z zmianą jakichkolwiek ustawień. A w tedy jest dupa, brzydko mówiąc. Bo nawet wtedy z poziomu administratora nic nie da się zrobić. przejęcie nie działa, oczywiście zakaz dostępu. I pojawia się moje pytanie czy jest możliwość odzyskania tych certyfikatów prywatności?
    Ostatnio edytowane przez professor1987 : 08-22-2011 - 14:59

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał professor1987 Zobacz post
    W sumie mam też podobny problem, tylko mam małe pytanie. Czy zaznaczyłeś opcje szyfrowanie plików z utworzeniem certyfikatu. Certyfikaty utworzone na profilu po reinstalacji systemu, czy skasowaniu profilu własnościowego są usuwane. A bez nich nie ma dostępu do pliku, włącznie z zmianą jakichkolwiek ustawień. A w tedy jest dupa, brzydko mówiąc. Bo nawet wtedy z poziomu administratora nic nie da się zrobić. przejęcie nie działa, oczywiście zakaz dostępu. I pojawia się moje pytanie czy jest możliwość odzyskania tych certyfikatów prywatności?
    w teorii w taki sam sposob i z tymi samymi ograniczeniami jak kazde inne dane na dysku po ich usunieciu.

  6. #46
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Podszkolilem sie nieco z AD... i da sie jesli odpowiednio skonfigurowales PKI jak dawales userom certyfikaty (dodatkowe rola dla admina albo wskazanego usera na takie okolicznosci)... chyba 'certificate recovery' czy jakos tak - bez tego to zima.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj