Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki 31 do 39 z 39

Temat: hello world ;)

  1. #31

    Domyślnie

    "Dodatkowo dodam też, ze ja nauczylem sie asma wlasnie w RE. Chocby piszac hello world w jezyku wyzszego poziomu
    dokonalem jego analizy kodu wykonywalnego i napisalem jego odmiennik w asmie."

    tak dokonałeś analizy kody wykonywalnego ( printf("Hello World") ) i uzyłeś przerwania 21h wykonując jedną z jej funkcji wypisującą łańcuch, przydzieliłeś segment kodu i danych, zdefiniowałeś w RAM bajt od którego zaczyna się ciąg łańcucha i wywołaeś przerwanie zakończenia programu. Zapewne, lol

    Żeby nauczyć się asma trzeba zaczynać od banalnych programów i porzucić myślenie języków wys.poziomu nie wspominając już o jakiejkolwiek konwersji.

    nie wiem o czym piszesz z tym RE, ale pierwsza część twojego zdania zupełnie nie wynika z drugiej bo to co zrobiłeś to napisałeś kod na nowo a nie zdesasemblerowałeś exe. Jak nie wierzysz jak to wygląda to przeleć deasmem zwykły exe Hello World a wyjdzie zupełnie coś innego niż int 21h z funkcją bodajeże 16tą wypisującą łańcuch. Uczyć się asma w taki sposób to jakaś masakra.

  2. #32
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Obecnie, jestem przy komputerze
    Postów
    80

    Domyślnie

    ..
    @Elitegroup:
    Zanim wyslesz odpowiedz przeczytaj kilka razy to co napisalem, w mojej wypowiedzi mialem na mysli zdeasemblowanie software, chocby przez OllyDbg czy inny debugger / deasembler i zobaczyc jak to wszystko wyglada, gdzie nastepuje odwolanie sie do procedur iat/eat, nastepnie napisanie tego kodu w asmie.

    Druga sprawa, daruj sobie z ironicznymi wypowiedziami typu assembler na poziomie mikrokontrolerów ok?
    poza tym deasemblacja softu napisanego w C nie opiera sie na przerwaniach i nie jest to poziom mikrokontrolerow,
    deasemblacja odbywa sie na instrukcjach call / jmp i potomnych oraz instrukcjach warunkowych, tak tez wiec zachowaj swe
    infantylne ironie.

    Kolejna sprawa
    Żeby nauczyć się asma trzeba zaczynać od banalnych programów i porzucić myślenie języków wys.poziomu nie wspominając już o jakiejkolwiek konwersji.
    'trzeba' ?
    watpie ..
    watpie ze trzeba uczyc sie od banalnych programow jesli ktos chce programowac w wyzszym poziomie assemblera
    a nie w assemblerze na poziomie hardware / mikrokontrolerow / programowania urzadzen i zdalnym korzystaniu z RAM, MBR i innych zasobow systemu. RE tak jak wspomnialem daje przyjemne przyswojenie sobie instrukcji ktore sa w assemblerze, chocby rozwiazujac przy tym proste cracmesy co znacznie ulatwia pisanie prostych programow. Druga sprawa deasemblowanie programow z wyzszego poziomu jezyka programowania jest bardzo dobrym pomyslem jak tych instrukcji uzywac, gdzie sie odwolac etc.


    Next ..
    Napisales ze nie rozumiesz mojego pierwszego zdania, no wiec nie owijam w bawelne i powiem ze 'crackowanie' to nie Inzynieria Wsteczna, zobacz co do cracking, a RE i wtedy sie zastanow co piszesz. Czlowiek ktory rozmawial by z toba fachowo pomyslalby zupelnie o czyms innym niz ty.


    goodluck
    Ostatnio edytowane przez smurf : 03-16-2011 - 14:31

  3. #33

    Domyślnie

    "Dodatkowo dodam też, ze ja nauczylem sie asma wlasnie w RE. Chocby piszac hello world w jezyku wyzszego poziomu
    dokonalem jego analizy kodu wykonywalnego i napisalem jego odmiennik w asmie."


    teraz napiszę w skrócie:

    "Dodatkowo dodam też, ze ja nauczylem sie asma wlasnie w RE i napisalem jego odmiennik w asmie."

    chyba sam się zastanów co piszesz : )

    PS: a ironicznych wypowiedzi sobie nie podaruję ilekroć będę rozmawiał ze smurfem xD
    Ostatnio edytowane przez Elitegroup : 03-29-2011 - 14:13

  4. #34
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Obecnie, jestem przy komputerze
    Postów
    80

    Domyślnie

    Widzę że lubisz małe flejmowanie, ale cóż na odwrót nie da się nauczyć assemblera. A w tym poście nie widze nic nie zrozumiałego, przynajmniej dla mnie, ale widocznie muszę powiedzieć o co mi w nim chodziło. Chodziło mi o to żeby wiedzieć co robi kod w assemblerze na podstawie kodu w C, to dużo bardziej przyswaja assemblera i tworzą się nawyki, które się przydają. Nie sztuka wykonać parę instrukcji asma nie analizując ich działania.

    PS: a ironicznych wypowiedzi sobie nie podaruję ilekroć będę rozmawiał ze smurfem xD
    No cóż , będę musiał się z tym pogodzić, choć nie wiem czym ci tak podpadłem.

  5. #35

    Domyślnie

    Jesli na podstawie prostego programu w C, zdesasemblowanego potrafisz nauczyć się asma, to szacun Serio, ja bym tak nie umiał.

  6. #36
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    /dev/random
    Postów
    556

    Domyślnie

    a ja powiem ze jest to mozliwe, co prawda ASM-a uczylem sie jeszcze na malym Atari (a znajomosc jakiegokolwiek assemblera wiele ulatwia) ale zabierajac sie za jakis nieznany procek (glownie przy RE) ASM-a danego procesora ucze sie wlasciwie podczas RE (czasami i czlowiek przy takiej zabawie pozna i jakiegos OS-a jesli procek takowego uzywa).

    Mysle ze nie jest to do konca zle podejscie ale trzeba tez podpierac sie innymi materialami...
    --
    ToM's Super Fix IT "No Fucking Problem"

  7. #37

    Domyślnie

    Wiesz TOM, pewnie wiele rzeczy jest możliwych tylko jak dla mnie przesiadka z kodu C np: na program zdesasemblowany to czarna magia. Ciężko by mi b yło skumać source nie wiedząc co to i po co segment danych, segment kodu, przerwania programowe i zastosowania rejestrów, specjalne funkcje akumulatora i takie tam. Pamiętam jak napisałem swój pierwszy program, który wypisywał zwykły łańcuch textowy i się zawieszał. Chyba przez 2h nie mogłem dojść dlaczego się zawiesza a nie wywołałem przerwania kończoncego program.

    Dodatkowo powiem, że jak nauczyłem się asma na poziomie zrobienia faddingu czy plazmy czy programu rezydentnego to jak zdesasemblowałem w C program typu printf("text") to nic z tego nie rozumiałem, bo otrzymany kod nie miał nic wspólnego z asmem (w cudzysłowiu) nie mówiąc, że nie można go byłop nawet skompilować bo sypał errorami xD

    Gdyby nie wykład podstaw asma jak dla jełopa to bym w życiu nie był na tyle zdolny, żeby się tak nauczyć asma, ale to nie znaczy, że nie można ^^

  8. #38
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Obecnie, jestem przy komputerze
    Postów
    80

    Domyślnie

    Dodatkowo powiem, że jak nauczyłem się asma na poziomie zrobienia faddingu czy plazmy czy programu rezydentnego to jak zdesasemblowałem w C program typu printf("text") to nic z tego nie rozumiałem, bo otrzymany kod nie miał nic wspólnego z asmem (w cudzysłowiu) nie mówiąc, że nie można go byłop nawet skompilować bo sypał errorami xD
    bo mało wiesz o RE ;>
    drobne poprawki kodu,sekcji danych, a kod moze zostac taki jak jest zdeasemblowany po jego konkretnej analizie ofc ..
    //
    Co do twoich i moich naukach o asmie zakonczmy sprawe, ja wiem czego sie nauczylem dzieki RE i dokumentacji procka.
    Krocz swoja droga, ja pojde swoja.

  9. #39
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Obecnie, jestem przy komputerze
    Postów
    80

    Domyślnie

    Dodatkowo powiem, że jak nauczyłem się asma na poziomie zrobienia faddingu czy plazmy czy programu rezydentnego to jak zdesasemblowałem w C program typu printf("text") to nic z tego nie rozumiałem, bo otrzymany kod nie miał nic wspólnego z asmem (w cudzysłowiu) nie mówiąc, że nie można go byłop nawet skompilować bo sypał errorami xD
    bo mało wiesz o RE ;>
    drobne poprawki kodu,sekcji danych, a kod moze zostac taki jak jest zdeasemblowany po jego konkretnej analizie ofc ..
    //
    Co do twoich i moich naukach o asmie zakonczmy sprawe, ja wiem czego sie nauczylem dzieki RE i dokumentacji procka.
    Krocz swoja droga, ja pojde swoja.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj