Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki 31 do 39 z 39

Temat: Gry losowe typu poker etc.

  1. #31
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    No i znalazlem

    W wielkim skrocie - nie pytajcie mnie jak to dzialalo - nie ja to budowalem. Jest to sprzetowy RNG z wyjsciem na COM. Zostalo to lekko przerobione, tzn zamontowane na karcie PCI tylko po to aby bylo skad pociagnac stabilne zasilanie, wyjscie dalej odbywa sie na port COM. Jak dokladnie sie temu przyjrzec to wyglada mi to raczej na jakies sprzetowe urzadzonko niz domowa produkcje (w sumie pierwszy raz mialem okazje sie temu przyjrzec dokladniej)


    Detale implementacji kodu - wiem tyle co juz napisalem, reszta kodu lezy gdzies w repo ale nie mam ochoty tego juz szukac (mowa o kodzie sprzed 5-6 lat minimum). Wiem tylko ze przez jakis okres czasu N lat temu ten generator byl uzywany w prawdziwym rozwiazaniu.
    Zaleta uzycia karty PCI jako nosnika i zrodla zasilania byla taka, ze to dzialalo w kazdym kompie ze zlaczem PCI a dzieki temu ze gadalo po COM'ie... wiem ze chodzilo w kompach typu PC oraz serwerach Sun'a To sie nazywa przenosnosc!

    Wiecej niestety juz Wam nie powiem o tym urzadzeniu, tutaj moja wiedza sie konczy.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  2. #32
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    W Sieci !!!
    Postów
    282

    Domyślnie

    Doszedłem do wniosku ze jak wszystko w polsce tak i te maszyny są 10 świeżości. Dlatego im więcej ktoś w nią gra nasza potencjalna wygrana rośnie. Teraz tylko stać w pubie i wypatrywać



    Fajnie by brzmiało :

    -Ja - GSG idziemy na PW ?
    -GSG - Gdzie ?
    -Ja - No na maszyny...


    "Wszystkie komputery PC są kompatybilne, ale niektóre są kompatybilniejsze od innych... Twój jest zawsze mniej kompatybilny..."

  3. #33

    Domyślnie

    Stary temat, ale odkopuję. Może kogoś zainteresuje
    To nie do końca tak działa. Automaty (zarówno starsze z bębnami jaki nowsze, z video) co prawda działają na bazie generatorów losowych (czasami bardzo prostych, czasami wymyślnych - na przykład kilka równolegle działających RNG plus dodatkowy wybierający ten aktywy z powyższych, generatory kaskadowe, sprzętowe na diodach itp) ale kluczem do zrozumienia jest statystyka.
    Wiadomo ze automat zawsze wygrywa, nigdy nie rozbijemy banku...
    Chyba ze nam na to pozwoli (albo raczej - ze akurat tak mu pasuje ).
    Z założenia (ustawa, przepisy itp) automat musi mieć zazwyczaj pewną wypłacalność - ile procent wrzuconej kasy zwraca jako wygrane. Podaje się ją zwykle jako n% na m gier ( 50% na 1000 gier - przykład). Cały program tak działa by "długodystansowo" zapewnić odpowiednie statystyki i zblizac sie do zalozonej wyplacalnosci. Krzywa wygranych/przegranych jest mocno powykręcana (korzystając z generatorów itp) co daje wrażenie losowości dla gracza. Chociaż przykładowo gdy (źle napisany)program "nadgania" statsy (za dużo wyplacił w ostatnich grach) - nie ma szans na wygraną. Oczywiście cały problemw tym by gra była atrakcyjna, by nie dało się przewidzieć następnych posunięć itp. No ale wiadomo - człowiek się myli, i często da się zaobserwować pewne prawidłowości i na tym skorzystać.

    Wbrew pozorom cały problem jest dosyć złożony - statystyki bazują na wielu czynnikach (ile gier było ostatnio, jak długo gracze grali, kiedy padła poprzednia wygrana itp). Gdy program wykryje słabe zianteresowanie (małe wpływy) może załamać statystyki (nadrobi później) by przyciągnąć graczy (niekoneicznie dając im wygrywać , czasmi po porstu pozwala dłużej grać (niektóre automaty mają wielopoziomowe gry (z różnymi stawkami), gdzie np na górnych rolkach można grać dopiero po wygranej na dolnych)). Tak ma działać dobry program. Ale w praktyce jest różnie.

    Jak to jest pozabezpieczane i jak działa ? Zależy jak stary jest automat. Do niedawna popularne u nas automaty na rolkach (bez video) to starocie masowo importowane z zachodu i czasami zmieniane pod nasze przepisy.
    Większość działa na 8 bitowym hardware (najczęściej to MPU4 bazujący na procesorze 6809 ). Bębnami sterują silniki krokowe - optoelektronika pozwala odczytać na jakim symbolu zatrzymała się rolka (i oczywiście utawić na żądanym) - wiec ręczne przekrecanei nic nie da.
    W środku automatu siedzi NVRAM (non volatile ram) - czasami gotowy dallas, czasami zwykly ram z podtrzymaniem bateryjnym, ktory przechowuje aktualne statystyki i inne dane. Pamięci (eprom , rom) z programem (i zwyklę muzyką) są na osobnych zewnętrznych modułach. Każdy zabezpieczony przed modyfikacjami sumami kontrolnymi (nvram również "w locie" ma przelcizane sumy kontrolne ).
    Dodatkowym zabezpieczeniem (raczej przed powielaniem programów, niz przed modyfikacjami) jest jakiś dodatkowy układ (czasami zwykly PAL, rzadziej mikrokontroller) - zalezy to od konkretnej gry (może służyć tylko do weryfikacji gry , ale także przejąć część zadań procesora (statystyki, sumy kontrolne, szyfowanie ramu)).

    Słabą stroną są zwykle elementy dodatkowe (hoppery, akceptatory banknotów) - podatne na zakłócenia polem magnetycznym itp.

    Dodatkwo zabezepiecza się automat fizycznie przed ingerencją niepowołanych osób. Czujniki otwarcia, "ataku" polem mag., weryfikacja wypłat, alarmy i blokady.


    Nowe maszyny (video) to juz troche inna historia. Czesto jada co prawda na przestarzałym hardware (American Poker 2 i pokrewne to 8 bitowy z80) ale sporo z nich to po prostu PC, lub boardy z embedded linuxem na jakims ARM-ie.

    Zabezpieczenia mocniejsze. Czesto program (w pamiecich rom, na karcie cf) jest szyfrowany, doklada sie mikrokontrolery (chociaz na dzien dzisiejszy to nie przeszkoda - praktycznie z kazdego mozna wyciagnac wewnetrzny program, jedyny problem to koszty) weryfikujace czy nie ma modyfikacji/atakow fizycznych (zaklocanie generatorami itp). Plus zabezpieczenia przed powielaniem / kopiowaniem.

    Łatwiej zwykle znaleźć dziurę w programie niż przerabiać hardware/software . Wystarczy trochę pograć i poobserwować

  4. #34
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Co do statystyki, nadganiania wyplat itd... nie do konca

    Zgadzam sie, ze gra dazy do uzyskania pewnego poziomu wygranych ogolnie zwanego "pay-out ratio" czyli ile kasy wroci do gracza jesli ten obroci w maszynie powiedzmy $1000. Wiekszosc tych gier (jako automaty jak i on-line) mozna ustawic na opdoiwedni poziom wyplat ale jesli ustawisz za nisko to nikt nie bedzie gral, ustawisz za wysoko to nie zarobisz.
    Prawo zabrania manipulowania tymi wartosciami aby chronic graczy. Jesli gra ustawiona jest na 95% i gra na niej sporo ludzi i nagle firma zmienia wyplaty do poziomu 60% to zaczyna o wiele wiecej zarabiac - to jest nieuczciwe dzialanie i za takie cos mozna pozbyc sie licencji

    Jedno z czym sie nie do konca zgadzam to kwestia ze "gry" licza ile wygranych bylo ostatnio itd. Prowadzenie takich statystyk live w automacie nie ma wiekszego sensu IMHO. Jesli model statystyczny jest prawidlowo zrobiony to w perspektywie powiedzmy 1mln gier i tak otrzymasz zaplanowany poziom wyplat.

    Czy mozna wygrac? Jasne ze tak... jesli wiesz kiedy przestac grac
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał TQM Zobacz post
    Prawo zabrania manipulowania tymi wartosciami aby chronic graczy. Jesli gra ustawiona jest na 95% i gra na niej sporo ludzi i nagle firma zmienia wyplaty do poziomu 60% to zaczyna o wiele wiecej zarabiac - to jest nieuczciwe dzialanie i za takie cos mozna pozbyc sie licencji
    Zwykle regulowany jest tylko pewien prog ponizej ktorego nie mozna zejsc.
    Plus ustawienia dla operatora w dopuszcoznym zakresie (jak sie uprze to ustawi payout 100%

    Cytat Napisał TQM Zobacz post
    Jedno z czym sie nie do konca zgadzam to kwestia ze "gry" licza ile wygranych bylo ostatnio itd. Prowadzenie takich statystyk live w automacie nie ma wiekszego sensu IMHO. Jesli model statystyczny jest prawidlowo zrobiony to w perspektywie powiedzmy 1mln gier i tak otrzymasz zaplanowany poziom wyplat.

    Zwykle licza, po pierwsze potrzebne do statystyk (nie warto zaplanwoac sztywnej strategii , zwykle jest dynamiczna, dopasowujaca "biezacy stan" do wybranego trendu). Poza tym warto pamietac co sie dzialo ostatnio - latwo mozna sprawdzic czy byly jakies przeklamania/wlamy/interwencje.
    Tak naprawde wszystko zalezy od konkretnego rozwiazania i programu. Ciezko uogolniac. Ja pisze na podstawie wlasnych doswiadczen i tego co sam robilem.

  6. #36
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Cytat Napisał xod Zobacz post
    Tak naprawde wszystko zalezy od konkretnego rozwiazania i programu. Ciezko uogolniac.
    Dokladnie - inaczej beda dzialac mszyny wolnostojace, inaczej gry on-line i to jeszcze pewnie zaleznie od wariantu - otoczenie czesto ma decydujacy wplyw na zaplanowana logike dzialania.

    Cytat Napisał xod Zobacz post
    Ja pisze na podstawie wlasnych doswiadczen i tego co sam robilem.
    To tak samo jak ja :-)

    To teraz z innej beczki - grywasz czy nie interesuje Cie taka rozrywka?
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  7. #37

    Domyślnie

    Ja również czytałem, w sztuce infiltracji K. Mitnicka rozdział na temat automatów, i proponuje przeczytać bo pokazuje pewien schemat działania.
    A co do samych automatów, grałem raz, pozbyłem się 300PLN, ale kolega przy mnie przewalił całą wypłatę, gra dla debili.

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał TQM Zobacz post
    To teraz z innej beczki - grywasz czy nie interesuje Cie taka rozrywka?
    Nie gram. Nigdy nie gralem (w sensie karmienia automatow pieniedzmi).
    Jakos nie pociaga mnie
    Zeby to jeszcze zalezalo od zrecznosci . to bym sie skusil, ale wiedzac jak dziala - raczej nie

  9. #39
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Hehehehe prawidlowa odpowiedz Tak trzymac!
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Podobne wątki

  1. anonimowy... POKER ? :D
    By spec_u in forum Anonimowość w sieci
    Odpowiedzi: 17
    Autor: 09-23-2009, 15:51
  2. Hex editors a gry
    By Endless in forum Hacking
    Odpowiedzi: 18
    Autor: 04-12-2007, 09:37
  3. gry w windows
    By benny81 in forum Hacking
    Odpowiedzi: 2
    Autor: 02-16-2007, 11:26
  4. Potrzebuje Keyllogera do Gry rpg
    By Michel&1991 in forum Hacking
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 01-20-2007, 17:00
  5. [gry java] pytanie
    By Error in forum Inne języki
    Odpowiedzi: 0
    Autor: 12-28-2006, 18:27

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj