Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki 31 do 37 z 37

Temat: Krótkofalarstwo - jaki sprzęt na początek??

  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał TQM Zobacz post
    W
    Skladajac o znak w UK na podstawie polskiej licencji od razu dostaje sie 400W dla kat.1 i znak wywolawczy jest jeden na cale zycie, nie mozna go zmienic tak jak w Polsce. Ot taka ciekawostka
    Witam, tak zupelnie przypadkiem trafilem tutaj. Akurat mam zamiar wystapic o znak w UK. Tylko male pytanko, czy mam miec akutalny papier z UKE, czy to co wystawiono mi gdzies 10 lat temu ( kat.1 ). Wracam do krotkofalarstwa po latach

    Dzieki
    SQ2CFG

  2. #32
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Jesli masz papier CEPT (a na pewno masz bo 10 lat temu dawali juz CEPTowskie) to nie ma problemu - ze strony Ofcom'u sciagasz druczek, wysylasz z oplata (chyba 20GBP) i polska licencja i dostaniesz znak. Mozesz tez poprosic o konkretny znak...
    Polski papier Ci oddadza, znak w UK zostanie na stale, tylko raz na 5 lat trzeba bedzie online kliknac ze nadal uzywasz i tyle. Zmiana danych adresowych jak sie przeprowadzisz tez przez strone Ofcom'u - ogolnie mowiac pestka.

    Jedyne zastrzezenie to to ze na podstawie angielskiej licencji nie bedziesz mogl wystapic o zadna inna CEPTowska bo juz ta jest 'reciprocal' - na licencji jest notatka na ten temat.

    BTW.
    Jest nas w UK calkiem spora grupa i mamy liste mailowa gdzie dyskutujemy czasem rozne rzeczy - od contestow przez technikalia itd :-) Odezwij sie na priv to cie dodam jesli jestes zainteresowany.
    Ostatnio edytowane przez TQM : 08-01-2014 - 21:34
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #33
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    /dev/random
    Postów
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał miklosz Zobacz post
    Witam, tak zupelnie przypadkiem trafilem tutaj. Akurat mam zamiar wystapic o znak w UK. Tylko male pytanko, czy mam miec akutalny papier z UKE, czy to co wystawiono mi gdzies 10 lat temu ( kat.1 ). Wracam do krotkofalarstwa po latach

    Dzieki
    SQ2CFG
    Jednak najpierw cos mi sie zdaje ze musisz zlozyc papiery do UKE w PL bo twoja licencja jest juz chyba niewazna (musialo to byc ponad 10 lat temu). Tzn. zlozyc o przedluzenie lub wymiane jesli nie miales CEPT (prawde mowiac nie pamietam od kiedy wydawali juz CEPT). Jednak patrzac na wykaz SQ2C... sa tez z moca 15W 2kat. (2005 rok) - czyli przed CEPT...

    Dlaczego to pisze po prostu brak twojego znaku SQ2CFG w aktualnym wykazie pozwolen:

    Pozwolenia radiowe oraz decyzje zmieniające pozwolenia radiowe w służbie radiokomunikacyjnej amatorskiej

    Arkusz RA2WWW.xls

    Generalnie nie jest to problemem nawet jak przegapiles okres przedluzenia czy wymiany (bez utraty znaku) - czeka cie tylko zlozenie wniosku i oplata o ile pamietam cos okolo 80zl (zadzown do oddzialu UKE pod ktory podlegasz lub napisz e-mail i wszystko ci powinni powiedziec - patrzac na inne pozwolenia w wykazie chyba UKE Bydgoszcz). Jak to bedziesz mial to dalej juz jak mowi Tomek (TQM).

    Pozdrawiam
    Tomek
    SP6VGX
    Ostatnio edytowane przez tom : 08-04-2014 - 13:37
    --
    ToM's Super Fix IT "No Fucking Problem"

  4. #34
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Problem z UKE jest taki, ze jesli twoje aktualne pozwolenie wygasa w przyszly wtorek to wniosek o wyadnie nowego pozwolenia mozesz zlozyc dopiero z data z przyszlej srody :-)
    Upierdliwe ale tak to dziala, ja musialem czekac wlasnie w kwietniu na wymiane swojego, sorry, nie wymiane ale wydanie nowego pozwolenia z powodu wygasniecia starego. Jesli zlozysz za wczesniej to odpisza ci suchy list, ze pozwolenie jest nadal wazne i aby wydac nowe (lub duplikat) stare musi zostac anulowane i musisz przekwalifikowac swoja prosbe, postrasza paragrafami i z 3 stron tekstu wazny jest 1 akapit :-)

    Po prostu popros o wydanie pozwolenia kat.1 (chyba teraz gdy nie ma juz CW na egzaminie mozna tak zrobic) i dostaniesz tak czy inaczej w wersji CEPT TR/91 - problem rozwiazany. Najprosciej zadzwonic do UKE i poprosic do telefonu osobe ktora zajmuje sie sprawami amatorskimi - ja tak zrobilem, omowilem co potrzebuje przez telefon (moja sytuacja byla dosc zawila hehe) i wszystko zalatwione z marszu. 80zl przelewem i 4 tygodnie czekania, na poczatku maja dostalem nowe pozwolenie ze swoim starym znakiem i limitem mocy 500W.

    W UK to jakos prosciej i logiczniej zrobione :-P
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #35

    Domyślnie kontakt

    Witam TQM proszę o kontakt na priv

  6. #36
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Coventry
    Postów
    1

    Domyślnie

    BTW.
    Jest nas w UK calkiem spora grupa i mamy liste mailowa gdzie dyskutujemy czasem rozne rzeczy - od contestow przez technikalia itd :-) Odezwij sie na priv to cie dodam jesli jestes zainteresowany.[/QUOTE]

    Prosze o namiary na grupe. Prywatne wiadomosci nie dochodza - przepelniona skrzynka, pozdrawiam.

    Slowik

  7. #37
    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Croatia
    Postów
    17

    Domyślnie Krtkofalarstwo jaki sprzt na pocztek

    Temat stary jak sam paintball.

    Jaki marker kupi na pocztek? Czy ten marker jest dobry? Ktry MARKER jest najlepszy?
    Chwila. Nie tak prdko.


    NAJWANIEJSZA JEST MASKA

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Podobne wątki

  1. co na początek ?
    By pawelradom in forum Hacking
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 01-07-2007, 16:05
  2. Początek
    By Ivnz in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 21
    Autor: 01-06-2007, 22:35
  3. początek
    By klonpiotr in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 2
    Autor: 12-26-2006, 19:03
  4. Pomocy! Jaki To program? Czy taki istnieje?
    By hakierek18 in forum Hacking
    Odpowiedzi: 5
    Autor: 12-14-2006, 20:49
  5. Początek z hackingiem
    By PorLok in forum Hacking
    Odpowiedzi: 2
    Autor: 10-30-2006, 19:17

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj