Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki 31 do 36 z 36

Temat: Erystyka w socjotechnice

  1. #31

    Domyślnie

    Nie mam przemyśleń, dlatego założyłem ten topic. Ile razy trzeba to tobie tłumaczyć
    światło mądrości oświetla drogę z nikąd do nikąd

  2. #32
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    802.1 Wireless Wlan Card
    Postów
    552

    Domyślnie

    Cytat Napisał lame Zobacz post
    Nie mam przemyśleń, dlatego założyłem ten topic. Ile razy trzeba to tobie tłumaczyć
    Musisz miec jakies przemyślenia. Gdybyś ich nie miał, nie negował byś tego co ja piszę. Jestes niekonsekwentny w tym co tutaj umieszasz. Jeśli masz inne zdanie to uzasadnij je. Bo ja też moge na obojętnie jaki temat załozyć topic i potem nie zgadzac się z nikim, bo to mi się nie podoba. Ale w tym momencie MUSZE MIEĆ WŁASNĄ OPINIĘ NA ZADANY TEMAT.
    o przemyśleniach w kontekście NLP... http://www.tuetbrute.blogspot.com

  3. #33

    Domyślnie

    Może skończ z inwektywami pod moim adresem i skup się na obronie swoich teorii.
    Zacznijmy od tego:

    Co wspólnego z erystyką ma zamykanie się w skarbcu?
    Ostatnio edytowane przez lame : 09-29-2012 - 18:36
    światło mądrości oświetla drogę z nikąd do nikąd

  4. #34
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    802.1 Wireless Wlan Card
    Postów
    552

    Domyślnie

    Lame dlaczego to JA mam ciągle spełniać Twoje prośby a Ty nie możesz odpowiedzieć na moje proste pytanie? Dlaczego Twoim zdaniem erystyka jest istotna w socjotechnice? Uważasz ją przecież za ważną co dałeś do zrozumienia negując mnie w tym wątku. Jeżeli TAK jest to MUSISZ MIEĆ SWOJE ZDANIE NA TEN TEMAT.

    Nie odpowiadanie na to pytanie jest przecież równe z tym, że Twoje wcześniejsze negacje moich stwierdzeń nie należą do Ciebie i je odwołujesz.

    Przykład skarbca nie tłumaczył erystyki ale wpływ naszego stanu na podejmowane decyzje. Strach się może kotwiczyć i wywierać negatywny wpływ na decyzje Klienta wobec Nas natomiast bezpieczeństwo i przyjemność wprost odwrotnie.
    o przemyśleniach w kontekście NLP... http://www.tuetbrute.blogspot.com

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Eragon Argetlam Zobacz post
    Przykład skarbca nie tłumaczył erystyki ale wpływ naszego stanu na podejmowane decyzje. Strach się może kotwiczyć i wywierać negatywny wpływ na decyzje Klienta wobec Nas natomiast bezpieczeństwo i przyjemność wprost odwrotnie.
    Skąd pomysł że erystyka ma służyć zastraszaniu?

    Cytat Napisał Eragon Argetlam Zobacz post
    Dlaczego Twoim zdaniem erystyka jest istotna w socjotechnice? Uważasz ją przecież za ważną co dałeś do zrozumienia negując mnie w tym wątku. Jeżeli TAK jest to MUSISZ MIEĆ SWOJE ZDANIE NA TEN TEMAT.
    Odpowiadam po raz kolejny: Nie wiem czy erystyka jest istotna, chcę się dowiedzieć, po to założyłem topic.

    P.S
    Mam poczucie że zadawanie ci trudnych pytań jest niehumanitarne.
    W ogóle rozmawiam z człowiekiem czy z botem? Nabieram coraz większych wątpliwości.
    Ostatnio edytowane przez lame : 09-30-2012 - 18:17
    światło mądrości oświetla drogę z nikąd do nikąd

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Eragon Argetlam Zobacz post
    Witaj
    Cieszę się, że chociaż Ty jeden sensownie dyskutujesz. Owszem poprzez NLP możesz próbować budować fałszywą osobowość w oczach innych, poprzez wpływanie na ich wyobraźnie. W tej kwestii jeżeli próbujemy stać się gburem i chamem (co wedle mnie jest raczej kiepskim przebraniem), ponieważ ta sama nauka dowodzi, że najważniejszy w skutecznym oddziaływaniu na drugą osobę jest raport- czyli stworzenie dobrej relacji pomiędzy nami a naszym celem. Wtedy to łatwiej jest nam przemycić sugestie, idee oraz obrazy dla wyobraźni. Gdy człowiek dyskutuje z kimś, z kim jego raport jest słaby, nie wierzy mu, i jest o wiele trudniej do czegokolwiek go namówić.

    Tak więc kontynuując tematykę użyteczności erystyki w socjotechnice, nadal uważam, że erystyka jest użyteczna, ale nie można jej utożsamiać. Nie nadaje się ona do szacunkowo 70-80% ataków- gdzie celem jest konsultant telefoniczny, sekretarka, pracownik biurowy etc, a jedynie, gdy mamy przed sobą tak właśnie jak wspomniałem np. upierdliwego ochroniarza, który nie chce nas przepuścić.
    Zgadzam się z Tobą w tej kwestii. Ja osobiście uważam erystykę za zbedną do mojego NLP.

    Cytat Napisał Eragon Argetlam Zobacz post
    Mad_Dud ku*wa mać, tutaj nawet jak był Sardihan ze Squealerem (z którym kiedyś tam jakis czas temu wspominaliśmy przy piwku nawiasem mowiąc forum, Emcego, Ciebie i reszte modów;-)) to nie było takich docinek. Zaczynało się bluzgać, chwile to trwało i się kończyło, ale nikt tego nie rozpamiętywał, natomiast Lame otwarcie atakuje i to bez przerwy. Czy nawet po Twoim poście nie może upuścić troche sobie ciśnienia? Jeśli tego potrzebuje to mu nawet zapłace...
    Lame - pełen szacun, właśnie pokazałeś, że na dobrej erystyce da się zarobić ))
    Ostatnio edytowane przez Mad_Dud : 10-15-2012 - 20:27

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj