Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 21 do 30 z 37

Temat: strona glowna

  1. #21
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    Kod html:
    <html xml:lang="pl" lang="pl" />
    Ta deklaracja używana jest podczas pisania strony w języku xml i xhtml - z tego co pamiętam parser html nawet nie zwraca na to uwagi...

    reszta jest ok

    polecam ci cały kod strony przepuścić przez jakiś konwenter do formatu ISO-8859-2 - powinno pomóc a dużo mniej roboty niż robić to ręcznie...
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

  2. #22
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    somewhere in time
    Postów
    510

    Domyślnie jak dopasc moge ten konwenter?

    pierwszy raz slysze o takim konwerterze. zamienia on wszystkie stronki od razu? jak go moge dopasc, podaj jakis link jak znasz lub chociaz nazwe takiego programu.
    z gory dziex

  3. #23
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Polska/Poland
    Postów
    1,191

    Lightbulb

    zassaj pspad
    http://www.pspad.com/
    wrzuć do niego kod swoich pliów html, wybierz z menu foramt właściwe kodowanie znaków i zapisz;
    powinno załatwić temat
    ***********
    * markossx *
    ***********

  4. #24

    Domyślnie

    Czesc.
    Jak chcesz sie dowiedziec o co biega z ogonkami mozesz sobie tu poczytac http://www.ogonki.agh.edu.pl/, jest sporo informacji.

  5. #25
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    krzesło
    Postów
    681

    Domyślnie re

    wytarczy wstawić kodowanie iso
    tylko niestrzel gafy bo ja kiedys zrobiłe,m tak ze pisałem strone w notatniku
    i wstawiłem kodowanie iso
    wtedy wszytko sie chrzani ale zawsze są konwertory jakieś i takie pierdoły
    umnie twoja strona wyswietla się poprawnie
    Ostatnio edytowane przez ble34 : 03-05-2007 - 18:11 Powód: dad

  6. #26
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    Cytat Napisał ble34 Zobacz post
    wytarczy wstawić kodowanie iso
    hihi nie wiem co mialeś na myśli - bo po słowie wstawić wnioskuje - ze wstawić deklaraceje trony kodowej w postaci kodu html....

    otuż problem jest wtedy gdy zapiszesz dokument z tak wstawiona deklaracją strony kodowej z innym kodowaniem wtedy niezawsze przeglądarka wyświetli stronę z kodowaniem które ty ustawileś w dokumencie html - a w tym w jakim została zapisana... - dlaczego tak jest dokładnie ze u jednych działa a u drugich nie - nie wiem - nigdy sie w to nie wczytywałem - podejzewam ze jest to spowodowane tym ze przegladarki maja takzwane ryby pracy - a jest ich 3 ( niekóturzy twierdza ze IE ma dodatkowy z którego czesto korzysta a nosi on nazwę "wy se deklraujta a M$ wie lepiej") które mówiąc w skrucie decydują o tym jak bardzo przeglądarka ma być czepiaska - czyli na jakie błędy (nie domkniete tagi etc.) może sobie pozwolić - dokladniejszy opis na necie .... tej jak mówie nie nudzi mi sie w życiu - nigdy nie miałem potrzeby zapoznawac sie dokładnie z dokunetacja - bo niestety większość jest w języku angielskim :/ a z przetumaczonego tekstu z wszelkiego rodzaju translate to mozna sie jedynie nieźle pośmiać a nie coś zrozumieć...
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

  7. #27
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    krzesło
    Postów
    681

    Domyślnie re

    jeśli robisz strone w edytorze to wystarczy wstawić
    <META HTTP-EQUIV="Content-type" CONTENT="text/html; charset=ISO-8859-2">
    co zresztą edytor robi często sam
    i niema problemu z polskimi znakami
    gorzei jest gdy zrobisz strone w notatniku
    i wstawisz powyzszy meta tag czy jak to sie nazywa
    wtedy sa kszaki
    chyba ze wstawisz
    <META HTTP-EQUIV="Content-type" CONTENT="text/html; charset=windows-1250>
    ale wtedy z koleji przeglądarki inne niż ie
    mją problemy z polskimi znakami chyba
    niewiem wiesz bo to problem który łatwo rozwiązac więc sie zagłebiałem
    temat polskich znaków na stronach
    apozatym całe to kodowanie windows-1250
    to kolejny przykład imperjalistycznych ze się tak wyraże zapędów microsoftu
    niemogli by zrobić jak reszta świata
    tylko zawsze się wysrają tak jak z active x
    poco to komu
    Ostatnio edytowane przez ble34 : 03-05-2007 - 21:44

  8. #28
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    ehhh.... pogratulujcie mi sie rozpisałem i zamknąłem zakładkę drugi raz mi się nie chce tego samego wiec tak kruciutko:

    chyba ze wstawisz
    <META HTTP-EQUIV="Content-type" CONTENT="text/html; charset=windows-1250>
    ale wtedy z koleji przeglądarki inne niż ie
    mją problemy z polskimi znakami chyba
    nio więc co do windows-1250 - porazka...... po pierwsze kodowanie to jest niezgodne z normami ASCII - polskie znaki Microsoft umieścił w obszarze zarezerwowanym dla kodów specjalnych (escape codes), dlatego pliki kodowane w Windows-1250 przez niektóre programy słusznie są uznawane za binarne, a nie tekstowe.

    użycie znaków Windows-1250 zamiast ISO-8859-2 odbija się pojawianie się "1" zamiast "ą" oraz kwadracika zamiast "ś". Jeśli kodowanie jest całkiem źle zadeklarowane, to znak "3" widoczny jest zamiast "ł".

    dlatego tez IE sobie poradzi a reszta nie - pozamiatane

    a tak wogole to nam chodzi nie o samą deklaracje a o zapisanie calości kodu w jakimś kodowaniu....

    apozatym całe to kodowanie windows-1250
    to kolejny przykład imperjalistycznych ze się tak wyraże zapędów microsoftu
    niemogli by zrobić jak reszta świata
    tylko zawsze się wysrają tak jak z active x
    poco to komu
    browara dla tego pana.....

    ogólnie co do kodowania to polecam powoli przejść na utf-8 byle nie w notatniku - bo sobie dodaje nie widoczny znak BOM na początku i ja już sie raz na to nadziałem bo przez ten znak mi nie wykrywało deklaracji DTD
    a ona w wielu przypadkach jest bardzo istotna i nienalezy a nawet nie wolno o niej zapominać

    nio a jeśli juz bylismy zmuszeni urzyć notepada to teraz nie ma innego wyjścia jak urzyć jakiegoś konwertera - polecam Gżegżółke - polski fajny program - posiada wiele funkcji....

    wiem ze strasznie haotycznie napisane - ale prosze o wyrozumiałość - to juz 2 podejście do tego postu pozatym jest juz nie młoda godzina a ja tu prawie śpie

    gdyby coś nie jasne bylo - pisać
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

  9. #29
    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Wawa
    Postów
    53

    Domyślnie

    Że się tak wtrącę, nie specjalnie na temat (pozwolę sobie).

    Jestem zaskoczony eMCe, że trudny ortograficznie wyraz "Gżegżółka" napisałeś poprawnie Nie wiesz jak się pisze "urzyć", a wiesz jak grzegżółka, w którym można zrobić od 3 do 4 błędów (rekordziści). Całkiem interesujące

  10. #30
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    hehe... mocne mocne... ale jeszcze mocniej zmloci Was informajca o ktorej zapewne malo ludzi wie...

    PHP - jezyk tak lubiany przy tworzeniu dynamicznych stron WWW jest totalnym ingorantem jesli chodzi o UTF8 :-) Po prostu tam jeden znak to jeden bajt i koniec.

    Co do edytorow - polecam Sci-Te, male i proste... emacs jak ktos chce kombajn do ziemniakow ktory potrafi przy okazji ogolic jak dobra golareczka... tam jest juz chyba wszystko :-)

    Podsumowujac - nie powinniscie nawet brac pod uwage kodowania Windows-1250... oficjalny standard dla Polski to ISO-8859-2 i nie ma innego. Jesli macie mozliwosc uzywania UTF8 to polecam - na pewno nie zaszkodzi, na pewno bedzie doskonale dzialac w kazdym srodowisku ktore rozumie UTF8...

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Autor: 02-08-2010, 21:26
  2. Bardzo fajna strona !
    By Bart in forum Pomysły/Sugestie
    Odpowiedzi: 41
    Autor: 06-11-2006, 13:56

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj