Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 21 do 30 z 38

Temat: Chętni do projektu

  1. #21
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    UK
    Postów
    36

    Domyślnie Honeynet rusza niedlugo

    ok, prosze wiec wszystkich chetnych o pisanie mi PM odnosnie, systemow miejscowosci, i ewentualnie sposobie w jaki chcecie pomagac. zaloze sie, ze oporcz ludzi stawiajacych honeypoty przydadze sie ludzie do analizy logo i zestawiania raportow.
    pozdrawiam i licze na odzew z Waszej strony

    p.s. wlasciwie to Tomek juz wystawil swoj garek miodu, zobaczymy, moze akurat ktos sie polasi ale teraz dopiero chcemy zaczac konkretna wspolprace z Wami przy rozwijaniu tego, jakby nie bylo, ciekawego projektu
    Ostatnio edytowane przez drzewo : 08-19-2006 - 03:48
    live fast, die young...

  2. #22
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Maly off-topic - wczorajsze wydanie Metro (bezplatna gazeta ukazujaca sie w Londynie) informuje ze zrobili test zostawiajac komputer wlaczony na noc. Byl on atakowany ponad 50 razy kazdej nocy z czego kilka prob to byl typowy 'hack' aby zalatwic sobie kolejnego zombiee, reszta to wormy :-)

    I z tego wysmazyli artykul na pierwsza strone :-) Normalnie jestem zdruzgotany, przerazony i cokolwiek jeszcze :-)

    Ciekaw jestem w jaki sposob to sprawdzali tak nawiasem mowiac... Tego niestety juz nie podaja...

  3. #23

    Domyślnie

    alerty firewalla
    alerty ids'a
    dane ze sniffera
    wolna interpretacja

  4. #24
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Projekt huneypot zyje czy padl smiercia naturalna?!
    Jak padl to go na razie nie budzmy... nie chce by mnie cos straszylo po nocach
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #25
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Różne zakątki sieci.
    Postów
    995

    Red face Odświerzamy :)

    ODŚWIEŻAM!


    I jak rozwój projektu? Czy w ogóle jeszcze istnieje? Jakieś rezultaty? Wnioski? A może jeszcze potrzeba paru osób?

  6. #26

    Domyślnie

    Jak się ma projekt bo przyznam że bardzo ciekawy i fajne by było mieć kilka garnków miodu w różnych rejonach Polski. Zbierać i później generować z nich na pewno ciekawe a zarazem pouczające raporty. Mam nadzieję że projekt ruszy. Trzeba by zrobić FAQ i wtedy by powoli można ruszać. Są w ogóle jeszcze jacyś chętni?

    P.S. Ja się pisze. Kto jeszcze?

  7. #27

    Unhappy

    Ja byl bym bardzo chetny, maszyne moge postawic w przeciagu miesiaca, slaba bo slaba ale dzialac bedzie, lacze jest OK. ale problem jest raczej w tym ze nie umiem napisac/skonfigurowac tych wszystkich rzeczy ktore opisywaliscie wczesniej , nie znam sie tez na analizie logow tak wiec nie pomoge chyba ze ktos da manuala co na takim kompie powinno byc a analizowac beda inni.

  8. Domyślnie

    ja bym też był chętny, linuxa często używam postawienie serwera itp to nie problem, tylko gorzej z dostępnością jego, ale te min 8/24h to ok
    i jeszcze jedno na podanej stronie takowego projektu dają własny system z tymi narzędziami ale mam tutaj pyt. czy ściągać ich system, czy to samo moge uzyskać doinstalowując skrypty,serwery itp na linuxa
    Ostatnio edytowane przez nietopereek : 10-02-2008 - 20:15

  9. #29
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Ja bym raczej zapytal czy projekt zyje w ogole bo ja jakos nic nie widze - ani widu ani slychu po temacie :-/
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  10. Domyślnie

    Cytat Napisał TQM Zobacz post
    Ja bym raczej zapytal czy projekt zyje w ogole bo ja jakos nic nie widze - ani widu ani slychu po temacie :-/
    tak tylko jeżeli nawet temat stary, nieaktualny, może mało chętnych teraz to i tak można chodźby w kilka osób zacząć się w tym bawić. oczywiście przydała by się pomoc osoby która w tym ma już jakieś doświadczenie

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj