Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki 21 do 27 z 27

Temat: Program do wyciągania ip i jego wysyłania na e mail

  1. #21
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Niestety nie jest to takie proste... RIPE ma informacje o organizacjach a nie o ich lokalizacji. Te informacje ktore pojawiaja sie na tych stronach jak nazwa fimry, przydzielony zakres IP itd to wlasnie miedzy innymi RIPE.
    Nie wiem w jaki sposob te bazy GoeIP sa budowane - na prawde chailbym wiedziec... i szczerze mowiac moje dane jak siedze w dom tez sa zdrowo trafione (tzn dosc daleko) ale pozosale lokalizacje jakie mialem okazje sprawdzic... autentyk max 1.5km przynajmniej wg ip.netops.pl (bo ten adres pamietam), pozostale jakie widzialem mialy podobne wyniki (i moj domowy IP daleko daleko) wiec szczerze mowiac sam nie znalazlem nic super dokladnego dla siebie aby sprawdzac co i jak.

    Szukanie adresu po nazwie miasta i ulicy jest mozliwe ale to wskaze adres gdzie zarejestrowane jest biuro operatora wiec to juz w ogole pudlo... moj ISP obsluguje teren calego kraju... ale pokazuje mi sie adres jego biura :-) tak jak ma do celow podatkowych zgloszona lokalizacje ;-) w firmie za to pokazuje mi sie miejsce okolo 1.3km od faktycznego adresu gdzie lacze jest zainstalowane (btw mam wlasny wpis w RIPE opisujacy moja siec).

    Musimy sie pogodzic z tym, ze dokladnosc lokalizacji bywa rozna - to jest wlasnie to 99.x% o ktorym pisalem... miasto oczywiscie sie nie przesunie ;-) ale szerokosc/dlugosc geograficzna moze byc walnieta w bazie... moze nam sie udawac setki razy az trafi sie jeden co walnie 700km dalej aby udowodnic wyjatek ;P Czasami mam wrazenie ze ten blad ~1.5km wynika z jakiegos przesuniecia, braku kalibracji albo zaokraglania w obliczeniach bo z tego co widzialem ten blad jest zadziwiajaco staly...

    Brzmi jak projekt badawczy hihi
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  2. Domyślnie

    Cytat Napisał TQM Zobacz post
    Brzmi jak projekt badawczy hihi
    dokładnie

    Wiem jak budowana jest polska baza opengeo - dodawanie lokalizacji polega na zgłoszeniu swojego IP i oni go sprawdzają raz na 3 miesiące i to dla mnie jest idiotyzmem bo można przecież zautomatyzować ten proces. Trafność wyników w tej bazie jest bardzo niska jeśli w ogóle jest jakiś wynik. Rip ma chyba zautomatyzowany proces - pewnie nawet jakbyś nie zgłosił sieci to i tak by tam była tylko pewnie z ograniczoną ilością informacji dlatego lepiej jest edytować.

  3. #23
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    W RIPE sa organizacje ktore sa w Europie i maja przypisane wlasne pule adresowe. Obszar poza EU obsluguja inne organizacje ale one maja i tak tylko informacje o tym kto odpowiada administracyjnie za dane adresy (nazwa i adres organizacji). Znalezienie lokalizacji to jakby odwrotny geokoder - google takie cos dostarcza od pewnego czasu ale sa ograniczenia na ilosc zapytan :-)

    Kurka... jak bedzie czasu bedzie trzeba sie cos wiecej pobawic.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  4. #24

    Domyślnie

    Ludzie ale ja proszę tylko o ten program. Czy ktoś mi może pomóc? Opisze to jeszcze raz: mam kumpla z którym się założyłem że się do niego włamię (więc mam jego zgodę), napisałem skrypt który uruchamia telnet (najprostsze co może być). Potrzebuje tylko jego IP, on ma nowe gg więc invigilator nie podziała. Niestety jego adres IP jest zmienny więc program musiałby je wysyłać zaraz po połączeniu się z internetem (ale to już moja działka), proszę was tylko o ten program (może być wykrywalny).

  5. Domyślnie Rikey

    Jest program który nazywa się netbus do jego obsługi trzeba mjeć wył. anty virus i można go pobrać jest to trojan zdobywający adres IP nie na Emaila niestety ale do jego programu koleganp. musi go otworzyć i możesz mu zrobić wszystko np. zmjenić hasło !
    pa pa ! a oto link = Link usunięto
    Ostatnio edytowane przez markossx : 07-04-2010 - 15:12

  6. #26
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    OMG... to soft sprzed ponad 10 lat... powodzenia
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  7. #27

    Domyślnie

    wykorzystujac TTL mozna przewidziec topologie sieci koncowej a po mapie jechac jak po wskazanych hopach, sadze ze da sie tak zoptymalizowac takowy algorytm aby pokazywal mniej wiecej gdzie zaczyna sie ostatni wezel operatora isp ale nie koniec koncentryka/skretki/mostu/klienta wlan itd czyli aproxymujemy mozliwosc do 1,5km a to wyglada i tak rozsadnie.


Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Prosty programik do wysyłania na ftp. pomoże ktoś?
    By pepikpepikpepik in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 4
    Autor: 03-13-2010, 17:39
  2. Odpowiedzi: 19
    Autor: 02-16-2010, 17:46
  3. ethereal i jego opcje
    By judin in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 12
    Autor: 06-02-2008, 22:30
  4. Odpowiedzi: 1
    Autor: 03-23-2008, 23:13
  5. brak możliwości wysyłania wiadomości poza WAN
    By studencik20 in forum Off Topic
    Odpowiedzi: 8
    Autor: 09-20-2007, 16:12

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj