Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 21 do 30 z 57

Temat: Zabawa "brute-force"

  1. #21
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Widze nic sie nie dzieje... to znaczy albo dalem tak popaprane haslo albo ciezka prace domowa... Kto zaczal atak (na haslo) nie analizujac tego co podalem wczesniej jest na przegranej pozycji...

    Wszystkie informacje ktore podalem byly juz dosc dokladna informacja na temat konstrukcji hasla a szczegolnie jego dlugosci co oszczedziloby Wam maaaaaase czasu Haslo jest dlugie - dlatego dopuscilem mozliwosc lamania fragmentow... a skad sie biora to wlasnie kwestia pracy domowej wynikajacez z informacji wstepnych ktore podalem.

    Aby nieco rozjasnic i mam nadzieje uproscic zadanie:
    http://rapidshare.com/files/41325795...adka.mpeg.html

    Jestem tez ciekaw jakimi metodami probujecie zlamac haslo ale te informacje beda uzyteczne po zakonczeniu zadania. Mam tez pomysl na drugie podejscie - inny plik SAM tak na prawde ale to zostaje jako kwestia do dyskusji po zakonczeniu tego zadania...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  2. #22
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    przy komputerze
    Postów
    2

    Domyślnie

    Oj ciężko bedzie... skoro tqm mówisz, że hasło ma maksymalną długość, bruteforce na mojej maszynie pokazuje 200 dni :P

  3. #23
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    ZADANIE ZOSTALO ZAKONCZONE

    Dziekuje za udzial... niestety nikomu nie udalo sie dostarczyc zadnej odpowiedzi (tzn calkowity brak zgloszen). Prosilbym osoby ktore braly udzial w zabawie o opisanie swojej metody - tutaj albo PM - jak kto woli.

    Jestem ciekaw jak probowaliscie ugryzc temat - sadze ze taka informacja bedzie bardzo przydatna na przyszlosc aby lepiej dobrac poziom trudnosci zadania i aby byc praktycznie pewnym, ze ktos wygra

    Upominek przechodzi na nastepne zadania ktore dla Was przygotuje.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  4. #24

    Domyślnie

    No ja zadzwoniłem na uniwersytet i zapytałem czy by byli tak mili i użyczyli by mi swojej mocy obliczeniowej na jedna noc , nie wiem czemu się nie zgodzili.
    "dobrzy hakerzy są sławni na cały świat, ale o hakerach geniuszach nikt nic nie wie."

  5. #25
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    polsza
    Postów
    747

    Domyślnie

    ja prubowałem Tęczowych tabeli i brute force (cain/LCP)

  6. #26
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Ok... rainbow tables dobre podejscie w sumie... ktory hash sprawdzales?
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  7. #27
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    polsza
    Postów
    747

    Domyślnie

    LanMenager czy jakos tak

    edit: wżuciłem oba hashe ale z artów kture przeczytałem wikało ze lepiej łamac LM a nie NTLM dlatego potem łamałem już tylko LM
    Ostatnio edytowane przez Sardihan : 07-10-2007 - 12:25

  8. #28
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    LM Hash (LanMan) - czyli prostszy wariant
    No dobra... a teraz kto odrobil prace domowa... w koncu po cos podalem te wszystkie dodatkowe informacje

    BTW. Wiem ze o tej porze dnia nie ma za wielu ludzi na sieci ale prosze pozostalych uczestnikow zabawy o zamieszczanie uwag.

    Zadanie bylo trudne - to fakt... Nie chcialem dawac za prostego bo moglibysmy zakonczyc zabawe w 5 minut a to byloby nudne :-( Poza tym to pierwsze takie zadanie, wiec bardzo ciezko bylo mi ocenic jakie metody mozecie zastosowac, jaka moca obliczeniowa ewentualnie dysponujecie, itd... stad tez wolalem dac trudniejsze zadanie i ewentualnie z czasem obnizac nieco poziom skomplikowania niz od razu isc na latwizne.

    Pamietajcie, ze celem miala byc nauka przez zabawe i zwyciezcami sa Ci, ktorzy odrobili 'prace domowa'
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  9. #29
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    ex machina
    Postów
    130

    Domyślnie

    No ja też wrzuciłem to na rainbow tables. A dokładnie na www.rainbowcrack.com ale nie udalo sie złamać.
    Wasz czas jest ograniczony, więc nie marnujcie go na życie cudzym życiem. Nie dajcie się schwytać w pułapkę dogmatu, która oznacza życie według wskazówek innych ludzi. Nie pozwólcie, by szum opinii innych zagłuszył wasz wewnętrzny głos. I co najważniejsze, miejcie odwagę iść za głosem swojego serca i intuicji. Wszystko inne jest mniej ważne.

    Steve Jobs

  10. #30
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    polsza
    Postów
    747

    Domyślnie

    plain-text.info "Moc 35 połonczonych zesobą komputerów" ....i moje 1.5ghz

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. hasło w okienko brute-force
    By piotrek.zet in forum Hacking
    Odpowiedzi: 4
    Autor: 07-09-2012, 13:38
  2. Odpowiedzi: 0
    Autor: 05-22-2007, 13:02
  3. "Szukacz" plików na www...(brute-force)
    By afterburner in forum Hacking
    Odpowiedzi: 13
    Autor: 04-29-2007, 13:57
  4. Odpowiedzi: 4
    Autor: 10-10-2006, 15:44
  5. Odpowiedzi: 1
    Autor: 07-24-2006, 03:08

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj