Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 21 do 30 z 45

Temat: Windows czy Linux

  1. #21
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    woj. Lubuskie. Dokładniej się nie da
    Postów
    405

    Domyślnie

    Ubu? Ok. Ale tam za dużo udogdnień. Same klikadełka. Jeżeli chce się czegoś nauczyć, niech to ograniczy, także lepiej nie ubu.
    Jeśli nie będziesz mieć pod górke, nigdy nie dojdziesz na szczyt.

  2. #22
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    przed klawiaturą / w różnych miejscach świata
    Postów
    81

    Domyślnie

    to wszystko zalezy co chcesz robic na tym systemie i z tym systemem..

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piatkosia2010 Zobacz post
    Ubu? Ok. Ale tam za dużo udogdnień. Same klikadełka. Jeżeli chce się czegoś nauczyć, niech to ograniczy, także lepiej nie ubu.
    A po co na siłę utrudniać sobie życie? Rozumiem, wiele rzeczy łatwiej jest zrobić poprzez konsolę, ale nie powiesz mi, że jest to zawsze najbardziej komfortowe wyjście.

  4. Domyślnie

    Witam.Widzę że też masz problem jak ja,osobiście wolę System Windows XP,ale ostatnio nabyłem zestaw do nauki hakingu a tam jest wszystko na systemie Linux,i tu mam problem bo nie wiedziałem o tym w ogóle.Szczerze mówiąc wolę Xpeka i na nim wolałbym się uczyć,ten system jest dla mnie najlepszy, a do Linux nie mam jakoś zamiłowania.Jeżeli chcesz pogadać zapraszam na GG-GABB00i.Pozdro

  5. #25
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Za twoimi plecami
    Postów
    351

    Domyślnie

    Pff... Zestaw do nauki hackingu? Czyli "Szkoła Hakerów"? I nie wiedziałeś o tym, że wszystko tam jest "na linuksie? To znaczy, że należysz do grupy osób kupujących "Szkołę Hakerów" z wiarą, że dzięki temu zostaną pr0 hakerami... Po pewnym czasie osoby te stwierdzają, że nic z tej książki nie rozumieją.

    W związku z powyższym stwierdzam, że nie jesteś wystarczająco wielkim autorytetem, by ktokolwiek miał słuchać twoich wywodów na temat "Windows czy Linux"
    Black Coders | Hacking, Kernel, Linux, Operating Systems, Programming
    I otworzyła studnię Czeluści,
    a dym się uniósł ze studni jak dym z wielkiego pieca,
    i od dymu zaćmiło się słońce i powietrze.
    A z dymu wyszła szarańcza na ziemię,
    i dano jej moc jaką mają ziemskie skorpiony.
    (...)
    I dano jej nakaz aby nie zabijała,
    lecz aby przez pięć miesięcy cierpieli katusze...

  6. Domyślnie

    Najwygodniejszym systemem do hakingu jest system Linux,choć ja osobiście za nim nie przepadam,na systemie Linux jest bardziej wygodniejsza praca bo jest prosty w obsłudze i ma większe możliwości co do nauki hakingu.Choć ja osobiście wolałbym uczyć się na Systemie Windows mimo tego że do nauki hakingu jest trudniejszy i ponoć nie ma takich możliwości co system Linux.

  7. #27

    Domyślnie

    A według Ciebie nauka hackingu to nauka "jak się włamać"? Jeżeli nabyłeś "szkołę hakerów" to się rozczarujesz. Trzeba umieć programować w C i znać środowisko Linux. A do webhackingu wystarczy nawet IE.
    Piszesz, że linux jest łatwiejszy w obsłudze, nawet nie wiesz ile trzeba się namęczyć, żeby coś skonfigurować ile dokumentacji trzeba przejrzeć poszperać w necie, aby coś dobrze działało.
    IMO kupując ten zestaw wyrzuciłeś pieniądze w błoto.
    Zaraz zacznie się dyskusja który system jest lepszy...
    "a imię jego będzie czterdzieści i cztery"
    A. Mickiewicz Dziady cz. III

  8. #28
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Tu i tam
    Postów
    147

    Domyślnie

    Osobiście uważam, że dobrze opanowany Linux jest większym postępem niż dobrze opanowany Windows. Jednakże warto dobrze obsługiwać kilka systemów a nie ograniczać się do jednego. Tymczasem mam porównanie, że na Windowsie większości rzeczy bym po prostu nie dał rady wykonać. Mogę tutaj posłużyć się problemem jakim jest rozdzielanie sieci. Oczywiście konfiguracja jest łatwiejsza na XP. Na Linuksie musiałem trochę bardziej wysilić galaretkę, a nie ślepo klikać i patrzeć czy na drugim kompie jest net . Jednak nie o to mi chodzi, chodzi mi tutaj o możliwości jakie dał mi Linux a jakie Windows w zarządzaniu siecią. Linux dał mi poczucie Administratora sieci. Na Windowsie nie mogłem ograniczyć głupiej prędkości połączenia. Pobrałem masę programów do tego i żaden nie działał tak jak powinien, a niektóre kazały coś jeszcze instalować na kompie klienta, aby skutecznie ograniczać . Więc do hackingu poręczniejszy jest Linux. Pomijając to łatwiej im do zestawu było dołączyć Linuksa niż Windowsa, chodzi mi tutaj o rodzaj licencji.
    Ostatnio edytowane przez ShutDown : 05-30-2009 - 09:54

  9. #29

    Domyślnie

    Popieram Rafala44 bez poznania jakiegokolwiek jezyka dla programistów i bez znajomosci Lina. Z hackowac mozesz co najwyzej w domu żelazko. Najpierw zacznij moze od Linuxa jakiegokolwiek a potem programowanie w C++.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał diablo Zobacz post
    .....Z hackowac mozesz co najwyzej w domu żelazko......
    Do tego też trzeba znać się na elektronice na elektronice

    a tak po za tym do hackingu też przyda się troche wiedzy z gramatyki polskiej i pare zasad ortografii

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 15
    Autor: 08-02-2009, 20:58
  2. Windows i Linux na jednym dysku
    By 4ndr1u in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 14
    Autor: 06-25-2008, 08:25
  3. linux + windows
    By Ast4RooT in forum Linux
    Odpowiedzi: 12
    Autor: 02-20-2008, 23:29
  4. Dlaczego Linux a nie Windows?
    By fedor in forum Linux
    Odpowiedzi: 6
    Autor: 02-01-2007, 20:58
  5. Windows i Linux
    By klucha1 in forum Security
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 01-02-2007, 16:33

Tagi

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj