Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 21 do 30 z 36

Temat: Erystyka w socjotechnice

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Eragon Argetlam Zobacz post
    Co do tego, że na white-collar nie będzie działała erystyka to powtarzam Ci to po raz piąty czy tez dziesiąty, że stan w którym jesteśmy bardziej podatni na sugestie to stan nie wzburzenia i wściekłości, ALE przyjemności i zadowolenia.
    Uzasadnij. Dlaczego na "white-collar" erystyka rzekomo nie będzie działać?
    Ostatnio edytowane przez lame : 09-28-2012 - 11:02
    światło mądrości oświetla drogę z nikąd do nikąd

  2. Domyślnie

    Panowie, ten wątek czyta mi się z wielką przyjemnością i nie mogę się doczekać aż w końcu dojdziecie do porozumienia. Jednak muszę was prosić abyście powstrzymali się od przeplatania waszych wypowiedzi personalnymi docinkami (Wałęsa, piaskownica i inne).

    Temat erystyki w socjotechnice jest niezwykle ciekawy i współpracując na pewno poszerzycie swoją wiedzę (forumowicze też zyskają) i odpowiecie na wzajemnie zadawane pytania. Przypominam też, że warto potraktować ten temat po akademicku - uzasadniajcie swoje tezy i wspierajcie je literaturą oraz faktami.

    Literatura, w której znajdziecie kilka odpowiedzi:

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mad_Dud Zobacz post
    Temat erystyki w socjotechnice jest niezwykle ciekawy
    Takie miałem przeczucie zakładając wątek.
    Niestety, według eragorna erystyka w socjotechnice praktycznie nie istnieje.
    Mimo to trwamy w nadziei, że odłoży na boczek swoje wieloletnie doświadczenie, cokolwiek na ten temat przeczyta i zmieni zdanie
    Ostatnio edytowane przez lame : 09-28-2012 - 17:59
    światło mądrości oświetla drogę z nikąd do nikąd

  4. #24
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    802.1 Wireless Wlan Card
    Postów
    552

    Domyślnie

    Cytat Napisał lame Zobacz post
    Takie miałem przeczucie zakładając wątek.
    Niestety, według eragorna erystyka w socjotechnice praktycznie nie istnieje.
    Mimo to trwamy w nadziei, że odłoży na boczek swoje wieloletnie doświadczenie, cokolwiek na ten temat przeczyta i zmieni zdanie
    Mad_Dud ku*wa mać, tutaj nawet jak był Sardihan ze Squealerem (z którym kiedyś tam jakis czas temu wspominaliśmy przy piwku nawiasem mowiąc forum, Emcego, Ciebie i reszte modów;-)) to nie było takich docinek. Zaczynało się bluzgać, chwile to trwało i się kończyło, ale nikt tego nie rozpamiętywał, natomiast Lame otwarcie atakuje i to bez przerwy. Czy nawet po Twoim poście nie może upuścić troche sobie ciśnienia? Jeśli tego potrzebuje to mu nawet zapłace...

    Nie powiedzialem, że erystyka w socjotechnice nie istnieje (kłótnie są bardzo przydatne), jednak uważam, że jak by to powiedzieć zla karma szkodzi porozumieniu (przykład polskiej literatury- "Język perswazji" Andrzeja Batko oraz bodajze w Biblii Roberta Cialdiniego [sprawdzę w poniedziałek, bo nie mam do ksiazki dostępu]). O wiele pewniejszym sposobem niż zbluzganie kogoś jest według mnie skuteczne zakręcenie nim, za pomocą jakże wielu dostepnych technik. mam na myśli choćby rozbudowane presupozycje czy też negację NIE.

    Teraz przepraszam, ale nie pamiętam. O dobra już mam. Przykład- firma sprzedająca instalacje alarmowe. Zazwyczaj przed kupnem takowej instalacji Klient zamawia pokaz. Wielu sprzedawców p I tutaj jest haczyk. Bo strach może kotwiczyć się na osobę sprzedawcy blokując manipulacje i sugestie.rzywozi cały sprzęt do domu Klienta, a następnie pokazują mu go i robią cos takiego- stwarzają poczucie zagrożenia u Klienta mowiąc o niebezpieczeństwie, włamaniach u sąsiadów etc. Wyzwala to u niego strach. I tutaj jest haczyk. Bo strach może kotwiczyć się na osobę sprzedawcy blokując manipulacje i sugestie.
    Natomiast była firma w Gdańsku, ktora rowniez sprzedawała takie instaalacje. Mieli oni siedzibe w dawnym banku. I... sale do prezentacji urządzili w dawnym skarbcu tak więc Klient wchodzil przez jedne, drugie kraty oraz te wielkie drzwi. Nastepnie się one zamykały a sprzedawca opowiadał mowiąc co chwile bezpieczeństwo, rodzina, spokoj etc.
    jak pokazały wynik Klienci po pokazie takim chętniej kupowali owe systemy.

    Pozdrawiam
    o przemyśleniach w kontekście NLP... http://www.tuetbrute.blogspot.com

  5. #25

    Domyślnie

    To mają być argumenty obalające teorię przydatności erystyki w socjotechnice?
    To że ktoś sprzedał alarm albo zamknął się w sejfie? Co z tego wynika? Nic. Jak zwykle piszesz nie na temat.

    Równie dobrze mógłbyś napisać, że czytałeś „Czerownego Kapturka”, przytoczyć fragment o tym jak wilk pożera babcie i zaliczyć jako dowód na nieprzydatność erystyki…

    Przestań się ośmieszać.
    Ostatnio edytowane przez lame : 09-29-2012 - 15:36
    światło mądrości oświetla drogę z nikąd do nikąd

  6. #26
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    802.1 Wireless Wlan Card
    Postów
    552

    Domyślnie

    To cytuj Czerwonego Kapturka, nikt Ci nie broni. Ja Cię nie atakuję, Ty mnie tak. Dlatego chłopcze aby CI ciśnienie opadło włącz sobie jakiś czerwony portal, pomachaj rączką a jak potrzebujesz czegoś innego to aż Cię moge finansowo wspomóc, bylebyś trochę się uspokoił. Podaj numer konta agencji i swój adres, az tak się poświęcę...

    Nie podajesz samemu sensownych argumentów, a mnie obrażasz. Przyznam, że uważalem, że po epidemii użytkownika gogulas nigdy więcej nie będę zmuszony tego pisac, ale to miejsce upadlo i stoczylo sie na dno.

    A TERAZ PROSZĘ SAMEMU PODAJ ARGUMENTY ŻE ERYSTYKA JEST TAKA WAŻNA W SOCJOTECHNICE. Bardzo jestem ich ciekawy...
    o przemyśleniach w kontekście NLP... http://www.tuetbrute.blogspot.com

  7. #27

    Domyślnie

    Ja również jestem ciekawy, dlatego założyłem ten topic…
    światło mądrości oświetla drogę z nikąd do nikąd

  8. #28
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    802.1 Wireless Wlan Card
    Postów
    552

    Domyślnie

    Cytat Napisał lame Zobacz post
    Ja również jestem ciekawy, dlatego założyłem ten topic…
    A ja czekam... ponieważ mnie ciągle negujesz, a samemu podać nic ciekawego nie potrafisz...
    o przemyśleniach w kontekście NLP... http://www.tuetbrute.blogspot.com

  9. #29

    Domyślnie

    Na co czekasz?

    Nic z tego co piszesz nie wytrzymuje krytyki, w tym cały problem.
    Ostatnio edytowane przez lame : 09-29-2012 - 19:52
    światło mądrości oświetla drogę z nikąd do nikąd

  10. #30
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    802.1 Wireless Wlan Card
    Postów
    552

    Domyślnie

    Cytat Napisał lame Zobacz post
    Na co czekasz?
    Nie rozumiem sensu powyższego pytania, jedynie mogę się domyślać jego sensu. Dlatego też odpowiadam- na Twój argument DLACZEGO erystyka jest taka ważna w socjotechnice. Zaprezentuj i przedstaw dokładnie swój punkt widzenia, bo do tej pory nic takie nie zauważyłem. Jedynie negację mojej osoby. Jeśli masz coś do mnie przekaż to na stopie prywatnej (PW/jabber/mail) a nie publicznie proponuję.

    Nic co przedstawiam nie odpowiada TWOJEMU PUNKTOWI WIDZENIA. Nie krytyce. Tak więc naprawdę idź się odstresuj, bo ja juz mam dosyć spierania się tutaj.
    Ostatnio edytowane przez Eragon Argetlam : 09-29-2012 - 18:22
    o przemyśleniach w kontekście NLP... http://www.tuetbrute.blogspot.com

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj