Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 21 do 30 z 39

Temat: hello world ;)

  1. #21
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    ex machina
    Postów
    130

    Domyślnie

    Ok. Zamieszczam tutaj. Zaznaczam, że program zawiera błędy i póki co nie szyfruje prawidłowo. Jestem na żmudnym etapie sprawdzania po kolei całego kodu w poszukiwaniu błędów. Dodatkowo kod assemblera był "przepisywany" z C++ więc niektóre rzeczy mogą wyglądać absurdalnie Dodatkowo załączam "oryginalny" kod w C++(nie mój, też z błędami).
    Załączone Pliki Załączone Pliki
    Wasz czas jest ograniczony, więc nie marnujcie go na życie cudzym życiem. Nie dajcie się schwytać w pułapkę dogmatu, która oznacza życie według wskazówek innych ludzi. Nie pozwólcie, by szum opinii innych zagłuszył wasz wewnętrzny głos. I co najważniejsze, miejcie odwagę iść za głosem swojego serca i intuicji. Wszystko inne jest mniej ważne.

    Steve Jobs

  2. #22
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Polska/Poland
    Postów
    1,191

    Domyślnie

    dzięki, popatrzę na kodzik później
    ***********
    * markossx *
    ***********

  3. #23
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Postów
    94

    Domyślnie

    najepsza książka do asma to "Zrozumieć assembler" nazwisko: Dunteman czy jakoś tak


    nie jest to standardowa książka ze schematycznym podejściem do nauki; Koleś wyjaśnia podstawy w iście mistrzowki łatwy sposób. Np podejście do systemów liczenia jest takie: Ile wynosi 4 w marsjanskim języku trójkowym ?


    może ktoś pomysli, że to dla dzieci ale zapewniam, że nie - po przeczytaniu książki będzie można z powodzeniem napisać plazmę znaną z wielu dem na scenie;

    choć ja uważam, że programowanie w asmie (czystym asmie) jest już historią; Teraz nie optymalizuje się kodu za pomoca asma tylko kupuje szybszy procesor bo to jest tańsze
    Ostatnio edytowane przez SARS : 03-28-2008 - 16:29

  4. #24
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Różne zakątki sieci.
    Postów
    995

    Domyślnie

    Książka dostępna w sieci w postaci ebook'a, a to z systemem marsjańskim ściągnięte z sieci...

    Co do optymalizacji, niektórzy jeszcze się martwią o szybkość działania ich programów, na świecie są jeszcze prawdziwi hakerzy...
    http://nikowek.blogspot.com/
    Zbrojne Ramię Pingwina!
    -----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
    Version: 3.12
    GCS d- s++:++ a--- C+++ UL+++ P L+++ E--- W++ N++ o K- w--
    O M- V- PS PE Y PGP++ t+ 5 X+ R tv- b++ DI- D-
    G+ e- h! r% y?
    ------END GEEK CODE BLOCK------

  5. Domyślnie asembler to historia

    Szybkość wykonywania się kodu to jedno - łatwość pisania kodu - bym dodał gdyż dzisiejsze porządne kompilatory oferują szereg pomocnych opcji, włącznie ze składnią c-pochodną ... bym powiedział, do tego możliwość budowania makrodefinicji oraz 'poukładania' poszczególnych części kodu w strukturze katalogów. Obiegowa powtarzana opinia że asembler to historia myślę że wynika z tego iż część ludzi -stale pamięta/tylko z tej strony zna- kompilatory typu a86 etc.

  6. #26
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    zonk... odkopales temat z 2008 roku, nastepnym razem sprawdzaj daty prosze
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  7. Domyślnie

    blackicenavarro
    tobie polecam videoarty z uw-team na temat revers craft i asemblera poniewaz ty sie uczyles tego kiedys i dla ciebie bedzie to przypomnienie
    natomiast tym co pierwszy raz sie z tym spotykaja nie polecam, autor wszystkiego nie tlumaczy a jego najczestszym wytlumaczeniem uzycia jakiejs instrukcji czy czegos takiego sa slowa "bo tak musi byc" i c***
    Ostatnio edytowane przez Mad_Dud : 06-20-2010 - 12:50 Powód: wulgaryzmy

  8. #28

    Domyślnie

    Szczerze? Ja sie najwiecej nauczylem przy ollydbg, dopiero potem na uczelni omawialismy 16bitowego asemblera, to z nim juz nie mialem najmniejszych problemow.

    Najwiecej zabawy sprawiaja takie smieszne questy jak np przerobienie mario "w lewa strone"

    Probuj napisac jakis prosty programik w c++, a potem wsiadasz na ollydbg i sprawdzasz linijke po linijce co sie dzieje (jak wygladaja "funkcje" przetlumaczone przez kompilator na procedury asemblera).

  9. #29

    Domyślnie

    Rakoo asm nie może być 16bitowy, jedynie może to być CPU a asm operuje na jego rejestrach. Ja osobiście nie uważam, że najlepiej się uczyć asma na crackowaniu bo szczerze mówiąc jak w liceum umiałem asma na poziomie zrobienia efektu plazmy czy faddingu to jak widziałem kod zdeasemblowany programy w C typu "hello world" to był to zapis jak zupełnie w innym języku tylko za pomoca komend asma.

    Najpierw to raczej trzeba się dokładnie nauczyć prostych podstaw a dopiero potem rzucać się na głęboką wodę typu cracking

  10. #30
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Obecnie, jestem przy komputerze
    Postów
    80

    Domyślnie

    witam,

    @elitegroup
    Rakoo asm nie może być 16bitowy, jedynie może to być CPU a asm operuje na jego rejestrach. Ja osobiście nie uważam, że najlepiej się uczyć asma na crackowaniu bo szczerze mówiąc jak w liceum umiałem asma na poziomie zrobienia efektu plazmy czy faddingu to jak widziałem kod zdeasemblowany programy w C typu "hello world" to był to zapis jak zupełnie w innym języku tylko za pomoca komend asma.
    Po pierwsze, 'crackowanie' tak jak to ujales, z twojego punktu widzenia to raczej Reverse Engineering, polska odmiana

    tej ogromnej dziedziny to Inżynieria Wsteczna.

    Dodatkowo dodam też, ze ja nauczylem sie asma wlasnie w RE. Chocby piszac hello world w jezyku wyzszego poziomu

    dokonalem jego analizy kodu wykonywalnego i napisalem jego odmiennik w asmie.

    Oto tym sposobem nauka tego trudnego jezyka stala sie dla mnie przyjemnoscia.

    Jesli cos nie wychodzilo, napisalem programik w jezyku wyzszego poziomu, zdeasemblowalem i juz wiedzialem w czym

    sie pomylilem.

    Next /////////

    Co do tego ze powiedziales ze assembler nie moze byc 16-bitowy, znowu sie troche pomyliles,

    bo assembler moze byc 16-bitowy tak samo jak 64-bitowy,

    a zalezy to tylko i wylacznie od OS i trybu procesora.

    16-bitowy assembler wystepuje w systemach DOS i pracy trybu rzeczywistego procesora.

    //

    goodluck

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj