Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 21 do 30 z 33

Temat: Czy własny serwer musi być drogi?

  1. #21
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    W wielu przypadkach zwlaszcza jesli mowa o zastosowaniach zawodowych, 45 minut to wiecznosc a dla firmy byc albo nie byc... najczesciej to drugie

    Mnie chca wieszac za przestoj powyzej 2 minut
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  2. Domyślnie

    O matko. To fakt. Jezeli mowimy o zastosowaniu firmowym jest to duzo. Bardziej teraz opieralem sie o przemysleniach dla prywatnych nonprofit rozwiazan.

    Najnizszy przestuj w OVH z brakiem dostepu to 5 minut. Ale to przy serwerze za ktorego placi sie 1200 zl.

    W takim wypadku rozumiem watpliwosci co do tego przestoju. Odemnie na razie nie wymagane jest cos takiego. Ale sadze ze jakby ktos mial wymagania co do jak najmniejszego czasu podlaczenia sie do sieci to pewnie bym wtedy takiego szukal i drozszego. Cos za cos w koncu.

    Na razie nie mialem zadnego przestoju. Jednak nawet jak bedzie. To mnie nikt nie powiesi za to. Poczekaja. Swiat sie nie zawali. Inna sprawa jak to firma ma przestoj taki. Wtedy to juz o wiele wiekszy problem. No i rozumiem Twoja opinie co do przestoju na laczu.

  3. #23
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    /dev/random
    Postów
    556

    Domyślnie

    Dokladnie jesli chodzi o OVH oferta wyglada bardzo zachecajaco. Choc to nadal nie jest moze dla niektorych tanio

    Jesli chodzi o bezawaryjnosc to standard 99,9 gwarantuje wiekszosc ISP od ktorych bierze sie lacza. Wiec chcac miec wiecej sie nie przeskoczy bez drugiego lacza. A jak sie ma pecha to i dwa lacza nie pomoga. Kiedys tak mialem jak przeorali gazownicy kladacy rury dwa swiatlowody wychodzace z firmy... A niestety innej drogi nie bylo i musialy isc przez pewien odcinek razem.

    Ot takie realia w PL gdzie plany malo kiedy zgadzaja sie z realiami, bo to nie byla w sumie ich wina - ktos w urzedzie dal dupy i dal stare plany bez naniesionych naszych swiatlowodow... Mieli szczescie ze to "tylko" swiatlowodzik, bo jak by trafili przez cos takiego na kilka kV to gosciu w koparce mogl sie ugotowac.

    Prawde mowiac to z ta bezawaryjnoscia to jest najczesciej tak ze wszystko zazwyczaj smiga bez problemow, a jak siada to jest to najczesciej jakas wieksza "tragedia"...

    A odnosnie Chello, to z pierwszej reki mnie jakos nie interesi znam te firmy i wiem jak dzialaja, jakie maja lacza i do kogo (ot robilem dla wielu duzych operatorow TVK)...

    Przecietny user nie zauwazy ze ma mniej przez 0.5s co jakis czas Poprostu nie przeskoczy sie tego co oferuje DOCSIS. Jak wejdzie 3.0 bedzie duzo lepiej - ale do tego dluga droga...

    Inna sprawa to wlasnie bezawaryjnosc. Wszystko idzie po kabelku do klienta, o ile magistrale to swiatlo, a nawet jak nie to wzmacniacze zasilane sa z lini. O tyle koncowe wzmacniacze zasila sie juz najczesciej z lini w budynku (oswietlenie klatki itp. - zalezy od umowy z wlascicielem budynku) i tutaj jaj zgasnie swiatelko pare klatek dalej to lacze lezy

  4. Domyślnie

    Rozumiem. Ja info mam od strony klienta a nie operatora jak Ty. Wiec Twoje informacje na pewno sa pewniejsze. Ja osobiscie bym nie narzekal na to lacze majac je w domu. Jednak zasieg ofertowy Chello jest na wieksze miasta jak na razie.

    No coz.. Tanio nie jest w OVH. Ale najtanszy dedyk to ponizej 100 zl jest. A na poczatek na pewno starczy.

    BTW. Tak sobie piszemy i piszemy. A osoba zainteresowana w koncu sie nie wypowiedziala :P

  5. #25
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    /dev/random
    Postów
    556

    Domyślnie

    Generalnie takie lacza oferuja tam gdzie jest DOCSIS 2.0... Na 1.1 jak wspomnialem tez mozna ale to hmm Do domu jest to ok bo sie tego nie zauwazy jak sa lekkie zamuly Ale tak jak mowisz sa to duze miasta, niestety calosc dziala tak ze stary sprzet z duzych miast laduje w mniejszych i na starym nie ma jak uruchomic wszystkich uslug

    Mniejsze miasta natomiast lyka VECTRA - ale tam to juz jest meksyk he he wiec srednio polecam...

    Niom fakt tak sobie gadamy, ale w sumie moze dla kogos innego bedzie pomocne, mozna sie sporo dowiedziec z takiej wymiany informacji.

  6. Domyślnie

    No ja i Vectry w miescie nie mam... Obecnie przechodze z TP na Netie.. Ale tez bez rarytasow.. 2 mbps.. za prawie 100 zl. Wiec nie jest najlepiej.

    Kablowka niby oferuje lepsze lacze ... Ale co to za lacze jak dziela na usugi. Tzn 75% lacza przeznaczone dla HTTP/FTP a reszta na pozoste usugi .. I moze cena przystepna .. Ale za cos takiego to ja dziekuje.

    A takto nic ciekawego w okolicy.

    A co do Vectry to mam dosc .. Niemile doswiadczenia. Rodzinka w innym miescie ma. W czasie wizyty u nich nastapila awaria. Dogadanie sie co i jak i dlaczego nie dziala zajelo tydzien i 4 wizyty technikow zanim doszli ze cos na centralce nie tak.

    A wracajac do serwerow. Mialem okazje zaznajomic ostatnio jeszcze trafic na to: http://www.strato.de/server/ds/highq/index.html

    Ktorys z was mial jakas stycznosc z tym hostinigiem? Ja z tego co kojarze to jest on jedynie przeznaczony dla osob z niemiec bo wymagaja niemieckiego adresu.

  7. #27
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Cytat Napisał tom Zobacz post
    Jesli chodzi o bezawaryjnosc to standard 99,9 gwarantuje wiekszosc ISP od ktorych bierze sie lacza.
    Bo wiekszosc z tych ISP nie ma BGP wlasnego, ma 1 lacze, moze 2 z rozkladaniem ruchu klientow miedzy lacza i podpisanie SLA na cokolwiek powyzej 99.9% jest zbyt ryzykowne. Ode mnie wymaga sie 99.999% aktualnie a juz mowimy o 99.9999%, wiec prowadzac jakikolwiek biznes warto pomyslec o tym aspekcie. Oczywiscie z iloscia dziewiatek idzie w gore cena... wiec trzeba zrobic surowa kalkulacje.

    Kiedys podawalem nawet jak to liczyc...

    Bierzemy po uwage roznice w cenie miedzy 99.9 a 99.999 (a wiele hostingow mowi o 95% w ogole :-o i czasie reakcji do 48h jak wizialem jeszcze niedawno), i to jest 1 strona naszego medalu... Po drugiej stronie mamy ile wyniosa nasze straty w wypadku awarii lacza/serwera w najbardziej dochodowym okresie lub okreslamy 2 wartosci - gdy ruch najminjeszy i kiedy ruch najwiekszy. Na te wartosci sklada sie bezposrednia utrata dochodow w trakcie trwania awarii (latwo oszacowac na podstawie prognoz ruchu bazujacych na logach z poprzednich dni), trzeba dodac utrate dobrej woli klientow - jak raz widzial awarie strony to czesto nie wroci przez pare dni a jak awaria trwa 1h to na pewno nie wroci pare dni minimum... i takie 'potluczone' wyniki finansowe bedzie widac przez minimum miesiac, wiec to nie tylko strata w dniu awarii ale echo awarii przez tygodnie pozniej...

    Wiem ze javaman mowi o zastosowaniach firmowych, wiec bedzie musial podjac decyzje choc nawet w OVH oferta bardziej rozbudowana (na pewno musi miec RAID1) to juz gra warta swieczki, nawet na firme... Tylko dobre lacze i backup off-site robic kazdego dnia!
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  8. #28
    Zarejestrowany
    May 2008
    Postów
    534

    Domyślnie

    ja czegos nie rozumiem.
    czy 0.009% ma jakikolwiek wplyw na cokolwiek?
    lol. jak dla mnie to niebylby mozliwy uptime > 80%. Mam netie, i lacze pada regularnie co kilka godzin ;(

  9. #29
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Jesli godzina przestoju kosztuje cie ponad 100k funtow (lekko liczac) to jak najbardziej ma ogromne znaczenie. 5 minut potrafi zrujnowac inwestycje warta setki tysiecy... Przykladow co moze pojsc zle mozna dac sporo - niech na przyklad google zaindeksuje strone Twojej firmy (zwlaszcza jak ladnie w indeksie wychodzisz) z komunikatem o bledzie albo zlym contentem z powodu awarii jakiejs - od razu lecisz w dol.

    99.999% to nie tylko lacze, to tez serwery, software i cala reszta. Firmy sa gotowe placic majatek za te ostatnie 0.0009% - to caly rzad wielkosci jest - masa pracy i ogromne koszty...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  10. #30
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    C:\Perl\bin
    Postów
    1,578

    Domyślnie

    ja kablowke... bardzo stabilne lacze
    War, war never changes.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 14
    Autor: 07-16-2008, 21:15
  2. Panowie to przestaje być śmieszne!
    By northdakota in forum Problemy/Skargi
    Odpowiedzi: 50
    Autor: 04-04-2008, 11:06
  3. Jak mam się dostać na własny chat?
    By hedVB in forum Hacking
    Odpowiedzi: 4
    Autor: 02-07-2008, 10:32
  4. Być hakerem...
    By LineageAbyss in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 61
    Autor: 09-15-2007, 11:53
  5. własny serwer
    By przemek12345 in forum Off Topic
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 02-02-2007, 21:07

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj