Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 11 do 20 z 22

Temat: Jaki kabel pod Wi-Fi najleprzy? / wzmacniacz sygnału?

  1. #11
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Aaaaah! Jesli mowa o odbiorze tylko - np karta w trybie monitor, pracuje jedynie pasywnie, nic nie wysyla a juz szczegolnie nie caly czas - klasyczny wardriving a nie budowianie radiolinii... to masz racje Taka antena bedzie dzialac, to nie problem.

    Pytanie z mojej strony jest tylko takie - po co wardriving ze stalej lokalizacji? Cala sztuka to przemieszczac sie i badac gdzie jaki sygnal dochodzi z roznych stron i na roznych antenach... no chyba ze mowa o podsluchu jednej, konkretnej sieci ale to brzmi juz jak teoria spiskowa :-)

    Jesli mowimy o odbiorze jednak to na dal nie rozumiem po cholere karta 500mW? To po prostu nie pasuje do calosci obrazka... powinienes kupic karte o wysokiej czulosci a nie o wysokiej mocy - sorry, ale caly plan cos bardzo smierdzi...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  2. #12

    Domyślnie

    Ciszę się że w końcu doszliśmy do porozumienia, a wiec postaram się teraz rozwiać twoje wątpliwości:

    po pierwsze mieszkam w miejscu gdzie jest duże zagęszczenie sieci Wi-Fi w związku z czym będę miał w czym przebierać i też dlatego kupiłem antenę o dużej mocy, jednak niestety nie do końca taką jak bym potrzebował, mam tu namyśli to że jest to antena kierunkowa, a nie dookólna.

    Druga sprawa jest taka że nie do końca rozeznałem się co kupuje, a 500mw mocy brzmiało całkiem przyzwoicie, więc kupiłem (czego teraz żałuje w związku z czym chciałbym ją teraz odsprzedać - może znasz kogoś kto by potrzebował taką kartę:P)

    Naprawdę jestem Ci bardzo wdzięczny za wszystko, ale miałbym do Ciebie jeszcze jedną prośbę, a mianowicie jesteś wstanie pomóc mi wybrać sprzęt którego potrzebuje sry. za śmiałość lecz po tych wszystkich moich wcześniejszych postach, przypuszczam że wiesz lepiej o demnie czego chcę.

    Z góry wielkie thx.

    PS: jak by co to pisz na priv. oto mój e-mail: [email protected]
    Ostatnio edytowane przez pablo12000 : 09-06-2008 - 03:41

  3. #13
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Ou Topos
    Postów
    8

    Domyślnie

    Interesuje Cie pewnie polaryzacja pozioma, wiec kup zwykla szczelinowke ale pamietaj ze ona wazko promieniuje w pionie. Kabel... Wiesz, ale lepszy niz H1000 przy 20m moze kosztowac tyle co Twoja karta, antena, komp i wyskok na piwo z kumplami(ich piwo tez) do baaaardzo drogiej knajpy+mandat za zaklocanie spokoju w czasie ciszy nocnej, a nie zyskasz zbyt wiele. H1000 to 22dB na 100m przy 2GHz a np H1500 to 20dB cena... nie pytaj nawet... Sam H1000 moze kosztowac krocie, zaleznie od wykonania, ja polecam aircom jesli chcesz sie wyglupiac W Twoim przypadku radzil bym kupic czula karte, lub ograniczyc ilosc kabla przez uzycie karty USB(ponoc tonze robi fajne karty). Specyfikacja mowi o maksymalnej dlugosci przedluzacza 4m ja mam 6 i leci. Swego czasu lapalem net od sasiada przez jego okno na biquadzie, a sasiad mial jakis router z accesspointem Dlinka. Oczywiscie nie wiedzial ze odwiedzam jego AP i czestuje sie necikiem. Wszytko bylo lux nawet jak zaslonil zaluzje(troszke polaryzacja sie w tedy zmieniala bo sygnal odbijal sie od listkow). Jesli sie boisz to mozesz wpiac jakiegos huba po drodze i zasilic go osobno(zeby nie bylo spadku napiecia). W ten sposob zaoszczedzisz na paru metrach a szczelinka tez ma swoj zysk wiec nie powinno byc zle. W obecnych czasach mozna kupic kartke USB do sniffingu nawet pod Linuxa, nie bedzie wiec problemu z monitor mode. Aha male szczelinki byly chyba w sklepie Dipol, no chyba ze chcesz jakas "pelnowymiarowa".

    P.S.
    Pamietaj ze H1000 nie moze byc giety!Musisz go ukladac pod lagodnymi katami!
    Bulow
    Ostatnio edytowane przez Bulow : 09-11-2008 - 11:47

  4. #14
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Co do kart - im czulsza tym lepsza. Nie wiem dlaczego w sumie ale ja jestem zwolennikiem Atheros'ow - moze dlatego ze to takie komputerowe SDR (software defined radio) i zmiana parametrow, dodanie nowych algorytmow itd... to najczesciej kwestia zmiany sterownika. Na pewno atheros to najbardziej elastyczny rodzaj ukladu w kartach wifi. Jeszcze nie slyszalem aby ktos z atherosem mial zastrzezenia do czulosci. Oczywiscie 80% skutku to antena i to jak ja podlaczysz do odbiornika (tutaj karty wifi). Warto dolozyc nieco kasy aby miec to zrobione jak nalezy.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #15
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Ou Topos
    Postów
    8

    Domyślnie

    Z mojego doswiadczenia wynika ze czulosc jest robiona na odcinku w.cz.(wysoka czestotliwosc), czyli wszelkiego rodzaju filtry ale tez rodzaj laminatu jakosc elementow itd. Chipset to ostania rzecz, ktora odpowiada za czulosc karty. Odpowiada on za sterowanie radiem, ktore juz jest gluche lub nie. Niemniej jednak moze sie okazac ze w ekstremalnych warunkach dany chipset lepiej "slyszy" i interpretuje sygnaly bloku radiowego, ale nie ma to nic wspolnego ze wskazaniami(sa one czesto umowne). Dla przykladu podam ze ja i moj ojciec mamy karty na Atmelu, obydwoch mamy zupelnie rozne wskazania, mimo ze nasze anteny sa oddalone o 1,5m od siebie (jedna nad druga), zato transfery osiagamy te same. Paradoksalnie zauwazylem ze przy np. 1Mb/s mam problem z DHCP a przy 11 nie ale to pewnie wina sterownikow, tak mi sie wydaje. Jak wiadomo przy wymuszonej wolniejszej przeplywnosci(jesli karta jest zlinkowana na mniejszych przeplywnosciach np. 1Mb) ma teoretycznie wieksza czulosc i nie powinno byc problemu z dynamiczym przydzielaniem adresu, a jednak jest Mam jeszcze dwa Atherosy, i tak na pcmcia Cisco a/b/g i w lapie na miniPCI. Laptopowa to zyleta ale trzeba pamietac ze anteny w laptopie maja zysk a karty na pcmcia nie. Mimo wszystko druga karta jest rownie czula. Na obydwoch kartach "widze" siec, ktora nadaje z punktu polozonego jakies 200m dalej ale...po przeciwnej(nie na przeciwko! Tylo z drugiej strony domu!) stronie okna a siec jest widoczna gdy siedze w glebi pokoju. Narazie nie moge sie z nia polaczyc bo nie chce mi sie lamac klucza ale nie zmienia to faktu ze gdzies ja jakos zawiewa Mam jeszcze Cisco na Prismie I do, ktorego tez nie mam zastrzezen ale nie jest on tak dobry jak reszta(staruszka Aironet 340, ale antena jest tylko na pigtailu- podlaczam od AP). Dodatkowo powiem ze "Atmela" mam polaczonego na "sztywno" z antena, czyli bez zadnych zlaczek, kabel mam firmy Hagia i jest to RG213 w wresji military(goraca zyla jest ze stalowego drutu pokrytego srebrem). Kabel ma deczko lepsze parametry radiowe niz H155(mechanicznie mozna na nim samochody holowac) i jest go nie cale 7m. Antena biquad wykonana z drutu srebrzonego i blachy miedzianej(anteny robie sobie sam). Wszystko na jakichs 5,5m nad ziemia. Jaki efekt? Widze SSIDy przez miasto z odleglosci ponad 1km. Wiekszosc mnie mnie wpuszcza bo mam nie kompatybilna karte(tylko "b" czyli max 11Mb i jesli AP jest ustawiony w"g" to lipa). Reszta gosci mnie przez spoof-a ale czesto sa problemy z pakietami i necik nie bardzo chce chodzic(tak jest jak sie dziala na tym samym MAC-u). Do Cisco a/b/g dorobilem sobie gniazdko(oryginalnie go niema ale w srodku sa gniazdka ULF zenskie, ja przylutowalem gniazdo SMA na sztywno za pomoca linii polsztywnej wyciagnietej ze starego telefonu kom.) Jaki efekt? Na helixie od 2,4GHz widze radiolinie na 5,6GHz i powiem ze to nie najwieksza ciekawostka, podrodze jest 8m H155 z tym ze helix jest "sztywny" z kablem a zlaczka dopiero kabel=>karta. Przy Cisco uzywam do pomiarow Airmagnet-a, program ten to potega i co by o nim nie mowic to bedzie za malutko i mizernie... Potrafi wykryc spoofowany MAC klienta (jesli mamy dwoch klientow AP o tym samym MAC-u) i... mierzy jego pozom sygnalu (domyslacie sie co to oznacza...mozna goscia namierzyc bez pudelka, wystarczy samochod i kawalek helixa a pozniej proca). Posiada tez dobry, wrecz rewelacyjny pomiar szumow i ladnie pracuje jako analizator widma dla wszystkich pasm WiFi(sa paseczki dla kazdego kanalu i w momencie pojawienia sie czegos, odrazu widzimy co i gdzie i jak szeroko).
    Na pocieszenie podam ze program jest wybitnie komercyjny i o bardzo zlej slawie( do niedawna nie dalo sie go scrackowac, wymagal specjalnej karty Cisco z odpowienim firmware) nie wspominajac o bezczelnie wysokiej cenie, nie ma triali. Sytuacja sie jednak zmienila i dzieki temu mam oko na wszytko (AirMagnet+CommView dodatkowo przestawiam sie na Backtrack3)
    Tyle odnosnie na temat mojego radioshak do netu i dzialanosci wywrotowej(mam jeszcze radioscanner ale to nie to forum...)
    Bulow
    Ostatnio edytowane przez Bulow : 09-12-2008 - 01:14

  6. #16

    Domyślnie

    Dzięki wam za te wszystkie rady, jednak o ile to możliwe to niech ktoś sypnie z rękawa jakimiś konkretami (LINKI do odpowiedniego sprzętu). mam tu namyśli konkretną antenę (o przyzwoicie dużym zysku DBi i rozsądnie nie wielkich rozmiarach), konkretny kabel (zastanawiam się nad RF-10, ponoć jest nieco lepszy od H-1000, ciekaw jestem ile w tym prawdy) , i konkretną kartę sieciową (o dużej czułości i nadającą się do krakowania i łamania kluczy WEB, WPA itp. - najlepiej pod USB by dodatkowo zaoszczędzić na metrażu kabla antenowego (im mniej tym lepiej), tym bardziej iż posiadam 5m przedłużacz USB z wzmacniaczem).

    Cena nie gra roli, w granicach zdrowego rozsądku.

    Z góry dzięki za zainteresowanie i ewentualną odp.
    Pozdrawiam

  7. #17

    Domyślnie

    Witam

    TQM jeśli jesteś takim znawcą sieci radiowej, to mógłbyś mi obliczyć siłę sygnału dla anteny Andrew MAG Grid 26T-2400 zysk energetyczny 23dBi złączka wtyk N. Kabel RF-240 tłumienność 2500 MHz - 40,6 dB/100m. Kabel RF-240 będzie miał długość 15-m podłączony do pigtaila na RP-SMA, i drugi koniec pigtaila podłączony do karty ORINOCO 8470WD GOLD 15dBi która ma wejście do laptopa PCMCIA, konektor czyli pigtail RG-316 ma 45-cm długośći.
    Kabel RF-240 15-m długi będzie miał na drugim końcu wtyk N podłączony do anteny Andrew MAG Grid 26T-2400. Mój laptop znajduje się 2-km od punktu dostępowego, więc jaką będe miał siłę sygnału, kiedy to antene skieruje na eden, a na edenie znajdują się cztery punkty dostępowe.
    Dwa punkty dostępowe są skierowane w moją stronę i odbieram sygnał dobry anteną yagi kierunkowa 16,5dBi, a dwa następne punkty dostępowe są skierowane w przeciwną stronę do mnie i odbieram bardzo słabiutki sygnał przeważnie niema sygnału wcale.


    Czy antena Andrew MAG Grid 26T-2400 załatwi sprawę z tymi dwoma punktami dostępowymi które są skierowane w przeciwną stronę do mnie i będe odbierał bardzo mocny sygnał z tych dwóch punktów dostępowych które są skierowane w przeciwną stronę do mnie

  8. #18
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Cytat Napisał papi337 Zobacz post
    TQM jeśli jesteś takim znawcą sieci radiowej, to mógłbyś mi obliczyć siłę sygnału dla anteny Andrew MAG Grid 26T-2400 zysk energetyczny 23dBi złączka wtyk N. Kabel RF-240 tłumienność 2500 MHz - 40,6 dB/100m. Kabel RF-240 będzie miał długość 15-m podłączony do pigtaila na RP-SMA, i drugi koniec pigtaila podłączony do karty ORINOCO 8470WD GOLD 15dBi która ma wejście do laptopa PCMCIA, konektor czyli pigtail RG-316 ma 45-cm długośći.
    Kabel RF-240 15-m długi będzie miał na drugim końcu wtyk N podłączony do anteny Andrew MAG Grid 26T-2400. Mój laptop znajduje się 2-km od punktu dostępowego, więc jaką będe miał siłę sygnału, kiedy to antene skieruje na eden, a na edenie znajdują się cztery punkty dostępowe.
    Jaka bedzie sila sygnalu to sie okaze... bo to ciezko powiedziec - moge Ci powiedziec jaka mniej wiecej bedzie moc wypromieniowana z Twojej anteny, ale aby cos wiecej powiedziec musialbym wiedziec czy sa przeszkody po drodze czy nie - czy anteny maja widocznosc optyczna.

    Na tej karcie z antena o tych parametrach uzywajac sieci w standardzie B bedziesz promieniowal z moca 1.7W (czyli 17x wiecej niz pozwalaja przepisy) a w trybie G z moca 1.2W (12x wyecej niz przepisowe 100mW). Na samym kablu i zlaczkach masz dobre 10dBi strat, wiec cala ta antena 23dBi wychodzi w najlepszym wypadku jak antena 13dBi (a moze byc i mniej - zaleznie od jakosci zlaczy).

    Cytat Napisał papi337 Zobacz post
    Dwa punkty dostępowe są skierowane w moją stronę i odbieram sygnał dobry anteną yagi kierunkowa 16,5dBi, a dwa następne punkty dostępowe są skierowane w przeciwną stronę do mnie i odbieram bardzo słabiutki sygnał przeważnie niema sygnału wcale.

    Czy antena Andrew MAG Grid 26T-2400 załatwi sprawę z tymi dwoma punktami dostępowymi które są skierowane w przeciwną stronę do mnie i będe odbierał bardzo mocny sygnał z tych dwóch punktów dostępowych które są skierowane w przeciwną stronę do mnie
    Generalnie nie bo punkty te nie nadaja w Twoim kierunku a jak rozumiem maja kierunkowe anteny. Antena kierunkowa najwiecej sygnalu promieniuje w ustalonym kierunku oraz pewna ilosc (ale malo) do tylu. To co slyszysz (praktycznie brak sygnalu) to to co idzie do tylu - lepsza antena wiele Ci nie da... sygnal i tak bedzie bezuzyteczny w 99% przypadkow.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał TQM Zobacz post
    Jaka bedzie sila sygnalu to sie okaze... bo to ciezko powiedziec - moge Ci powiedziec jaka mniej wiecej bedzie moc wypromieniowana z Twojej anteny, ale aby cos wiecej powiedziec musialbym wiedziec czy sa przeszkody po drodze czy nie - czy anteny maja widocznosc optyczna.


    Nie ma żadnych przeszkód a do access pointa mam 1500-m, anteny mają widoczność optyczną.


    Na tej karcie z antena o tych parametrach uzywajac sieci w standardzie B bedziesz promieniowal z moca 1.7W (czyli 17x wiecej niz pozwalaja przepisy) a w trybie G z moca 1.2W (12x wyecej niz przepisowe 100mW). Na samym kablu i zlaczkach masz dobre 10dBi strat, wiec cala ta antena 23dBi wychodzi w najlepszym wypadku jak antena 13dBi (a moze byc i mniej - zaleznie od jakosci zlaczy).



    Generalnie nie bo punkty te nie nadaja w Twoim kierunku a jak rozumiem maja kierunkowe anteny. Antena kierunkowa najwiecej sygnalu promieniuje w ustalonym kierunku oraz pewna ilosc (ale malo) do tylu. To co slyszysz (praktycznie brak sygnalu) to to co idzie do tylu - lepsza antena wiele Ci nie da... sygnal i tak bedzie bezuzyteczny w 99% przypadkow.

    TQM te dwa punkty które nadawają po drugiej stronie edenu, te które czasami łapie sygnał bardzo słaby i później ten sygnał znika, to kumpel mieszka po drugiej stronie edenu oddalony o dobre 2-km od edenu i ma sygnał bardzo dobry anteną yagi 16,5dBi kabel 10-m RF-240.
    Może jakbym zastosował wzmacniacz sygnału do tej anteny MAG GRID 26T 23dBi. Wzmacniacz o nazwie ,,Amplifier 2415A'' za 700zł. Ten wzmacniacz znajduje się na tej stronie www http://www.sinus24.com/index.php?show=03


    Proszę o odpowiedź ?
    Ostatnio edytowane przez papi337 : 10-02-2008 - 17:24

  10. #20
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Tak czy inaczej juz przekraczasz dopuszczalne normy podczas nadawania... Wzmacniacz w torze odbiorczym TAK ale to co chcesz kupic wzmacnia tez w torze nadawczym wiec jeszcze bardziej przekroczysz dopuszczalne limity.

    Liczac wg tego co podaje producent wzmacniacza w trybie G dostalbys okolo 20W mocy a w przypadku trybu B 28W mocy co juz przekracza granice zdrowego rozsadku i jest juz grozne dla ludzi w otoczeniu... W ten sposob zamieniles siec wifi w kuchenke mikrofalowa powiedzmy 'malej mocy'...

    !!! LUDZIE PUKNIJCIE SIE W GLOWE - MOC TO NIE WSZYSTKO !!!

    Pamietaj ze nie jestes jedynym czlowiekiem zyjacym w tej okolicy. Promieniowanie o takiej mocy i to emitowane godzinami jesli nie caly czas jest BARDZO szkodliwe dla ludzi. Na dodatek jak myslisz, po co wprowadzono limit mocy 100mW?

    Odpowiem Ci...
    1. Bo taka moc jest bezpieczna dla ludzi (przynajmniej na to wyglada)
    2. Bo taka moc nie powoduje zaklocen w innych urzadzeniach

    Poza tym wzmacniacz wzmacnia nie tylko sygnal uzyteczny ale tez wszelkie szumy czy zaklocenia. Jak bedzie sie sprawowal zalezy od tego jak gobrze jest zaprojektowany i wykonany.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Podobne wątki

  1. Jaki Linux
    By Still Ballin in forum Linux
    Odpowiedzi: 21
    Autor: 07-14-2008, 22:44
  2. jaki błąd??
    By 4ndr1u in forum PHP/CGI/ASP/JSP/J2EE
    Odpowiedzi: 14
    Autor: 06-26-2008, 11:59
  3. Podłączenie 2 komuterów pod jeden kabel
    By olek_ in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 9
    Autor: 03-06-2008, 12:57
  4. Jaki linux...??
    By Olonor in forum Linux
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 06-02-2007, 09:33
  5. Jaki FireWall pod XP SP2 z avastem pro 4.7
    By mezecik in forum Security
    Odpowiedzi: 8
    Autor: 05-25-2007, 10:39

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj