Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 11 do 20 z 26

Temat: no to zaczynamy....

  1. #11
    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Wrocław / Zielona Góra
    Postów
    9

    Domyślnie SMS'y

    Jeżeli chodzi o wiadomości SMS to z tego co słyszałem bądź wyczytałem gdzieś mogą być rozkodowywane tylko jeżeli chodzi o sprawę wagi państwowej, a jeśli chodzi po podsłuchiwanie rozmów to prawdopodobnie za zgodą prokuratury czy też sądu mogą podsłuchiwać organy takie jak policja, CBŚ czy inne rządowe organizacje. Co powiecie na temat SMS Spoofing? Na mojej stronie znajduje się soft do tego, lecz nie testowałem, jest on stworzony dla palmtopów z systemem PalmOS. Możliwe jest działanie tego z emulatorem.

    SMS Spoofing:
    SMSspoof

    Emulator POSE:
    POSE
    Pozdrawiam serdecznie

    Łukasz Chempiński
    e-mail: lukas(at)hack(dot)pl
    www: http://cyberpunks.pl/
    gg: 40006

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał blackicenavarro
    ehh...chlopaki...nie wiem skad takie informacje wyciagacie ale to ejst smieszne. za duzo filmow i teorii spiskowych- to tak jak z tym boeingiem co go nie bylo a uderzyl w pentagon. komputery nie nalizauja rozmow! nie ma zadnego systemu. poprostu jest podejrzenie-zlecienie odgorne-sledzenie numeru, gdzie przebywa, ew nagrywanie rozmow. nic wiecej.
    czytales polskie prawo ? to jest obowiazek operatorow sieci ! , proponoje tez zapoznnac sie z odpowiednia literatora

  3. #13
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    gory czasem doliny
    Postów
    156

    Domyślnie

    polskie prawo ? sprecyzuj. daj konkrety jak krytykujesz, nie ot co ktos gdzies jakosc cos ci poiwedzial. ja tez slyszalem kiedys od "fachowca" ze nagrywaja WSZYSTKIE rozmowy i musza je przetrzymwac mieisac czy cos, ale to kompletna bzdura-jest to niezgodne z prawem-bo ot przeciez podsluch, chyba ze istnieja podejrzenia - wtedt jest polecenie od odpowiednich sluzb-na to zezwala prawo.
    BlackIceNavarro

  4. #14
    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Wrocław / Zielona Góra
    Postów
    9

    Domyślnie uprawnione organy

    Pozdrawiam serdecznie

    Łukasz Chempiński
    e-mail: lukas(at)hack(dot)pl
    www: http://cyberpunks.pl/
    gg: 40006

  5. #15
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    Polska, zachodniopomorskie
    Postów
    46

    Domyślnie

    Przyznam się szczerze że to były informacje usłyszane na IRCu od kilku osób w tej kwestii, ale ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć że operatorzy telekomunikacyjni (telefonia i/lub internet) muszą gromadzić transmisję kodowaną, było na ten temat kiedyś głośno bo prawo zakładało że na krążkach CD te wszystkie pakiety mają być zapisywane - na co obliczono że nie wystarczyłoby wszystkich płyt świata żeby to wszystko na CD zamieścić - nie wiem jak to się skończyło pozatym że pomysł z CDkami nie przeszedł - więc jestem skłonny sądzić że operatorzy telefonii komórkowej mają podobne obostrzenia prawne. Tutaj pytanko, wpadł mi w ręce tekst o łamaniu kodowanej transmisji GSM - jak to jest w polsce, czy ta transmisja jest rzeczywiście kodowana? Oczywiście to nie ma nic wspólnego z podsłuchiwaniem przez operatorów, bo jeśli cała transmisja idzie przez ich serwery to zawsze będą mogli to rozkodować bo będą znali klucze (które przechodzą przez ich sieć). Chciałbym jednakże wiedzieć bo prywatni detektywi mówią że to pestka podsłuchać telefon komórkowy.

  6. #16

    Post podsłuch

    Owszem pestka, ale prywatni detektywi umieszczaja w telefonie komorkowym ofiary jakies urzadzenie, mikrofon.

    Bynajmniej tak widzialem w TV

  7. #17

    Domyślnie

    Tematyka podłuchów jest bardzo rozległa oraz ciekawa, oczywistym jest stosowanie systemów inwigilacyjnych przy śledzeniu poczynań delikwenta. Obecne urządzenia podsłuchowe są na bardzo wysokim poziomie, osobiście współdziałam w temacie odnośnie takich systemów, których docelowym punktem są właśnie telefony komórkowe w których baterie alkaiczne mogą być dodatkowym źródłem zasilania "naszej pluskwy", w tym także długopisy, listwy zasilające komputer, czy choćby kalkulatory.
    Pozdrawiam,
    Paweł Jabłoński

  8. #18

    Domyślnie Teoria spisku w praktyce.

    Witam,
    Podziele się z wami paroma ciekawostkami.,
    Po pierwsze kazda komorke mozna namierzyc bez problemu, to wie kazdy. Robi operator, a dokladnie osoby do tego przeszkolone, nie kazda pani na hotline musi sie na tym znac. tak wiec wyznaczona do kontatkow osoba, na zlecenie namierza delikwenta. Podsluchiwanie komorki przez operatora jest latwe jak bulka z maslem, gorzej jesli sam chcesz kogos podsluchac. Podsluchiwaniem rozmow telefonicznych zajmuje sie przedewszystkim ABW. Kazdy operator telefoniczny ma obowiazek zainstalowac u siebie sprzet operacyjny ABW (jakies 80tys pln). W ten sposob maja oni pelna kontrole nad tym co kto mowi. Nie znam dokladnej zasady dzialanie tego sprzegtu ale to kwestia paru tygodni. Nie wiem jak jest z podsluchem przez wylaczona komorke... brzmi jak fantastyka, ael jest jak bajbardziej prawdopodobne. A skoro juz poruszono temat analizy tekstu, nie wiem jak jest w przypadku polski ale w stanach od wielu lat dziala CARNIVORE, kazdy email, telefon, sms, przechodzi przez ten giga system i w zaleznosci od wielu czynnikow, np. slow kluczy zawartych w danym tekscie jest wrzucany w kolejne kanaly przeznaczone do dalszej mniej lub bardziej szczegolowej analizy. System mozna nauczyc dowolnych slow kluczy, calych wyrazen lub calego klucza nastpeujacych po sobie wydarzen.
    w USA, badz co badz pieknym kraju wyrazenie wielki brat patrzy (slucha) nabiera nowego wymiaru. mam nadzieje ze pojawi sie na forum jakis spec od GSM,
    a moze ktos wie, jakie sa szanse na symulowanie BTS,a tak zeby przechwytywac sygnal komorek itp, chetnie skorzystam.... ot tak dla wllasnej ciekawosci
    pzdr

  9. #19

    Domyślnie

    posiadam ebooka przyblizajacy temat lamania gsm ale nie da sie go uploadnac ;/

  10. #20

    Domyślnie

    Nie możemy dopuścić do sytuacji, w której forum zawierać będzie takie zasoby. Większość z nich chroniona jest prawem autorskim i umieszczenie ich tutaj byłoby ewidentnym naruszeniem prawa legalności, a na to pozwolić sobie nie możemy.

    Wyjątki stanowić mogą ebooks będące ogólnodostępnymi.
    Pozdrawiam,
    Paweł Jabłoński

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj