Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki 11 do 16 z 16

Temat: TrueCrypt

  1. #11
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Postów
    2

    Domyślnie

    jak już pisałem ustawianie haseł na bios i zmiana bootowania nie wiele mi da, bo podczas mojej nieobecności w domu braciszek może wyjąć sobie dysk i odpalać w swoim pc
    Udało mi się juź zaszyfrować partcję systemową, nastepnie probowalem sam sie do niej wlamac hirens bootem, ku mej radości było to niemożliwe Mam jednak dysk podzielony na 2 partycję i niestety drugiej partycji (nie systemowej) nie mogę już zaszyfrować (wyskakuje komunikat ze taka opcja jest dostepna jedynie w windows vista i nowszych systemach a ja mam xp) daje to niestety możliwość grzebania w danych zawartych na tej drugiej partycji, czy jest ajkis sposob aby i ją zaszyfrować?
    Ostatnio edytowane przez Mad_Dud : 12-13-2009 - 00:23 Powód: User wykasował swój post

  2. #12
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Stworzyc na tej partycji 1 wielki plik ktory zapelni cala partycje - ten plik to wirtualny wolument TC - taki zaszyfrowany dysk zrobiony na pliku... podmontowac go w TC i dopiero wgrac tam dane

    Bedziesz mial zaszyforwany C: i 1 plik na niezaszyfrowanym D: przy czym caly ten plik to bedzie jeden, wielki, paskudny, zaszyfrowany :P ale dziala!

    P.S.
    Ja jutro dostaje 2 nowe lapki do firmy (tym razem 2 male netbooki dla kobitek tak aby im sie do torebek miescily - na dodatek biale) i tez bedzie TC na nich lecial. Nie ma mowy aby byly bez crypto...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #13

    Domyślnie A można prosić o link

    Instrukcji łamania true crypta Jolanty Rutkowskiej.

  4. Domyślnie

    @Ra: Evil Maid Attack

    @czupakabra: Jeszcze możesz zerknąć na Vbootkit.

    PS. Off-topic. @czupakabra: Dlaczego w ogóle istnieje ten wątek, skoro wszystkie udzielone tu odpowiedzi są uwzględnione w punkcie 2 faq? Nie przeszukałeś forum? Uznałeś kontekst faq za niewiarygodny lub niewystarczający?
    Ostatnio edytowane przez Mad_Dud : 12-07-2009 - 21:29

  5. #15
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    /dev/random
    Postów
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał TQM Zobacz post
    Dokladnie jak mowi Mad_Dud - jesli mozesz zapewnic ze nikt niepowolanu nie ma fizycznego dostepu do komptuera to TC w zupelnosci wystarcza... przynajmniej na razie
    i nie ma dostepu do neta bo stworzenie worma itp. ktory bedze dodatkowo sprawdzal czy na kompie jest TC tez nie jest wielka filozofia....
    --
    ToM's Super Fix IT "No Fucking Problem"

  6. Domyślnie

    Zamykam
    • Autor wątku próbował usunąć swoje wypowiedzi w tym wątku

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. BestCrypt, TrueCrypt - bezpieczenstwo szyfru
    By lobopl in forum Security
    Odpowiedzi: 19
    Autor: 02-17-2010, 13:11
  2. Test TrueCrypt 5.0
    By r_jaro in forum Security
    Odpowiedzi: 2
    Autor: 02-13-2008, 08:28

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj