Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 11 do 20 z 24

Temat: Robson - nowa technologia od Intela

  1. #11
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    W sumie bardzo sluszne wnioski... Przyklad BIOSow to nie jedyny, choc barzo jasny i widoczny dla chyba kazdego. Nie dotyczy to tylko architektury PC (choc wlasnie szczegolnie PC to dotyka). Serwerki Sun'a robia to samo... wlaczam zasilanie - startuje uklad LOM - jakas minuta... pozniej moge sie zalogowac zdalnie i 'wcisnac guzik' aby odpalic maszyne... no to startuje self-test sprzetu - cholernie dokladny (wlacznie ze sprawdzaniem blokow pamieci, instrukcji procesora, temperatur, czujnikow, itd) ale trwa to nastepna minute z kawalkiem i to jeszcze znim dojdziemy do boot-loader'a. Pozniej podniesienie systemu to juz najmniejszy problem

    W przypadku serwerkow Dell'a ktore mam u siebie kilka sztuk jako maszyny do testow softu i ogolnej rozrywki - POST trwa dobre 30-45 sekund (dokladnie nie pamietam, dawno nic nie restartowalem) - najpierw detekcja sprzetu, pozniej RAID, ethernety... w koncu boot-loader... ufffff...

    Jest to co najmniej malo efektywne ale i tak jest to nic w porownaniu z innymi przypadkami. Ostatni jaki mi przychodzi do glowy - Windows Vista obcina predkosc downloadow o 90% (!!!) gdy tylko zaczynasz odtwarzac dowolny plik/strumien audio (chocby MP3 z wlasnego dysku) - aby nie ryzykowac przycinaniem sie dzwieku nastepuje ciecie ilosci pakietow na poziomie driverow NDIS karty sieciowej i max ilosc pakietow jest ustalana o ile pamietam na 10 000 na sekunde. TO DOPIERO PORONIONA IMPLEMENTACJA! Na dodatek Microsoft nie mial wyjscia i w koncu sie przyznal, ze robi throttling pakietow aby zachowac ciaglasc odtwarzania mediow.

    Czyzby problem z pollingiem procesow/thread management'em? To jest wlasnie idealna definicja terminu defective by design - malo efektywne rozwiazanie, ktore na dodatek nie dziala zgodnie z oczekiwaniami... cos jak DRM

    OFF-TOPIC:
    Przyklad uzycia DRM w Polsce - TVN24.pl z serwisami TV via Internet. Odtwarzanie dziala tylko pod Windows i IE z WMP 10 lub nowszym... po zainstalowaniu licencji - czysta postac DRM... sprawdzalem jak dziala - zaplacilem raz, wiecej nie kupie dostepu. Jak odpalilem na jednym laptopie to pozniej nie moglem juz na drugim odpalic (licencja byla na pierwszym oczywiscie)... a ja chcialem ogladac tylko na 1 laptopie w danej chwili - tym ktory mam akurat pod reka (inny w domu, inny w pracy).
    Ostatnio edytowane przez TQM : 08-30-2007 - 01:20
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  2. Domyślnie

    fakt, moja alpha swego czasu jak jeszcze była w moim posiadaniu też parę min się zmóżdżała na dzieńdobry zanim doszła do boot'a OS'u.

    ale jak sam zauważyłeś, rzadko kiedy się takie sprzęty reboot'uje, więc to nie boli tak, jak na desktopach które mimo wszystko są częściej włączane/wyłączane. że nie wspomnę o laptopach które, pracując na baterii, powinny z hibernacji do dysku wstawać 'od ręki' niemalże a nie czekać na posty i inne nie potrzebne moim zdaniem bzdury (tzn post jak najbardziej ok itp również - ale to są cenne sekundy czasu który można dobrze skrócić podczas którego nie ma też często żadnego manage'u poborem prądu czy ustawiania taktowania procesora).

    osobiście korzystam z linuksa na laptopie (firmy compal, model EL80 - bardzo ładne ACPI, kompilowane intel'owskim kompilatorem, nawet jest wpis o systemie 'Linux' w acpi, ceni się jak najbardziej, sprzęt w pełni z os'em kompatybilny) i nie narzekam. raczej nie jestem przekonany żeby DRM miało wejść z takim wielkim boom na rynek i zrobić rewolucję. narazie dużo się o tym mówi ale i tak tylko w pewnych kręgach a nie na ulicach, jeśli ludziom to spasuje to wejdzie, jeśli nie, to nie. póki co nikt mnie do niczego nie zmusza we wmiarę akceptowalnym stopniu, i póki co całkiem mile odczuwam moje kontakty ze światem sprzętu (i nie tylko) komputerowo-elektronicznego.

    pzdr
    Ostatnio edytowane przez imachine : 08-30-2007 - 01:36

  3. #13
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Ja jade na linuxie na desktopach Dell'a (Dimension i Impression) oraz laptopie IBM/Lenovo x60s - wlasnie dzisiaj kupuje kolejnego Lenovo - doskonale smigaja, polubilem ten sprzet Jakos jeszcze nie zauwazylem aby robil problemy, choc power-saving w laptopie pod linuxem to osobna bajka... na osobna noc :P

    Co do DRM - najgorsze jest to, ze tendencja jest taka aby wprowadzic rozwiazanie 'tylnymi drzwiami' czyli bez informowania opinii publicznej, itd. Ustawic cos na zasadzie 'bo modne... a pozniej jakos to bedzie' - zastanawiam sie, czy TVN24 pomyslal, ze moglby miec wiecej klientow gdyby otworzyl swoja platforme rowniez dla uzytkownikow NIE-Windows? DRM to przeciez produkt tylko pod Windows - na razie nikt inny nie pokazal playera innego nie Windows Media Player, ktory by obslugiwal DRM... Moja firma ostatnio odpalala radio internetowe - mielismy do wyboru rozne formaty... RealAudio, WindowsMedia, OGG, MP3... i w koncu stanelo na stanal stary dobry shoutcast, ktorego mozna sluchac bez instalowania specjalnego softu na wiekszosci systemow operacyjnych... pozniej dokupilismy jeszcze web-player we flashu i teraz jestesmy juz OS/Browser Independent. Koszt dla nas to bylo <&#163;50 za web player a streaming wyszedl najtaniej na shoutcast'ach.

    Taka decyzja byla przemyslana, poprzedzona analiza zachowan naszych klientow, jakich systemow operacyjnych uzywaja, itd. Pozniej analiza dostepnych technologii i tego jak pozniej mozemy sie rozwijac a na koniec na spotkaniu z dyrektorem operacyjnym podjelismy decyzje o technologii.

    Jesli ktos mi powie, ze uwzglednil wszystkie te argumenty i zdecydowal sie na DRM to wysmieje delikwenta - na bank cos pominal albo z wlasnej woli wycial ok. 40% swoich sluchaczy.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  4. #14

    Exclamation

    A ktoś mi moze wyjaśnić dlaczego mi nie dziala? Wyswietla tylko ze system Windows (bleee brzydal... juz niedlugo...) wykonal nieprawidłową operacje i program zostanie zamkniety...
    Zbliża się Trollmagedon...

  5. #15
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Hmmmm... moze dlatego ze Twoj windows jest w miare normalny... a DRM 'defective by design' ?!
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  6. Domyślnie

    chodziło chyba o aplikacje z tamtej strony niemieckich scenowców. nie wiem czemu Tobie akurat nie śmiga, u mnie działa na wine.

    co do power saving, http://www.linuxpowertop.org/ <- polecam tą stronę i naturalnie 2.6.22 + "TICKLESS" (" " bo to jeszcze nie pełna implementacja tickless, ale dobry krok na przód w kierunku tejże otrzymania) (NO_HZ) patches.

    u mnie z NO_HZ CPU spadł o 20-25 stopni celsjusza czyli o połowę.

    prócz tego dobrze mieć AHCI jako że umożliwia power saving na SATAch, o czm pewnie też jest wspomniane na powyższej stronie.

    jeśli chcesz, skrobnij na PM, mogę wysłać swoje /etc/acpi.d/handler.sh

    pozdr.

    ps. a co do adob3/macr0media flash'a, to nie jest imo takim do końca independent rozwiązaniem - już prędzej java, choć też nie do końca. flash (natywny) pod x86_64 - narazie to niestety mrzonka. ja na waszym miejscu chyba mimo wszystko wybrał bym .ogg, i icecast'a, chyba, że nie posiada(ł) takich opcji które były wymagane przez założenia Waszego planu.
    Ostatnio edytowane przez imachine : 08-30-2007 - 15:47

  7. #17
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Dla nas budzet nie byl problemem wiec moglisby wybrac co nam przyszlo do glowy... problem w tym, ze wiekszosc end-userow, uzywajacych roznych platform mialoby problemy z dostepem a naszym celem nie jest prowadzenie IT Support tylko zarabianie na tym co robimy na codzien - wiesz o co chodzi.
    Ja nie mam zamiaru tlumaczyc, dlaczego Pani X nie dziala radio internetowe, bo to nie moj obowiazek... ja mam dbac o to aby nasze serwery chodzily i kasa sie krecila

    Co do power-saving na 100% zajrze choc nie dzisiaj juz... dzieki za link - po plik pewnie tez sie usmiechne
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  8. Domyślnie

    Rozumiem, naturalnie. Nie miałem akurat na myśli głównie budżetu (mimo że naturalnie skoro można i na tym zaoszczędzić, to czemu nie) zasugerowałem .ogg'a ze względu na to że jest w stanie zaprezentować 'znośną' (np. porównywalnie 48kbps .ogg z 96kbps mp3, chociaż brzmi inaczej i ja osobiście np. jeśli słucham audycji muzycznej wolę 96kbps mp3 - ale to już kwestia gustu i uszu ;-)) jakość przy niższych bitrate'ach niż mp3 (shcast), a z tego co pamiętam winamp spokojnie go obsługuje.

    więc Pani X powinna sobie też poradzić bez zbytnich problemów, jako że i do shoutcast'a też pewnie potrzeba jej winampa ;-)

    plik: http://szklo.eu.org/~imachine/tmp/handler.sh u mnie (archlinux) rezyduje w /etc/acpi/handler.sh

    $wifipower '7' może być za wysokie dla niektórych ze względu na buforowanie danych (tak to przynajmniej wtedy wygląda) objawiające się np. dłuższym nawiązywaniem nowych połączeń. 5 powinno być wmiarę ok. również można zmniejszyć txpower - ja korzystam z '/usr/sbin/iwconfig eth1 txpower 8dBm' dla ipw3945 i wystarcza w zupełności, i tak z reguły znajduję się blisko AP'ka.

    postanowiłem wystawić na www bo może ktoś jeszcze skorzysta.
    Ostatnio edytowane przez imachine : 08-30-2007 - 16:07

  9. #19

    Domyślnie

    no tak o tą gierke... chcialem zobaczyc... ja mam windowsa nie linuxa wiec...
    Zbliża się Trollmagedon...

  10. #20
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Dzieki za pliczek i objasnienie - bardzo sie przyda, w wolnej chwili zaczne grzebac

    Co do shoutcast'a jeszcze raz - wlasnie problem w tym ze ludzie maja tak rozne cuda na kompach, a malo kto ma winamp'a jak sie okazuje. Wiekszosc uzywa WMP, drugi w kolejce jest iTunes i dalej Mac'i z ich roznymi playerami. Uwierz mi, ze nawet uruchomienie WMP stwarzalo problemy i nadal stwarza... choc rozpracowalismy na zasadzie prostej detekcji przegladarki - jak jest IE to ladujemy OBJECT wstawiajac WMP w kodzie strony (okrojona kontrolka) a jak inna to player flash.
    Caly problem w tym ze to live stream a nie plik z dysku - show leci na zywca! Wersje archiwalne mozna pozniej odsluchac na stronie ale do tego jest juz osobny player (open source) tez we flashu i dziala to wysmienicie. Feedback sluchaczy byl bardzo pozytywny a my nie mamy od tej pory zadnych problemow.

    Dobra... czas konczyc, bo solidny off-top sie zrobil
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj