Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki 11 do 16 z 16

Temat: pytanie odnosnie ICMP

  1. #11
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Ping wychodzi w swiat, NAT zmienia moj prywatny IP na IP zewnetrzny routera i puszcza to w kabel... TTL za niski, dostajemy zwrotke z odpowiednim komunikatem...

    Pakiet ICMP response zawierajacy informacje 'TTL exceeded' zostal wygenerowany przez innego hosta niz maszyna docelowa - zawiera jako adres nadawcy adres routera ktory nie przekazal juz dalej pakietu (za niski TTL) a nie adres maszyny do ktorej wyslano pinga - co widac na zalaczonym obrazku.
    Warstwa 2 w ogole nas nie interesuje bo nie ma znaczenia tutaj. Caly czas jestesmy na warstwie 3 czyli IP.

    Mamy wiec wracajacy pakiet co ma w sobie IP->ICMP->komunikat_bledu[TTL exceeded] + dane_echo_request'a[naglowek_IP + pola_ICMP]

    Dlaczego tak zapisalem? Bo IP zawiera ICMP a to dalej zawiera naglowek IP z oryginalnego echo request'a ktory ja wyslalem a ktory nie dotarl do celu oraz dane z naglowka ICMP z oryginalnego echo request'a.

    Mowiac to najprosciej jak sie da - jak wraca 'TTL exceeded' to dostajesz zupelnie nowy pakiet ICMP response ktory jest ma swoj poprawny adres zrodlowy oraz kod odpowiedzi a w polu gdzie normalnie sa dane ma podstawowe dane pakietu echo request na ktory odpowiada... i dlatego masz tam naglowek IP i pola ICMP z echo requesta.

    Nie wiem czy jest to jasne ale jasniej chyba nie potrafie.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał tqm Zobacz post
    Warstwa 2 w ogole nas nie interesuje bo nie ma znaczenia tutaj. Caly czas jestesmy na warstwie 3 czyli IP.
    naturalnie, ze tak. ja tylko podaje kompletny pakiet jaki dochodzi do koncowego hosta w sieci LAN w celu unikniecia niedomowien.


    wszystko extra, fajnie jednak wciaz nie mam jednoznacznej odpowiedzi. Ty opisujesz jak sprawa wyglada na obu koncach polaczenie, a ja pragne sie upewnic jak takie cos wyglada od strony routera (tego od NATu). skad ten router ma wiedziec czy pakiet jest rzeczywiscie odpowiedzia i przekazac pakiet dalej (do LAN), a kiedy ma odrzucic poniewaz jest falszywym lub cos sie nie zgadza. sumujac, musi porownac adres, ktory zapamietal wczesniej, z adresem, ktory teraz przychodzi i podjac odpowiednie dzialanie, prawda?

    pozdrawiam i dziekuje za cierpliwosc.

  3. #13
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Logicznie rzecz biorac router NAT sprawdza nie tylko nadawce ale i typ pakietu - jak wraca blad (jak wyzej) to wiadomo ze adres nadawcy pakietu nie jest routerowi znany, bo router oczekiwal odpowiedzi od serwera ktory pingowalismy...

    Sadze ze w tym wypadku router jak widzi blad patrzy do oryginalnego naglowka aby ustalic odpowiedza na ktory pakiet jest to co przyszlo. W tym momencie bylby to naglowek i pole ICMP echo-request'a - ten co jest zawarty w ostatniej czesci odpowiedzi, zaraz po komunikacie bledu.

    Warto jednak pamietac, ze choc tak mowilaby logika (sa to jedyne dane pozwalajace powiazac nadawce z odbiorca i cos po srodku hihi), to implementacje moga byc rozne i to sa tylko nasze domysly w sumie. Doklandie jak jest to nie potrafie powiedziec - zalezy od implementacji.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  4. #14

    Domyślnie

    o to mi chodzilo. wielkie dzieki.

  5. #15
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Prosze bardzo - polecam sie na przyszlosc

    Szkoda tylko ze zajelo nam to tyle czasu - jak stara prawda mowi, jeden rysunek to tysiac slow tak wiec do nastepnego...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  6. #16

    Domyślnie

    miejmy nadzieje, ze nastepnym razem szybciej uda nam sie znalezc wspolny jezyk. jeszcze raz dziekuje.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. ICMP w TOR'ze
    By tanaka in forum TCP/IP/Analiza/Badanie
    Odpowiedzi: 6
    Autor: 01-29-2008, 21:50
  2. icmp i rutery
    By ironwall in forum TCP/IP/Analiza/Badanie
    Odpowiedzi: 12
    Autor: 09-04-2007, 08:16
  3. Pytanie
    By slawek14 in forum Pomysły/Sugestie
    Odpowiedzi: 2
    Autor: 04-14-2007, 10:51
  4. Pytanie
    By Wash&Go in forum Pomysły/Sugestie
    Odpowiedzi: 10
    Autor: 04-12-2007, 12:59
  5. icmp
    By ble34 in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 01-31-2007, 21:10

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj