Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 11 do 20 z 74

Temat: Raspberry Pi - pecet rozmiarów karty kredytowej - 25$

  1. #11

    Domyślnie

    opłaca się kupić to maleństwo czy raczej zamiast tego kupić notebooka ?

  2. #12
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Po pierwsze to nie jest PC w ogolnym rozumieniu tego slowa... to architektura ARM wiec pojdzie na tym jedynie Linux/BSD ale Windows juz nie.
    Po drugie, RasPi ma tylko 512MB RAM i nie da sie rozbudowac...
    Po trzecie, na razie tylko model B (za $35) jest produkowany - ten jest nieco mocniejszy i ma port ethernet.

    Masa ludzi mysi ze kupi to cacko i bedzie gralo w BF3 i podobne bo moc GPU jest 2x taka jak iPad 2 (wiec styknie do gierek) tylko ze nie wiedza ze nie odpala na tym OSu ktorego te gry potrzebuja.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #13

    Domyślnie

    Komputer to nie zabawka do grania jak chce się grać to kupuje się konsole i takie jest moje zdanie w tej kwestii. Myśleliście jakby to połączyć w klaster :>? np 10 szt

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michal_sh Zobacz post
    Komputer to nie zabawka do grania jak chce się grać to kupuje się konsole i takie jest moje zdanie w tej kwestii. Myśleliście jakby to połączyć w klaster :>? np 10 szt
    Ja jestem odwrotnego zdania. Konsola to komputer o kiepskim stosunku możliwości do ceny. Złożenie kompa jest bardziej opłacalne.

    Klaster z raspberry? Czy to się w ogóle opłaca?
    światło mądrości oświetla drogę z nikąd do nikąd

  5. #15
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Klaster sie oplaca ale jeszcze nie wiemy za bardzo jak to dziala...
    No nic - powiem Wam za jakies 2-3 tygodnie. Dostalem dzisiaj info ze moje Raspbery Pi bedzie dostarczone w drugim tygodniu maja :-D
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  6. #16

    Domyślnie

    zajrzyj na allegro , konsole ostatniej generacji mozna aktualnie zakupic za mniej niz 1000zl , jaki bys mial komputer do gier za 1000zl? (nitendo wii- cena
    560zl) wrazenia z grania na konsoli sa o wiele lepsze zapoznaj sie z danymi technicznymi telewizorow i monitorow. Gry pc sa dla ludzi ktorzy nie maja kasy na konsole, (sam nie posiadam konsoli jestem za stary na granie;D ) Ponadto konsola nie musi pociagnac zasobozernego windowsa. A co do klastra to oczywiscie ze sie oplaca takie rozwiazanie

  7. #17

    Domyślnie

    Skoro to takie opłacalne, to dlaczego superkomputery buduje się z innych podzespołów?
    Rozumiem że może paść argument, żę Raspi nie ma jeszcze w sprzedaży... ciekawe czy firmy rzucą się do budowania zeń superkompów... wątpie...
    światło mądrości oświetla drogę z nikąd do nikąd

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michal_sh Zobacz post
    zajrzyj na allegro , konsole ostatniej generacji mozna aktualnie zakupic za mniej niz 1000zl , jaki bys mial komputer do gier za 1000zl?
    Podtrzymuje, za 1000 zł można złożyć coś lepszego niż wii.

    Cytat Napisał Michal_sh Zobacz post
    wrazenia z grania na konsoli sa o wiele lepsze
    Moje wrażenia są takie, że na konsolach widze kwadraty i płaszczyzny, na kompie płynne przejścia i głębie.

    Kod:
    Nintendo wii - Technical specifications:
    
    Processors:
    CPU: PowerPC-based "Broadway" processor, made with a 90 nm SOI CMOS process, reportedly† clocked at 729 MHz
    GPU: ATI "Hollywood" GPU made with a 90 nm CMOS process, reportedly† clocked at 243 MHz
    
    Memory:
    88 MB main memory (24 MB "internal" 1T-SRAM integrated into graphics package, 64 MB "external" GDDR3 SDRAM)
    3 MB embedded GPU texture memory and framebuffer.
    Przecież to jakiś żart. Lepsze parametry ma mój zegarek.


    Cytat Napisał Michal_sh Zobacz post
    zapoznaj sie z danymi technicznymi telewizorow i monitorow.
    Sorry ale tego nie rozumiem. Co ma piernik do wiatraka?

    Cytat Napisał Michal_sh Zobacz post
    Gry pc sa dla ludzi ktorzy nie maja kasy na konsole
    Co za bzdruda. Gry na PC koszują tyle samo co na konsole.

    Cytat Napisał Michal_sh Zobacz post
    A co do klastra to oczywiscie ze sie oplaca takie rozwiazanie
    Jakoś nie wydaje mi się to takie oczywiste. No ale czas pokaże.
    Ostatnio edytowane przez lame : 04-28-2012 - 16:11
    światło mądrości oświetla drogę z nikąd do nikąd

  9. #19
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Wii jest bardzo ograniczona platforma. Superkomputery a raczej clustry buduje sie z ogolnodostepnych podzespolow ze wzgledu na stosunek ceny do mocy. Konsole na clustry OK ale ktore konkretnie? PS3 odpada bo Sony zmienilo firmware i zablokowalo mozliwosc instalowania Linuxa juz dawno temu (lamiac przy tym prawo wielu krajow ale to juz inna sprawa)...
    RasPi i spolka - to inna architektura, bardzo ciekawy projekt ale z definicji przeznaczony do innych celow niz granie w gry. Polecam zapoznac sie z opisem RasPi oraz historia, dlaczego ten projekt w ogole zostal zrealizowany.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  10. #20

    Domyślnie

    Nie będę więcej offtopował , to wątek o Raspberry Pi tak więc to mój ostatni post na temat konsol.Nie porównuj parametrów konsoli i PC , konsole nie muszą udźwignąć oprogramowania M$ , antywirusa i wielu procesów działających w tle(taka standardowa konfiguracja oprogramowania "gracza" który przed odpaleniem kompa musi pytać mamy czy może pograć to wiele procesów w tle). Wii kosztuje 560zł , a za tą kwotę nie uda ci się złożyć kompletnie nic. Jak już się uda jakimś złożyć PC za 560zł to odpal chociażby Need for Speed: Carbon na Wii oraz na PC , zobaczysz różnicę.

    Jeśli chodzi o mocniejsze konsole poczytaj chociażby o ps3 ť 2200 konsol PS3 zakupi rząd USA -- Niebezpiecznik.pl --
    Art stary ale przypominam że nowa generacja konsol już sie szykuje.

    Ja niestety nie mam czasu na granie , szkoda mi go marnować wystarczy że marnuje 40 h tygodniowo pracując.


    Sorry ale tego nie rozumiem. Co ma piernik do wiatraka?
    To że grasz na konsoli na TV a nie na monitorze
    Co za bzdruda. Gry na PC koszują tyle samo co na konsole.
    Konsole też trzeba kupić , gracze PCtowi mają sprzęt do grania bo tatuś potrzebuje komputera do pracy
    Jakoś nie wydaje mi się to takie oczywiste. No ale czas pokaże.
    A mi się wydaje oczywiste CPU 700 MHz * 10 = 7000 MHz + oczywiście GPU * 10 i RAM * 10 cena około 350 USD czyli wg google 350 U.S. dollars = 1 100.61163 Polish zloty



    Podsumowując sugerujesz że setki milionów posiadaczy konsol są w błędzie kupując sprzęt bo przecież można odpalić przy odrobinie wysiłku grę na PC. Przebijając się przez pobieranie odpowiednich bibliotek , i dostosowywanie sytemu do odpalenia gry w końcu uda się na Twoim 17-19 calowym monitorze pograć w cokolwiek. Zamiast włożyć nośnik do konsoli i przycisnąć na padzie PLAY.

    Chciałem jeszcze dodać , że od dawna już nie gram ani na konsoli (miałem krótką chwilę Xboxa 360) ani na PC , ale chyba się skusze na zakup WII ze względu na sentyment do firmy Nintendo (seria Zelda rządzi!) oraz dlatego że jest tanie i nawet jak będzie leżało bezużyteczne to nie będzie aż tak żal d.. ściskał że się sprzęcik marnuje. Czasu na gry niestety nie mam , ale może jakoś okazjonalnie uda mi się odpalić
    Ostatnio edytowane przez Michal_sh : 04-29-2012 - 07:27

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj