Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki 11 do 13 z 13

Temat: Brand New Laptop + Windows Vista Home Premium

  1. #11
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Tak... tylko ze robiac downgrade w ten sposob tracisz obraz do przywracania visty - gdybys pozniej chcial...

    Co do recznego orania dysku - jasna sprawa, ale nie kazdy ma czas na spedzenie calego dnia na reinstalacji systemu, sterownikow, itd... Ja stawiam laptopa, wrzucam recovery i robie cos innego - calosc idzie zupelnie bezobslugowo i znacznie mniej czasu zajmuje usuniecie 4-5 programow i doinstalowanie Office'a i wlasnego antywira niz instalacja calosci z palca.

    Lenovo to nie Dell - nie daje paru ton smieci... do wywalenia:
    - antywir trial
    - soft do palenia dvd trial
    - jakis diagnostyk trial

    Do tego masz cale centrum ThinkVantage - update'y sterownikow, biosu itd. Nie obciaza kompa szczerze mowiac a czasami sie przydaje - mniej technicznym userom zalatiwa mase spraw. Reszta to sterowniki do sprzetu ktory tam masz i aplikacje pomocnicze (narzedzia/konfiguracja, itd).

    Dell do kazdego kompa dowala AOL, Tiscali, BT Broadband (skonfigurowany soft dla glownych ISP w UK), mase programow w wersji trial... tam robie reinstalke juz na starcie i to z palca bo to jedyna droga :-/

    Dell vs. Lenovo - 0:1
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  2. #12
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Polska/Poland
    Postów
    1,191

    Domyślnie

    Tak... tylko ze robiac downgrade w ten sposob tracisz obraz do przywracania visty - gdybys pozniej chcial...
    zrzucam tą partycje na dvd, jest soft w lenovo (przynajmniej w T61(p)) który pozwala zrobic backup właśnie na dvd - zajmuje kilka płyt ale trudno
    fakt, że instalacja z rescue zajmuje mniej czasu ale mogę sobie na to pozwolić, zwłaszcza że nie konfiguruje laptopów codziennie a nie trawię czegoś, nad czym nie mam kontroli a tak jest w wypadku instalacji z rescue.
    w niektórych wypadkach zrzucam ghostem obraz tego co nainstalowałem i mam własny rescue image
    wszystko ma swoje plusy dodatnie ale jak wiadomo i ujemne
    (pozdrowienia dla Autora tych słów)

    moim zdaniem lenovo ma fajniejszą klawiaturę od delli
    dell:lenovo 0:2
    ***********
    * markossx *
    ***********

  3. Domyślnie

    Skoro dyskusja przeszła na laptopy itd, to ja też się dorzucę.

    Dell vs Lenovo - 0:3

    Rok temu w kwietniu kupiłem ThinkPad T60 z Win XP pro. Format poszedł następnego dnia i wrzuciłem Ubuntu 7.04 na pierwszej partycji, na drugiej mam Vistę (MSDN AA). Oczywiście z formatowaniem nie było żadnego problemu, ponieważ Linux widzi wszystkie partycje, można nimi manipulować do woli i w wygodnym interfejsie (nic odkrywczego).Potem uaktualniłem Ubunciaka do 7.10, natomiast gdy wyszła wersja 8.04, dostała zupełnie nową partycję :-) Aktualnie mam trzy systemy - raczej z tym przesadzam, ponieważ i tak korzystam z najnowszego Ubuntu... jednak lubię mieć świadomość, że jak coś namieszam, zawsze mogę odpalić inny sysop.

    Jeśli chodzi o bajery dodawane przez Lenovo (ThinkVantage itd) z niczego nie korzystam, gdyż nie jest mi potrzebne. Mam własny skrypt do kopii zapasowych, mam własny dodatkowy system operacyjny do "ratowania" innych "współlokatorów" ;-)

    Komentarz na temat samego sprzętu: świetne wykonanie, trwałość i wytrzymałość - jeździłem z notebookiem przeszło rok rowerem w centrum Wrocławia. Bezawaryjny.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 16
    Autor: 08-28-2008, 21:10
  2. Odpowiedzi: 2
    Autor: 05-05-2008, 17:02
  3. Odpowiedzi: 12
    Autor: 03-30-2008, 15:01
  4. Windows Vista
    By freek in forum Windows
    Odpowiedzi: 14
    Autor: 08-30-2007, 15:51
  5. [Vista] Zaczyna się: "Windows cursor hack"
    By Mad_Dud in forum Windows
    Odpowiedzi: 4
    Autor: 06-03-2007, 22:52

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj