Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki 11 do 16 z 16

Temat: Czy to możliwe, że ktoś się nam "włamuje" do telefonu?

  1. #11
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    albo prepaid... slyszalem wczoraj ze jedna z sieci ma dawac darmowe rozmowy wewnatrz sieci :-) wiec juz masz rozwiazanie :P
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  2. #12

    Domyślnie

    Słuchajcie ale to normalnie woła o pomstę do nieba. Dlaczego nie możemy jak normalni ludzie wysyłać do siebie wiadomości? Mamy do tego prawo, po to są m. in. telefony. Nie zawsze możemy rozmawiać (praca), nie zawsze mamy dostęp do internetu (komunikatory zatem odpadają), a czasem po prostu trzeba o czymś daną osobę w danym momencie poinformować. Według mnie każdy ma prawo do własnej prywatności, nie chcę popadać w paranoję ale też nie pozwolę jakiejś tam byłej pakować się w nasze życie, kontrolować nas bo nie jesteśmy zwierzętami żyjącymi w klatkach.

    Nie zmienimy ani telefonów, ani numerów, ani też nie przejdziemy na telefony na karty. Powiem Wam, jak ja bym chciała. Prześwidrować telefon mojego lubego pod kątem obecności jakichś trojanów (są takie skanery pod Nokię N70?), bluetooth nie włączać nadal i chyba wtedy bylibyśmy bezpieczni? Dziękuję za Wasze wskazówki ale też nikt mi nie odpowiedział na pytanie: czy to możliwe, żeby jakiś pracownik Orange sobie ot tak mógł "wyciągnąć" smsy abonenta ich sieci? Ja myślałam, że to tylko na nakaz prokuratorski ale może o czymś nie wiem. Poradźcie, proszę tylko to i już Wam gitary nie zawracam.

    Pozdrawiam

  3. #13

    Domyślnie

    Ha! Szperałam w sieci i wyczytałam, że Orange oferuje opcję pobierania billingów, m.in. smsów. Tak więc jutro tam zadzwonię i spytam czy to jest jeszcze aktualne. Jeżeli tak - sorry Gregory ale sprawa w sądzie się szykuje. Czytałam też o pracowniku jednej z firm telekomunikacyjnych, który podłączał się do serwera, odczytywał sobie treść smsów jednego pana i sprzedawał je jego żonce. Great, nie ma co...
    Ostatnio edytowane przez Babylon : 03-19-2010 - 00:10

  4. #14
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Pytasz na forum o hackingu wiec spodziewaj sie raczej technicznych odpowiedzi... jesli pytasz o czynnik ludzki to to pytanie do Orange lub prokuratury ;-)

    Wszystko jest mozliwe ale nie wszystko jest oplacalne :P
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #15

    Domyślnie

    po to są m. in. telefony
    i tu jeses w bledzie, telefony sa po to by taki konsument jak ty placil za urzadzenie (warte w zeczywiscosci ~50 razy mniej), oraz doladowywal konto, z ktorego beda ci sciagac kase wedle uznania. Klasyczny przyklad to placenie za czas polaczenia, za ilosc danych, za smsa. muahahahaha, olata powinna byc stala, nie placisz - blokuja ci dostep. Utrzymanie sieci nie kosztuje wiecej jak wiecej osob z niej kozysta. Sprawa wyglada dosc ciekawie, do normalnie na ulicy nikomu kasy nie dasz. Ale telefon kupujesz po MOCNO zawyzonej cenie tylko po to, by placic za rozmowy, i tylko po to, by ktos mogl cie szpiegowac


    bo nie jesteśmy zwierzętami żyjącymi w klatkach.
    uwazasz ze zwierzeta powinny zyc w klatkach i to jest w porzadku?


    Kos cie szpieguje - bo moze. Odpowiednia wiedza daje takie mozliwosci. Telefony NIGDY nie beda bezpieczne, bo jest slaba dokumentacja OSow pod jakimi dzialaja i jest pelno bledow.. Doloz do tego jeszcze nieudokumentowany hardware.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał rax666 Zobacz post
    i tu jeses w bledzie, telefony sa po to by taki konsument jak ty placil za urzadzenie (warte w zeczywiscosci ~50 razy mniej), oraz doladowywal konto, z ktorego beda ci sciagac kase wedle uznania. Klasyczny przyklad to placenie za czas polaczenia, za ilosc danych, za smsa. muahahahaha, olata powinna byc stala, nie placisz - blokuja ci dostep. Utrzymanie sieci nie kosztuje wiecej jak wiecej osob z niej kozysta. Sprawa wyglada dosc ciekawie, do normalnie na ulicy nikomu kasy nie dasz. Ale telefon kupujesz po MOCNO zawyzonej cenie tylko po to, by placic za rozmowy, i tylko po to, by ktos mogl cie szpiegowac
    Płacę świadomie. Nie musi mi się podobać to, że utrzymanie sieci kosztuje o wiele mniej aniżeli jest to warte. Mnie telefon jest potrzebny i tak czy owak będę z niego korzystać.

    Cytat Napisał rax666 Zobacz post
    uwazasz ze zwierzeta powinny zyc w klatkach i to jest w porzadku?
    A czy ja napisałam, że jest w porządku? Zwierzęta niestety ale jeszcze co niektórzy zamykają w klatkach. Ludzi na szczęście nie. Jednakże osaczanie kogoś, szperanie mu w telefonie, dokumentach, poczcie itp. to klatka dla człowieka. A na to ja się nie godzę. I dlatego między innymi stworzyłam ten topic.



    Dzięki za odpowiedzi. Co nieco od strony hackingu w moim temacie już wiem, reszty właśnie się dowiaduję. Dzięki jeszcze raz, pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Babylon : 03-22-2010 - 21:06

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj