Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki 11 do 15 z 15

Temat: hacker w telefonie?

  1. Domyślnie

    Jeśli chcesz to mogę na miarę swoich możliwości spróbować pomoc.

  2. #12

    Domyślnie

    Nie ma różnicy we włamanich - to tylko kwestia znania luk i umiejętności ich obchodzenia. Telefon jest takim samym urządzeniem jak MAC, PC czy konsola i jeśli ma otwarte porty komunikacyjne na LAN/MAN/WAN to zawsze istnieje potancjalne ryzyko włamu. Dlaczego Obama używa blacberry - myślicie, że bez powodu ?

  3. #13

    Domyślnie Zdalne pisanie SMS

    Jestem laikiem w tematach opisywanych w tym forum,dlatego proszę o wyrozumiałość i dokładny opis w języku "potocznym" tego co mogło być przyczyną mojego dzisiejszego zdarzenia.
    Trzymając w ręku telefon SAMSUNG ACE 2 samoczynnie urządzenie wybrało wiadomość SMS z archiwum,po czym polecenie przekaż i rozpoczęło pisanie SMS z wybraną treścią bez żadnego mojego kontaktu z klawiaturą.Najciekawsze jest to że wiadomość dotyczyła hasła używanego 10 minut wcześniej na laptopie z którego próbowałem się zalogować na stronie WWW.Proszę o odpowiedź czy istnieje możliwość pisania na obcym telefonie wiadomości SMS w czasie rzeczywistym i w jaki sposób udało się komuś dowiedzieć jaką stronę aktualnie przeglądam w laptopie,czy to oznacza możliwość kopiowania danych z dysku twardego ?
    Z góry dziękuję.

  4. Domyślnie

    Nie od dziś wiadomo, że o ważnych sprawach nie rozmawia się przez telefon.

    No i może jakiś soft antywirusowy.

    U mnie sprawdza się dobrze stary poczciwy Avast . Coraz więcej szkodliwego oprogramowania w koncu powstaje właśnie na systemy mobilne i trzeba być jednak tego świadomym.
    Z innych to oczywiście Kaspersky, Nod czy F-secure.


    Można sobie jeszcze zajrzeć tutaj:
    Aplikacje na telefon - YourApps.info - Sprytna strona smartfona - na stronie jest baza informacji o narzędziach jakie obecnie warto jest zainstalować sobie na telefonie.
    Ostatnio edytowane przez jankes : 10-06-2014 - 14:27

  5. Domyślnie

    Witam, Ja mam podobny problem, a mianowicie na moim telefonie htc z androidem zobaczyłem że zniknęła mi historia przeglądarki w google chrom. Po odzyskaniu jej zauważyłem że są tam strony na które wcale nie wchodziłem i że niby coś było ściągane. Co się stało to nie wiem, czy padłem ofiarą włamania na telefon Już kiedyś miałem podobny problem w innym telefonie bo z niewiadopych przyczyn na moim SE x10 znalazł się filmik o dziwnej treści. proszę o pomoc i z góry dziękuję. pozdrawiam

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj