Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki 11 do 18 z 18

Temat: Siema

  1. #11
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Hehe - idziemy off-topic - powiem w skrocie "Witamy".

    Co do programowania - "jezyk wyboru" - mowisz php i c++. Dobry wybor c++, co do PHP nie zabieram glosu bo jakos nie przepadam za nim, wole cos innego. Moim narzedziem do wsystkiego (vide co pisze Teeed) jest Perl i ciezko mi po latach pisania w Perlu zaczac sie uczyc czegos innego. Moje C/C++ sie uwstecznilo do poziom ehmmm - nie wiem czy zostal jakis poziom, Java jest dla mnie wyjatkowo nielogiczna a wszystko inne jest zbedne i czasami to sie na mnie msci...

    Witamy w "klubie AA" (to chyba tez metafora) i powodzenia!
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  2. #12

    Domyślnie

    trzeba wyciagnac wniosek:

    Języki interpretowane psują ludzi!(wcale nie mowie, ze negatywnie)

    no ale coz... wygodniej jest skrobnac szybko cos w interpretowanym niz meczyc sie z definiowaniem zmiennych w C++... a przy obecnych komputerach nie czuje sie jakoś strasznej roznicy szybkosci dzialania... no... chyba, że mówimy o javie, ale ten język to dla mnie dno i wodorosty... nie jest godny, aby o nim mówić...

  3. #13
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    tu i teraz
    Postów
    28

    Domyślnie

    Tqm, masz rację, troche odchodzimy od tematu, ale przecież nie będę zakładał nowego wątku.
    Z tego co słyszałem to perl jest całkiem fajnym językiem programowania, może sam kiedyś spróbuję w praktyce. Tylko mi nie piszcie żebym się nie uczył wszystkich języków na raz, bo wolę kilku spróbować, żeby później wiedzieć który mi najbardziej odpowiada.

    Teed, najlepiej do tych dwóch programów, dobrze by było jakbyś jeszcze napisał w jaki sposób to działa, bo ja nigdy bym czegoś takiego nie wymyślił.

  4. #14
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Tu
    Postów
    1,236

    Domyślnie

    Chyba dobrze zrobilem zaczynajac od C, tzn przeczytalem jedna ksiazke i doszedlem do wniosku, ze wole kiedy to i owo robi za mnie php, ze nie potrzebuje az takiej kontroli np. nad pamiecia.
    Skryptowce saves valleys!
    http://gogulas.yoyo.pl/h.gif

  5. #15

    Domyślnie

    To może ja też powiem od czego zaczynałem :P No więc... od prostego języka BlitzBasic, taki do robienia gier przeznaczony. Ale szybko poczułem za małe możliwości tego języka (teraz jest nowa wersja BlitzMax, tam już można sporo). Po kilku próbach, skończyłem kurs C++, tylko że bez obsługi WinApi, Directxa, OpenGL. Więc mam co robić :P A teraz jeszcze zacząłem czytać książkę o Asmie, bo mnie to interesowało po prostu, nie z jakiś przeszkód, odmów dostępu, itp. :P

    Jak już taki off się zrobił to dołączę jeszcze jedno pytanko. W jakich językach można tworzyć aplikacje na komórki? W Javie można słyszałem, coś jeszcze?

  6. #16
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Zobacz jakie marki telefonow maja API do jakich jezykow... J2ME to ogolnie midlety, nie wiem co chodzi na Symbianie, na WM mozna w ktoryms z rodziny C pisac, czekamy na Androida (API chyba juz jest) i Apple wypuscilo SDK do iPhone'a.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  7. #17
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Tu
    Postów
    1,236

    Domyślnie

    Cytat Napisał tqm Zobacz post
    czekamy na Androida (API chyba juz jest)
    Pewnie ze jest, jest tez konkurs na najlepsza aplikacje do wygrania 200 czy 250k$, qmpel ma magistra z oprogramowania na urzadzenia mobilne i napisal juz "hello android" :P
    http://gogulas.yoyo.pl/h.gif

  8. #18

    Domyślnie

    jak napisałem?

    Winbinder- czyli WinApi w PHP... oraz standardowe DLL-e z neta (te co sie w C, Delphi itd... uzywa)

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Siema
    By eryk in forum Hacking
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 03-01-2007, 20:48
  2. Siema=]
    By sWink in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 8
    Autor: 01-22-2007, 17:46

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj